REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ši, atrodytų, nekaltai atrodanti priešpiečių dėžutė, matyt, turėtų skambėti pavojaus varpais tėvams – bet ar jūs galite pastebėti kodėl?

Ši, atrodytų, nekaltai atrodanti priešpiečių dėžutė, matyt, turėtų skambėti pavojaus varpais tėvams – bet ar jūs galite pastebėti kodėl?

REKLAMA

Dėžutėje sudėti baltos duonos sumuštiniai su kumpiu, krekeriai, vaisių vyniotinis ir šokoladinis jogurtas, ir ji atrodo gana panaši į tai, ką daugelis iš mūsų vaikystėje valgydavo per pietų pertrauką.

Tačiau, pasak Australijos mitybos ekspertų iš vėžio tarybos NSW, šis patiekalas iš tikrųjų gali padaryti daugiau žalos nei naudos, nes tai slepia „nepatogią tiesą“, su kuria tėvai gali nenorėti susidurti.

Norėdami pabrėžti savo susirūpinimą, jie taip pat pasidalijo antrosios priešpiečių dėžutės nuotrauka, kad pamatytų, ar žmonės gali pastebėti skirtumą.

Antroje priešpiečių dėžutėje yra sūrio ir pomidorų sumuštinis, vaisių, daržovių lazdelės ir jogurtas. Pirmoje dėžutėje yra dvigubai daugiau cukraus ir pusė antrosios dėžutės maisto kiekio.

REKLAMA
REKLAMA

Nesveikesnės dėžutės turinys taip pat kainuoja dvigubai brangiau

Ir jei to nepakaktų, kad tėvai išgirstų pavojaus varpelių skambesį, nesveikesnės dėžutės turinys taip pat kainuoja dvigubai brangiau, nes didžioji jos dalis yra supakuotos prekės, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA

Vėžio tarybos NSW vyresnioji mitybos programos pareigūnė Nina Tan paaiškino, kad daugelis tėvų perka supakuotus užkandžius mokyklai, nes taip sutaupo laiko arba todėl, kad vaikai jų tikrai nori.

Ji sakė: „Kalbant apie fasuotus maisto produktus, ant jų klijuojamos etiketės su mityba susijusiais rinkodaros teiginiais, tokiais kaip „kalcio šaltinis“ arba „nėra dirbtinių...“ ir prideda spalvų, animacinių filmų personažų, o šriftas parenkamas taip, kad patrauktų ir tėvų, ir vaikų dėmesį.

Pritraukti dėmesiui naudojamos ryškios spalvos ir skambūs šūkiai

Vaikams pritraukti naudojamos ryškios spalvos, animaciniai gyvūnai ir linksmos formos, o tokie tekstai kaip „nereikia laikyti šaldytuve“ ir „puikūs sausainiai“ naudojami siekiant atkreipti dėmesį į tėvų norą lengvai ir greitai išsirinkti priešpiečių dėžutę. Tačiau šiuose užkandžiuose gali būti daug cukraus, druskos ir kalorijų bei nepakankamai vaikams reikalingų maistinių medžiagų.

Vėžio taryba NSW neseniai įvertino 140 populiarių Australijoje pietų dėžutės užkandžių ir nustatė, kad beveik 80% yra nesveiki užkandžiai.

Ponia Tan pridūrė, kad juos „ypač neramina“ rezultatai, atsižvelgiant į pietų dėžutės užkandžių vaidmenį vaikų mityboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų