Queenslando universiteto dr. Thomas Burne atliko tyrimą su suaugusiomis žiurkėmis, kurioms nedavė vitamino D. Pastebėta, kad žiurkių smegenyse mezgėsi silpnesni ryšiai tarp neuronų. Šioms pelėms buvo sunkiau mokytis nei pelėms, kurios gavo vitamino D.
Pakankamai vitamino D galima gauti kasdien būnant gryname ore, saulėje. Vis dėlto net milijardui žmonių pasaulyje trūksta šio organizmui svarbaus vitamino.
Vitaminas D maiste randamas labai nedaugelyje produktų: riebiose žuvyse (lašišoje, skumbrėje, tune, sardinėse, kai kurių žuvų kepenų gaminamuose žuvų taukuose, kiaušinio trynyje).
Grybuose ir mielėse yra ergosterolio, vitamino D pirmtako. Grybus ar mieles džiovinant saulėje ar apšvitinant UVB spinduliais, ergostrolis virsta vitaminu D. Lietuvoje maisto produktai nėra praturtinti rutiniškai vitaminu D (tik kai kurie produktai), tačiau pvz. Kanadoje ar JAV vitaminu D praturtina pieną, margariną, jogurtą, sūrius, dribsnius ir kt.
Vitaminas D organizme kaupiasi negausiai, todėl jo atsargos gana greitai baigiasi. Maisto produktuose yra nedidelė dalis vitamino D. Tam, kad galima būtų vien tik su maistu gauti rekomenduojamą paros normą (800TV), mums reikėtų suvalgyti net 40 kiaušinio trynių per parą.