Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad stemplės vėžiu laikomas toks vėžys, kuris aptinkamas bet kurioje stemplės vietoje.

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad stemplės vėžiu laikomas toks vėžys, kuris aptinkamas bet kurioje stemplės vietoje.

REKLAMA

Ši sveikatos apsaugos institucija teigia, kad gali būti įvairių stemplės vėžio simptomų, bet jie ne visada yra lengvai pastebimi, rašo express.co.uk

Tuo tarpu „Cancer Research UK“ duomenimis dauguma tokią diagnozę išgirstančių žmonių yra vyresni nei 60–ies, nors ir ne visada.

JK Nacionalinė sveikatos tarnyba teigia, kad simptomai gali būti susiję su virškinimu, pavyzdžiui:

  • Sunkumas ryjant (disfagija);
  • Pykinimas ar vėmimas;
  • Skrandžio rėmuo ar rūgščių refliuksas;
  • Nevirškinimo simptomai, pavyzdžiui, dažnas riaugėjimas.

Kada kreiptis į gydytoją?

„Cancer Research“ aiškina: „Į gydytoją reikėtų kreiptis, jei pasidaro sunku ryti arba jei jaučiate kitus neįprastus simptomus, kurie niekaip nepraeina. Šie simptomai greičiausiai visai nereiškia vėžio, bet labai svarbu vis dėlto pasitikrinti pas gydytoją.

Gali pasitaikyti, kad maistą atryjate, kitaip tariant, vos nurijus, maistas pradeda kilti atgal. Šis simptomas dažniausiai prasideda nuo tokio maisto, kaip mėsa ar duona. Jei liga negydoma, atryjamas ir minkštesnis maistas – bulvių košė, gėrimai ir net seilės“.

REKLAMA

Gali sukelti kosulį ar kosėjimą bandant valgyti

Priduriama, kad stemplės vėžys taip pat gali sukelti nepaliaujamą kosulį arba kosėjimą bandant valgyti. „Cancer Research“ informuoja:

„Balsas gali pasidaryti kimus ar gergždžiantis. Kita vertus, šis simptomas nėra labai dažnas ir jį dažnai sukelia kiti visai nepavojingi susirgimai.

Taip pat išmatos gali įgauti tamsesnę, kone juodą spalvą, jei stemplė ima kraujuoti. Ir šis simptomas nėra dažnas, be to, išmatos patamsėja ir, pavyzdžiui, geriant geležies tabletes“.

„Guts UK“ teigia, kad stemplės vėžys yra devinta pagal dažnumą vėžio rūšis pasaulyje. Šiaurės Europoje stemplės vėžys diagnozuojamas maždaug 5,5 žmonių iš 100 000.

Svarbūs stemplės vėžio rizikos faktoriai yra cigarečių rūkymas ir alkoholio, ypač stipriųjų gėrimų, vartojimas. Vis dėlto, septynis iš 20 stemplės vėžio atvejų sukelia būtent rūkymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų