REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po sausio mėnesį atliktos pilvo operacijos ir neseniai, kai ji buvo nufotografuota vienoje ūkio parduotuvėje, socialinėje žiniasklaidoje pasipylė beprotiški teiginiai apie Velso kunigaikštienę Kate Middleton.

Po sausio mėnesį atliktos pilvo operacijos ir neseniai, kai ji buvo nufotografuota vienoje ūkio parduotuvėje, socialinėje žiniasklaidoje pasipylė beprotiški teiginiai apie Velso kunigaikštienę Kate Middleton.

REKLAMA

Socialinėje žiniasklaidoje skleidžiamos melagingos teorijos, kaip antai apie princesę Kate, gali padaryti didelę žalą, sakė ekspertas.

BBC dezinformacijos ir socialinės žiniasklaidos korespondentė Marianna Spring išnagrinėjo sąmokslo teorijas, supančias 42 metų Velso princesę nuo sausio mėnesio atliktos pilvo operacijos.

Kaltina pasinaudojus antrininke

Žmonės internete dalijosi beprotiškais teiginiais, kad šeštadienį Vindzoro ūkio parduotuvėje nufilmuotoje medžiagoje iš tikrųjų užfiksuota antrininkė, tačiau, kaip pabrėžė „Mirror“, klipe šalia princo Viljamo yra Kate. Nepaisant to, internautai ir toliau skleidžia netikslumus apie būsimos karalienės sveikatą.

Rašydama BBC, Marianna sakė: „Po sausio mėnesį atliktos pilvo operacijos ji pasitraukė iš viešojo gyvenimo. Kensingtono rūmai pareiškė, kad princesė sveiksta ir tikimasi, kad po Velykų ji grįš į viešąsias pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Šis socialinės žiniasklaidos šėlsmas, prie kurio prisideda ir žiniasklaida ir kuris užpildo informacijos vakuumą, atspindi kitus, kuriuos esu tyrusi ir kurie sukėlė rimtą žalą tikriems žmonėms, atsidūrusiems jų centre. Tai gali pakenkti šeimos nariams ir draugams, o dar plačiau – pakirsti visuomenės pasitikėjimą.“

REKLAMA

Buvo teigiama, kad šeštadienį darytame vaizdo įraše buvo gerai žinomas profesionalus apsimetėlis. Tačiau Heidi Agan vakar laikraščiui „The Mirror“ išskirtinai teigė, kad tai ne ji, o tuo metu, kai buvo filmuojama, ji buvo užimta darbe už daugiau nei 120 mylių.

Praėjusią savaitę Kate atsiprašė už tai, kad redagavo nuotrauką, kurią princas Williamas, kaip pranešama, padarė jos ir jų trijų vaikų Motinos dienos proga, rašo mirror.co.uk.

„Nėra jokių prielaidų manyti, kad ši nauja medžiaga buvo kaip nors pakeista, tačiau ji sukėlė dar daugiau sąmokslo teorijų ir satyros.

REKLAMA
REKLAMA

Kūno dublerio sąmokslo teorija, atsiradusi socialinėje žiniasklaidoje, buvo rekomenduota ne tik mano „TikTok“ kanale. Ji man taip pat buvo reklamuojama „X“, anksčiau žinomame kaip „Twitter“.

Abiejų svetainių algoritmai turinį stumia remdamiesi tuo, ką, jų manymu, naudotojai gali norėti matyti. Visą dieną dešimtys kitų vaizdo įrašų ir pranešimų, propaguojančių šią sąmokslo teoriją, man buvo aktyviai rekomenduojami tiek mano „TikTok“ „Jums skirtame puslapyje“, tiek mano kanale „X“, – sakė Marianna.

Melagingi teiginiai sparčiai paplito

Socialinės žiniasklaidos svetainių duomenimis, per mažiau nei 24 valandas melagingi teiginiai apie antrininką surinko daugiau nei 12 mln. peržiūrų „X“ ir daugiau nei 11 mln. peržiūrų „TikTok“. „X“ paskyros dažnai buvo įsikūrusios JAV ir buvo skirtos beveik kas valandą skelbti pranešimus apie Velso princesę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelios iš jų turėjo mėlynas žymes. Šios varnelės būdavo suteikiamos patikrintoms paskyroms. Dabar jas galima įsigyti mainais už tai, kad jūsų turinys būtų labiau pastebimas socialinės žiniasklaidos svetainėje.

O viena „TikTok“ vartotoja, vardu Esmerelda, kuri savo dvigubo kūno vaizdo įrašu pasiekė 2,9 mln. žmonių, sakė, kad anksčiau nebuvo skelbusi įrašų apie karališkąją šeimą, bet ją paskatino tikras visuomenės susirūpinimas.

Moteris iš JAV sakė BBC: „Paprastai stengiuosi atsakyti žmonėms, kurie reiškia pretenzijas ir apibendrinti tai, kas apskritai sakoma – nesvarbu, ar aš pritariu tai pačiai teorijai, ar ne“, – sakė ji. Jei sužinau, kad tam tikra teorija, kurią žmonės turėjo, tikrai buvo klaidinga, niekada neturiu problemų dėl to, kad galiu padaryti kitą vaizdo įrašą ir pasakyti: „Ei, ši teorija jau paneigta ir štai kodėl.“

REKLAMA

Pagal „TikTok“ gaires, socialinės žiniasklaidos svetainėje neleidžiama kurti klaidinančio ar melagingo turinio, kuris gali padaryti didelę žalą asmenims ar visuomenei, neatsižvelgiant į ketinimus.

Anksčiau ji taip pat teigė, kad svetainė mažina pasiekiamumą turinio, kuriame plėtojami sąmokslai apie tai, kad karališkoji šeima ir kitos įtakingos grupės dalyvauja grėsminguose sąmoksluose, nepateikiant įrodymų. „X“ savo gairėse teigia, kad naudotojo balso gynimas ir gerbimas yra viena iš pagrindinių jos vertybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų