REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miego trūkumo poveikis yra susijęs su daugybe žalingų padarinių sveikatai. Ekspertai perspėjo, kad svarbu gerti pakankamai vandens ryte ar popiet, tačiau ne vakare ar naktį, kad išvengtumėte širdies problemų.

Miego trūkumo poveikis yra susijęs su daugybe žalingų padarinių sveikatai. Ekspertai perspėjo, kad svarbu gerti pakankamai vandens ryte ar popiet, tačiau ne vakare ar naktį, kad išvengtumėte širdies problemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dienos metu svarbu gerti vandenį, kad išvengtumėte dehidratacijos, tačiau gali kilti pavojus sveikatai, jei jį vartojate prieš naktį. Dėl įpročio prieš miegą ar prabudus naktį atsigerti vandens, skatinamas norą šlapintis, tad dažniau prabundama.

REKLAMA

Organizmui reikia nepertraukiamo miego 

Tai pertraukia miego ciklą, dėl šios priežasties organizmas gali patirti ilgalaikius hormonų svyravimus, kurie gali būti pavojingi širdžiai. Žinoma tai, kad organizmui reikia 7-8 valandų miego, kad būtume sveiki, rašo express.co.uk.

Taip yra todėl, kad miegas organizmui padeda kontroliuoti hormonų, kurie yra susiję su stresu ir medžiagų apykaita, veiklą. Jei miego sutrikimai tampa lėtiniai, organizmas patiria vis dažnesnius hormonų svyravimus.

REKLAMA
REKLAMA

Šie hormonų svyravimai didina kraujospūdį, taip pat sąlygoja metabolinių sutrikimų, tokių kaip 2 tipo diabeto ar nutukimo, komplikacijas. Dėl vykstančių svyravimų, vyrų, turinčių miego sutrikimų, tarpe didėja mirtingumas.

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, šios problemos kankina žmones, kurie naktimis miega po mažiau nei 7 valandas. Deja, vidutiniškai žmogus miega maždaug 6 valandas, miegas nėra vientisas, jis yra išblaškomas, pavyzdžiui, dėl noro šlapintis.

Sulėtėja inkstų veikla

„AquaPura“ ekspertas, daktaras Stuart‘as Galloway‘us iš Sterlingo universiteto sakė: „Kalbant apie vandens vartojimą vakare, rekomenduojama išgerti nuo 300 iki 500 ml skysčių likus 2-3 valandoms iki miego.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toks skysčių kiekis padės pasiekti rekomenduojamą dienos normą, tačiau netrikdys miego. Per gausus skysčių vartojimas prieš miegą skatina šlapimo gamybą, todėl miegant užsipildo šlapimo pūslė. Dėl to padaugėja adrenalino, kuris naktį prabudina ir priverčia keltis iš lovos bei skubėti į tualetą.“

Ekspertas paaiškino, kad naktį sulėtėja inkstų veikla, todėl organizmas negeba taip greitai apdoroti šlapimo.

„Taip pat, senstant inkstų veikla lėtėja, todėl šlapimo pūslė greičiau prisipildo šlapimu, o tai gali reikšti, kad dažniau yra trikdomas miegas, jei prieš jį yra vartojami skysčiai“, – pridūrė gydytojas.

REKLAMA

Prieš miegą negerti kavos

Žinant šį faktą, geriausia vandenį vartoti ryte ar popiet, tačiau reikėtų vengti jo vartojimo vakare. Taip pat svarbu vengti kavos ir alkoholio vartojimo prieš miegą. Kaip ir vandens, šių stimuliantų reikia nevartoti likus bent 3 valandoms iki miego.

Anglijos sveikatos tarnyba rekomenduoja eiti miegoti tuo pačiu metu, eiti miegoti, kai jaučiatės pavargę ir keltis visuomet panašiu metu. Tai padės ilgiau ir kokybiškiau išsimiegoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų