Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagrindinė labdaros organizacija „Ovarian Cancer Action“ pažymėjo, kad kasmet 7500 moterų diagnozuojamas kiaušidžių vėžys. Tačiau Eliza Esiategiwa – medicininio aplaidumo advokatė – žino labai daug atvejų, kai gydytojai požymių nepastebi.

Pagrindinė labdaros organizacija „Ovarian Cancer Action“ pažymėjo, kad kasmet 7500 moterų diagnozuojamas kiaušidžių vėžys. Tačiau Eliza Esiategiwa – medicininio aplaidumo advokatė – žino labai daug atvejų, kai gydytojai požymių nepastebi.

REKLAMA

„Turite teisę pateikti ieškinį dėl medicininio aplaidumo, jei manote, kad vėžys buvo diagnozuotas pavėluotai arba neteisingai diagnozuotas“, – teigė ponia Esiategiwa.

„Tačiau, kaip ir daugeliu atvejų dėl medicininio aplaidumo, jūs turite per trejus metus pateikti ieškinį dėl kompensacijos, skaičiuojant nuo tos dienos, kai aplaidumas įvyko“.

Kalbant apie simptomus, įspėjamieji ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra nuolatinis pilvo pūtimas, pilnumo jausmas, apetito praradimas arba pilvo skausmas, kuris pasireiškia daugiau nei 12 kartų per mėnesį, rašo express.co.uk.

REKLAMA

„Šeimos gydytojas turėtų atlikti CA125 kraujo tyrimą ir galbūt ultragarsinį tyrimą, jei atsiranda kokių nors nuolatinių simptomų“, ‒ sakė ponia Esiategiwa.

Vyresnės nei 50 metų moterys, turinčios kiaušidžių vėžio požymių, turėtų būti siunčiamos pas specialistą į gydymo įstaigą.

„Eve Appeal“, kita pagrindinė vėžio labdaros organizacija, perspėjo, kad kiaušidžių vėžio požymiai gali būti panašūs į dirgliosios žarnos sindromo (IBS) simptomus.

Penki pagrindiniai kiaušidžių vėžio simptomai:

1. Padidėjęs pilvas ir nuolatinis pilvo pūtimas (ne tas pilvo pūtimas, kuris ateina ir praeina); 2. Nuolatinis dubens ir pilvo skausmas; 3. Nepaaiškinamas tuštinimosi įpročių pasikeitimas; 4. Sunkumas valgant ir greitas sotumo jausmas arba pykinimas; 5. Poreikis šlapintis dažniau; Kiti galimi kiaušidžių vėžio požymiai gali būti: nugaros skausmas, nuovargis, svorio kritimas ir skausmas sekso metu.

REKLAMA
REKLAMA

CA125 (kiaušidžių vėžio žymens) kraujo tyrimas

Aukštas CA125 kiekis kraujyje gali rodyti kiaušidžių vėžį. Tačiau kraujyje gali būti daug CA125 baltymo dėl kitų ligų, tokių kaip endometriozė ir dubens uždegiminė liga.

„Jei jūsų CA125 lygis pakyla, būsite nukreipti tyrimui, greičiausiai tai bus ultragarsinis tyrimas“, ‒ pažymėjo „Eve Appeal“.

Ultragarsas

Ultragarsinis skenavimas naudoja aukšto dažnio garso bangas, kad būtų sukurtas jūsų kiaušidžių vaizdas. Transvaginalinio ultragarso (vidinio ultragarso) tyrimo metu į makštį įkišamas zondas.

„Gaunamas vaizdas parodo kiaušidžių dydį ir tekstūrą, taip pat visas esamas cistas ar kitus sutrikimus“, – aiškino labdaros organizacija. Jei diagnozuojamas kiaušidžių vėžys, tolesni tyrimai parodys, kokio dydžio navikas yra ir ar liga išplito. 

„Dauguma moterų, sergančių kiaušidžių vėžiu, yra gydomos derinant chemoterapiją ir operaciją“,  – teigia „Eve Appeal“.

REKLAMA
REKLAMA

Ar yra nacionalinė kiaušidžių vėžio patikros programa?

Jungtinėje Karalystėje, skirtingai nei gimdos kaklelio vėžio atveju, nėra nacionalinės kiaušidžių vėžio patikros. Be to, tepinėlio testas nepadeda nustatyti kiaušidžių vėžio požymių.

Jei tris savaites ar ilgiau jaučiate bet kurį iš kiaušidžių vėžio požymių, pasitarkite su gydytoju. Kalbant apie sveikatą, geriau išspręsti visas rimtas sveikatos problemas, kol jos netapo didele problema.

Daug ką turėtų, bet deja niekam neįdomu, kai patenki per vargus pas specialistą, pasakai problemą, tai pasukioja ties smilkiniu ir pasako neieškok ligų
Kaip pas daktarą papult štai klausimas. Greičiau mirtis ateis nei pas Taigi taip tautiečiai. daktarą papuls.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų