Šie ženklai išduoda kraujo krešulius: užkirskite kelią mirčiai laiku

Kojas skaudėti gali po sunkios treniruotės, tačiau skausmas taip pat gali signalizuoti apie rimtesnes sveikatos problemas, tokios kaip venų liga ar kraujo krešuliai.

Profesorius Marc Whiteley, pagrindinis venų chirurgas-konsultantas ir „The Whiteley Clinic“  įkūrėjas, pasakojo apie pagrindinius įspėjamuosius kraujo krešulių požymius, rašo express.co.uk.

Venų liga yra dažna, ji atsiranda, kai kojų venos ir vožtuvai neveikia efektyviai − taip atsiranda varikozinės venos ar giliųjų venų varikozė.

Kraujo krešuliai gali atsirasti netinkamai veikiančiose venose dėl kraujotakos pokyčių ir venų sienelių išsitempimo. Profesorius Whiteley sakė: „Toks veninio kraujo krešulys gali užblokuoti kojų venas (paviršinių venų trombozė − SVT arba giliųjų venų trombozė − DVT) arba gali atitrūkti, sukeldamas potencialiai mirtiną plaučių emboliją (krešulį plaučiuose).

Įspėjamieji kraujo krešulių požymiai

Kraujo krešulių simptomai gali būti skirtingi priklausomai nuo krešulių vietos organizme ir ar jie visiškai užkemša kraujagyslę, ar tik dalinai, ar jie atitrūksta ir tampa embolijos priežastimi.

Arterinis kraujo krešulys

Profesorius Whiteley sako: „Arterijose kraujo krešuliai yra daug plačiau žinomi ir sukelia insultus, širdies priepuolius ir apmirusias kojas. Laimei, arteriniai kraujo krešuliai yra gana neįprasti. Tačiau jūsų venose požymiai ir simptomai gali būti daug subtilesni, o venų ligos yra daug dažnesnės“.

Giliųjų venų trombozė

Giliųjų venų trombozė (DVT) tipiškai pasireiškia patinusia, jautria koja. Profesorius Whiteley sakė: „Jei krešulys yra kojos apačioje, tai gali būti paveikta tik blauzda, ir tai dažnai klaidingai laikoma mėšlungiu. Jei krešulys yra šlaunies venose ar dubens srityje, tada visa koja gali būti patinusi ir jautri. Jei kyla kokių nors įtarimų, kad gresia giliųjų venų trombozė, būtinai reikėtų pasitikrinti“.

Plaučių embolija

Profesorius Whiteley sakė, kad plaučių embolija paprastai pasireiškia kaip staigus sausas kosulys ir dusulys. Jis paaiškino:

„Jei liga yra labai sunki, pacientai gali atsikosėti su krauju ir jaustis labai blogai, nukritus kraujospūdžiui. Tačiau žymiai dažniau pacientai tiesiog jaučia dusulį ir nuolat kosėja. Įkvepiant dažnai tam tikrose vietose gali atsirasti aštrus krūtinės skausmas“. Kilus nors menkiausiam įtarimui dėl plaučių embolijos, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. 

Paviršinė venų trombozė

Paviršinė venų trombozė arba flebitas pasireiškia kaip sukietėjimas kojoje. Profesorius Whiteley sakė: „Jei vena yra netoli paviršiaus ir pakankamai didelė, ji gali atrodyti kaip ilga plona dešra, o oda gali būti labai paraudusi.

Jei flebitas yra blauzdoje ar šlaunyje ir 5−7 cm atstumu nuo sankirtos su giliąja vena, yra tikimybė, kad jis gali patekti į giliąsias venas ir 1% tikimybė, kad išsivystys plaučių embolija. Nuo 2012 metų tarptautinėse gairėse teigiama, kad kiekvienas, turintis SVT, turėtų būti nukreipiamas venų dupleksiniam ultragarsiniam tyrimui ir, jei reikia, skiriamas antikoaguliantas“.


Rašyti komentarą...
X
Xx
2021-09-14 14:58:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasideda straipsniai: ‘laiku pastebekite kraujo kresulius’, ‘laiku pastebekite pirmis infarkto pozumius’, ‘laiku pastebekite lifmazgiu vezi’. Tokio turinio straipsniai sekantis etapas po jusu vakcinu propagandos
Atsakyti
-18

O
Ona
2021-09-14 15:16:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkodėl po skiepų žymiai šoktelėjo cukrus krsujuje nors gyvenimo budo nepakeiciau.kasa nebegamina insulino,negi tik sutapimas
Atsakyti
-17

S
Sigitas
2021-09-14 13:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas užkeikė Jūsų šeimą.Jei net 4 po ksiepų mirė???Tai būtų pasaulinė sensacija.Deja dabar tai itk pletkai
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų