Apžvelkime ramunėlių eterinio aliejaus privalumus ir būdus kaip jį saugiai naudoti.
Kokie yra ramunėlių eterinio aliejaus privalumai?
Ramunėlių gydomasis poveikis yra žinomas nuo seniausių laikų. Jis aprašytas senovės Egipto, Graikijos ir Romos medicininiuose tekstuose. Per šimtmečius ramunėlės naudojamos:
- virškinimo sutrikimams, pvz., prastam virškinimui, viduriavimui, pykinimui ar dujų kaupimuisi malšinti;
- žaizdų gijimui skatinti,
- nerimui mažinti,
- odos ligų, pvz., egzemos ar įvairių bėrimų, simptomams lengvinti,
- uždegimui ir skausmui malšinti esant tokiems negalavimams kaip nugaros skausmas, neuralgija ar artritas,
- miegui gerinti,
- kvėpinimuisi – ramunėlių eterinis aliejus turi malonų gėlių kvapą, kuris gali būti naudojamas kaip natūralūs kvepalai.
Ramunėlių eterinio aliejaus nauda odai
Ramunėlių eterinis aliejus padeda spręsti įvairias odos problemas. Jis ramina sudirgimus, atkuria odos komfortą.
Šis eterinis aliejus puikiai tinka paraudusiai, jautriai, spuogų ar egzemos paveiktai, taip pat randuotai odai prižiūrėti. Tai turtingas maistinių medžiagų šaltinis.
Ramunėlės žinomos dėl savo poveikio mažinant tamsius ratilus po akimis, veido dėmes ir stabdant smulkių raukšlių susidarymą.
Reguliariai tepant veidą ramunėlių eterinio aliejaus ir kokosų aliejaus mišiniu, sumažės randai, o veido oda įgaus spindesio.
Ramunėlių eterinio aliejaus nauda plaukams
Ramunėlių eterinis aliejus palaiko sveiką plaukų augimą, jis yra dažnas plaukų šampūnų ingredientas. Šis aliejus puikiai maitina plaukus.
Natūralūs vitaminai, esantys ramunėlių eteriniame aliejuje, yra tvirtų sruogų paslaptis. Jie giliai įsiskverbia į plaukus, pamaitindami juos nuo šaknų iki galiukų.
Sumaišykite ramunėlių eterinį aliejų su chna ar kitomis plaukų priežiūros priemonėmis ir tepkite ant plaukų, kad pagerintumėte plaukų tekstūrą ir suteiktumėte jiems žvilgesio.
Ramunėlių eterinis aliejus pasižymi raminančiomis savybėmis, kurios teigiamai veikia sudirgusią galvos odą.
Kaip naudoti ramunėlių eterinį aliejų
Dabar, kai susipažinome su ramunėlių nauda sveikatai, pasiaiškinkime, kaip tinkamai vartoti ramunėlių eterinį aliejų, kad išnaudotume visus jo teikiamus privalumus.
Yra keli šio aliejaus panaudojimo būdai – garinimas ar purškimas patalpoje, naudojimas ant odos, plaukų ar vonios procedūroms.
Ramunėlių eterinio aliejaus garinimas
Kvėpavimas eteriniais aliejais gali palengvinti įvairių negalavimų simptomus bei pažadinti teigiamas emocijas. Ramunėlių eterinio aliejaus kvapas dovanoja ramybę, sumažina nerimą ir pagerina miego kokybę.
Neabejotinai, tai vienas tinkamiausių aromatų atgauti jėgas ir atsipalaiduoti po įtemptos ir sunkios darbo dienos. Aliejų galite garinti kvapų difuzoriumi arba išpurkšti juo patalpą naudojant stiklinį purkštuvą.
- Garinimas. Kvapų difuzoriaus dėka eteriniai aliejai pasklinda po patalpos erdvę. Įlašinkite 2-3 ramunėlių eterinio aliejaus lašus į difuzorių ir mėgaukitės ramybe.
- Stresą mažinantis eterinių aliejų mišinys garinimui. Į kvapų difuzorių įlašinkite 3 lašus ramunėlių, 3 lašus levandų, 3 lašus mandarinų, 2 lašus citrinų ir 1 lašelį kedro eterinių aliejų. Tokį mišinį garinkite vakare norėdami atsipalaiduoti po įtemptos dienos.
- Purškimas. Atskieskite ramunėlių eterinį aliejų vandeniu (10-15 aliejaus lašų 30 ml vandens) ir supilkite tokį mišinį į stiklinį purškimo buteliuką. Gerai suplakite ir purkškite juo patalpą. Nenaudokite plastikinio purškimo buteliuko, nes eterinis aliejus laikui bėgant suardys plastiką.
Kai garinate ar purškiate ramunėlių ar bet kurį kitą eterinį aliejų, įsitikinkite, kad patalpa, kurioje naudojate eterinį aliejų, būtų gerai vėdinama.
Ramunėlių eterinio aliejaus naudojimas odai ir plaukams
Ramunėlių eterinis aliejus gali būti tepamas ant veido, kūno odos ir plaukų. Taip jis gali padėti sumažinti įvairius skausmus, pagerinti odos, plaukų būklę, išsklaidyti nerimą.
Svarbiausia taisyklė tepant odą ir plaukus eteriniu aliejumi – eterinis aliejus visada maišomas su pasirinktu baziniu augaliniu aliejumi.
Eterinis aliejus yra labai koncentruotas produktas, todėl tepamas grynas gali sudirginti odą. Štai keli būdai, kaip galite naudoti ramunėlių eterinį aliejų ant odos ir plaukų:
- Masažo aliejus. Galite naudoti ramunėlių eterinį aliejų masažui. Atskieskite jį pasirinktame baziniame aliejuje. Tam puikiai tiks kokosų aliejus ar simondsijų aliejus.
- Vonios aliejus. Sumaišykite ramunėlių eterinį aliejų su baziniu aliejumi ir supilkite į šiltą vonios vandenį. Mėgaukitės raminančia ir atpalaiduojančia vonios procedūra.
- Odos priežiūros priemonė. Norėdami turėti lygią ir sveiką odą, į savo mėgstamą odos priežiūros priemonę įlašinkite 2–3 lašus ramunėlių eterinio aliejaus. Taip pat galite pasigaminti natūralų odos serumą atskiedę 1 lašą ramunėlių eterinio aliejaus šaukšte pasirinkto bazinio aliejaus.
- Kompresas. Pasidarykite karštą kompresą su ramunėlių eteriniu aliejumi. Pamirkykite rankšluostį ar kitą audinį šiltame vandenyje, į kurį yra įlašinti 1–2 lašai praskiesto ramunėlių eterinio aliejaus, ir uždėkite ant skaudamos vietos, pavyzdžiui, nugaros ar pilvo.
- Plaukams. Praturtinkite savo plaukų priežiūros rutiną, 2-3 lašus ramunėlių eterinio aliejaus įlašindami į šampūno ar kondicionieriaus dozę.
- Kaukė su eteriniais aliejais, suteikianti plaukams spindesio. 2 šaukštuose simondsijų aliejaus išmaišykite 6 lašus ramunėlių, 5 lašus kvapiųjų šalavijų ir 4 lašus čiobrelių eterinių aliejų. Įmasažuokite šį mišinį į galvos odą. Palaikykite 45 minutes, po to išsiplaukite galvą įprastai.
Atsargumo priemonės naudojant ramunėlių eterinį aliejų
Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti, o kai kurie ir toksiški. Jų jokiu būdu negalima nuryti, nebent esate prižiūrimi kvalifikuoto specialisto.
Jei norite naudoti ramunėles maistui, rinkitės ramunėlių arbatą, o ne eterinį aliejų. Kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, ramunėlių eterinį aliejų laikykite vaikams ar naminiams gyvūnėliams nepasiekiamoje vietoje.
Eteriniai aliejai kai kuriems žmonėms gali dirginti odą. Jei nerimaujate dėl galimo jautrumo ramunėlių eteriniam aliejui, prieš naudodami jį ant odos atlikite alergijos testą. Šiek tiek praskiesto ramunėlių eterinio aliejaus užtepkite ant vidinės alkūnės ar riešo pusės ir stebėkite odos reakciją.
Jei atsiranda paraudimas, niežėjimas, deginimo jausmas ar patinimas, nevartokite šio eterinio aliejaus. Kai kurie žmonės gali būti alergiški ramunėlių aliejui. Tikėtina, kad jautrumas šiam aliejui gali pasireikšti žmonėms, alergiškiems pačioms ramunėlėms, ar joms giminingiems augalams, pavyzdžiui, ambrozijoms ar medetkoms.
Ramunėlės gali sąveikauti su vaistais ciklosporinu ir varfarinu. Jei vartojate šiuos vaistus, prieš naudodami ramunėlių eterinį aliejų pasitarkite su savo gydytoju. Atsargiai eterinį aliejų reikėtų naudoti ir nėščiosioms bei krūtimi maitinančioms moterims. Norint jį naudoti, pirmiausia taip pat vertėtų pasitarti su gydytoju.
Kaip išsirinkti kokybišką ramunėlių eterinį aliejų
Pirkdami ramunėlių ar kitus eterinius aliejus vadovaukitės toliau pateiktais patarimais:
- Patikrinkite lotynišką augalo pavadinimą produkto etiketėje. Taip įsitikinsite, kad perkate tokio tipo ramunėlių aliejų, kokio ieškote.
- Rinkitės gryną produktą. Ieškokite 100 procentų eterinio aliejaus. Jei aliejus yra maišytas, tai turi būti nurodyta jo etiketėje.
- Prieš pirkdami pauostykite eterinį aliejų. Jei jis nekvepia kaip ramunėlių aliejus, nepirkite jo.
- Ieškokite tamsaus stiklo buteliukų. Šviesa gali pakenkti eteriniams aliejams, todėl rinkitės eterinius aliejus tamsioje taroje, kuri apsaugo aliejus nuo šviesos poveikio.
Šaltinis: aliejausnauda.lt
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!