• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Ryškiais egzotikos ir modernumo kontrastais garsėjantis Azijos miestas-valstybė Singapūras kasmet sulaukia vis daugiau Europos turistų. Prie šio augimo prisideda ir poilsiautojai iš Lietuvos, kurie, užuot rinkęsi jau patikrintus maršrutus, pirmenybę teikia tolimesnėms atostogų kryptims.

7

 Ryškiais egzotikos ir modernumo kontrastais garsėjantis Azijos miestas-valstybė Singapūras kasmet sulaukia vis daugiau Europos turistų. Prie šio augimo prisideda ir poilsiautojai iš Lietuvos, kurie, užuot rinkęsi jau patikrintus maršrutus, pirmenybę teikia tolimesnėms atostogų kryptims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir nors į Singapūrą lietuviai dažniausiai užsuka dienai ar dviem, pavyzdžiui, keliaudami į pamėgtą Balį, iš arčiau pažinti šį miestą bei daugialypę jo kultūrą gali būti mažoka ir visos savaitės. „Keliaujant į tolimuosius kraštus dažnai aplanko dvejonė, ar tikrai viskas bus taip, kaip pasakojo internetas, draugai ar straipsniai žurnale? Tačiau Singapūras išties yra miestas, kurį verta girti ir kurį norisi bent kartą gyvenime patirti – dėl egzotikos, dėl kultūros, dėl žmonių, dėl kitokio nei pas mus Europoje jausmo“, – sakė neseniai Singapūre viešėjęs kelionių agentūros „Baltic Tours“ ekspertas Norbertas Kazlauskas. Praleidęs kone savaitę šioje šalyje, kelionių profesionalas dalijasi asmeniniais patyrimais.

REKLAMA

32 laipsnių karštyje saugokitės slogos Pasak Singapūre rugsėjį viešėjusio N. Kazlausko, žiema nuo vasaros šioje šalyje skiriasi tik tuo, jog saulė kyla ir leidžiasi valanda vėliau.

„Vos tik nusileidus, Singapūre pasitiko 32 laipsnių karščio banga. Atrodytų, vietiniai kovoti su karščiu išmokę: kiekvienoje uždaroje patalpoje, pavyzdžiui, kioskuose, parduotuvėse, viešajame transporte, o kartais ir lauke, prie didesnių viešbučių ar prekybos centrų, nuolat kondicionuojama.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau apsigauti nereikėtų, ir nors atvėsti malonu ir gera, lietuviškam organizmui tokie temperatūrų skirtumai ne itin patinka, – pasakojo pirmomis dienomis slogą „pasigavęs“ keliautojas. Kalbant apie susisiekimą šalyje, Singapūro transporto sistema yra viena pažangiausių pasaulyje. Didžiąja dalimi ją sudaro MRT traukiniai, miesto centre važinėjantys po žeme kaip metro, o užmiestyje – virš žemės, kaip paprasti traukiniai. Taip pat mieste nuolat kursuoja autobusai, gerai išplėtota „Uber“ sistema. „Jei savo kelionės metu nuspręsite važinėti viešuoju transportu, be jokios abejonės, įsigykite turisto viešojo transporto kortelę. Su ja galėsite nevaržomai keliauti ir autobusais, ir metro linijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galite pirkti ir vienkartinius bilietus, tik turėkite grynųjų ir atminkite, kad autobusuose grąžos niekas neduoda“, – perspėjo N. Kazlauskas. Kas bendra tarp Singapūro ir Anykščių? Dėl didelio dėmesio atvykstantiesiems ir lankytinų vietų gausos Singapūras dažnai vadinamas turistų svajonių miestu. O vienas labiausiai pamėgtų keliautojų objektų žaliausiame pasaulyje mieste – botanikos sodas su apžvalgos taku „Gardens by the Bay“. „Tai 100 procentų turistinė vieta, tačiau pabuvoti joje tiesiog privalu. Iš pradžių geriausia pakilti į apžvalgos taką – vos 8 Singapūro doleriai ir tu jau viršuje.

REKLAMA

Šio tako principas labai panašus į mūsų lajų taką Anykščiuose, tik augalai iš pirmo žvilgsnio atrodo netikri. Vos užkilęs aukščiau palengva pradedi susigaudyti, jog patekai ne į šiaip sau turistinį miestuką. Nustoji viską fotografavęs ir pradedi grožėtis aplink esančia žaluma, įvertini dar nematyto miesto panoramą – supranti, jog laukia ypatinga patirtis“, – kalbėjo kampaniją „Nepirk katės maiše“ įgyvendinančios kelionių agentūros atstovas. Nusileidus žemyn pažintį su Singapūro gamta galima pratęsti dviejuose didžiuliuose uždaruose botanikos soduose. „Abiejuose pastatuose gausu žalumos, tik pirmajame atskleidžiamas gėlių grožis, o antrasis gali pasigirti iš aukštai krentančiu vandens kriokliu, kuris simuliuoja atogrąžų vandens ekosistemą.

REKLAMA

Viskas neapsakomo grožio, egzotiška, augalai tikri, 2000 skirtingų rūšių, Lietuvoje nieko panašaus ir tokio masto nepavyks pamatyti – neabejoju, jog įspūdį paliks, net jei nesate botanikos fanai“, – sakė N. Kazlauskas. Apie maistą spręskite pagal virėją Netoliese botanikos sodų yra prieplauka „Marina Bay“, o šalia jos – didžiulis parkas, kuriame įsikūręs egzotiško maisto turgus. „Daugybėje skirtingų kioskų gausu virto, kepto, troškinto, skrudinto ar garuose ruošto azijietiško maisto. Daugiausia žmonių į šį turgų suguži vakarop, tuo tarpu man lankantis per pietus spūsčių prie kioskelių nebuvo“, – pasakoja „Baltic Tours“ ekspertas. Gatvės maistas Singapūre apskritai populiarus, jo paragauti susirenka ne tik miesto svečiai, bet ir vietos gyventojai. Pasak keliautojo, viena garsiausių Singapūro maisto turgaviečių yra „Hawker Market“, o jos pažiba – azijietiškos virtuvės patiekalus siūlantis „Lau Pa Sat“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per vieną kartą visų skaniausių patiekalų šiame lauko maisto komplekse išragauti neįmanoma, tačiau didžiausią įspūdį man paliko bene brangiausias siūlomas patiekalas, 35 Singapūro dolerius kainavęs aitriųjų paprikų padaže paruoštas krabas. Nepažadu, jog tai bus stebuklas, tačiau išskirtinai skanus ir išraiškingas vietos virtuvės šedevras, kurio kaip tikras vietinis iš pirmo karto gal ir nesugebėsite įveikti, tačiau kaip tikras turistas su pasimėgavimu pamažu suvalgysite“, – sakė jis. Be egzotiško krabo, N. Kazlauskas Singapūre siūlo paragauti ir dar keleto skrandžius palepinsiančių tradicinių patiekalų. Vienas tokių – itin soti sriuba „Laksa“, kuri savo konsistencija ir sudėtimi labiau primena tarpinį variantą tarp sriubos ir antrojo patiekalo. „Jame ir vištiena, ir jūrų gėrybės, ir virtas kiaušinis, ir jaunų daržovių daigai...

REKLAMA

Viskas sumaišyta su makaronais ir užpilta aštriu sultiniu su grietinėle – skonis neapsakomas, išties privalu paragauti! Kiek „saugesnis“ pasirinkimas – tradicinis morkų pyragas „Fried Carrot Cake“, iš principo panašus į mums įprastą kiaušinienę, tačiau pagardintas daugiau egzotiškų priedų. Ne mažiau populiarūs ir turistų pamėgti patiekalai – tradiciniai „wok“ makaronai ir mėsos bei šviežių jūrų gėrybių vėrinukai, puikiai tinkantys kaip lengvas užkandis“, – vardijo keliautojas. Tuo tarpu kinų kvartale būtina aplankyti ir pigiausią pasaulyje vieną „Michelin“ žvaigždę turintį gatvės maisto restoraną „Hawker Chan“. „Skamba įspūdingai? Užeikite į vidų! Viduje interjeras niekuo nesiskiria nuo greitojo maisto restorano, tik maistas čia toks, kokį pardavinėja gatvės turguje.

REKLAMA

Dideliame ekrane pasirenki, ką valgysi, gauni kvitą, su kuriuo eini prie kasos, ir po kelių minučių pasiimi šviežiai paruoštą, kokybišką maistą. Restorane tvyro lengvas dujų ir maisto garų kvapas, jis pernelyg netrukdo, tačiau reikia priprasti. Aš rinkausi makaronus – buvo be galo skanu, eičiau ir antrą, ir trečią kartą. Patirtis unikali, išties verta užsukti, o jei mėgstate dalintis, siūlau ateiti su draugų kompanija, jog galėtumėte paragauti kuo daugiau patiekalų“, – patarė N. Kazlauskas. Beje, jei dvejojote, kaip išsirinkti skanų gatvės maistą, ypač kai tą patį siūlo penki kioskai vienas šalia kito, N. Kazlauskas pataria atkreipti dėmesį į maistą ruošiantį žmogų. Mat sakoma, jog Singapūre vyresnieji maistą paruošia kur kas geriau nei jaunimas. Inovacijos lydi kiekviename žingsnyje Pasak keliautojo, Singapūre abejingų nepalieka ir inovatyvūs architektūriniai sprendimai, įmantriausių formų, į dangų besistiebiantys dangoraižiai. Pavyzdžiui, ant trijų 200 metrų bokštų, kurie laiko didžiulę, viršuje gulinčią gondolą, yra įsikūręs viešbutis „Marina Bay Sands“, o jame – aukščiausias šalyje baras ir virš miesto dangoraižių telkšantis „Infinity pool“ tipo baseinas. Įspūdingais dydžiais bei formomis nenusileidžia ir prekybos centrai – vienas tokių „The Shoppes at Marina Bay Sands“. „Šis prekybos centras milžiniškas – tiesą sakant, net nesupratau, kur jis prasideda ir kur baigiasi, nes patekti į jį galima ir iš gatvės, ir iš požeminės metro stoties. „Gucci“, „Armani“, „Dolce & Gabbana“ ir kiti žinomi brangiausi prekių ženklai – viskas tiesiog spindi prabanga. Išskirtinė pramoga – pasiplaukiojimas po prekybos centrą valtele“, – pasakojo N. Kazlauskas. Vartotojiškumo tradicijos Singapūre – stiprios, jame rasite ir specialiai apsipirkimų mėgėjams skirtą prekybos ir pramogų gatvę „Orchard Road“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sakote, jog penkias laiko juostas kirtote ne tam, kad po prekybos centrus pasivaikščiotumėte? Galbūt jūs ir teisūs, tačiau jei praleisite galimybę bent keletą valandų pasivaikščioti garsiausioje Azijos mados, specializuotų parduotuvių ir daugybės kitų pramogų gatvėje, mažų mažiausiai gailėsitės, nes tai – pritrenkiantis 2,2 km parduotuvių ruožas“, – tikino „Baltic Tours“ atstovas. Singapūras stebina kiekviename žingsnyje – jame kvapą užgniaužia ir, rodos, įprastas fontanų šou. „Jei Singapūre esantis fontanas būtų filmas, jį greičiausiai rodytų Holivude. Tuo tarpu Vilniaus Bernardinų sodo fontanas, kur tiesiog muzika skamba iš ant stulpo prikabinto garsiakalbio, mažų mažiausiai prilygtų septintoje klasėje darytam vaizdo įrašui per biologijos pamokos projektą, – šypsosi N. Kazlauskas.

– Jei nuspręsite ateiti pasižiūrėti prie didžiausio prekybos centro esančio fontano – atvykite sutemus, atsisėskite ir laukite, kol prasidės muzika. Įsitikinsite, jog net ir fontanas Singapūre sukuria tikrą šviesos, projekcijų, muzikos ir šokančio vandens spektaklį.“ Na, o jei pasirodys, kad dar nespėjote pajusti tikrosios miesto didybės, pakilus „Finnair“ oro linijomis kaip ant delno atsivers dangoraižiais knibždančio Singapūro panorama. Jaukiai įsitaisę išskirtinio skandinaviško dizaino, erdviame orlaivių salone pajusite, kiek daug telpa kone 100 kartų už Lietuvą mažesnėje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų