Margainis – tai augalas, kuris jau šimtmečius naudojamas kepenims, virškinimo sistemai ir odai. Jei esate mėgėjas daug ir sočiai valgyti ar daugiau išgerti, o kitą dieną jaučiate pasekmes, margainio papildai gali tapti nauju geriausiu jūsų draugu, rašo standard.co.uk
Margainio ekstraktas išgaunamas iš žolelių violetiniais žiedais ir baltomis sėklomis, ir yra labiausiai vertinamas dėl junginio, vadinamo silimarinu, turinčio antioksidacinių, priešuždegiminių ir antivirusinių savybių.
Visos šios savybės prisideda prie šios augalinės priemonės gebėjimo sugrąžinti jūsų organizmui gerą savijautą, net po persivalgymo ar smarkaus vakarėlio.
„Pharmica“ vaistininkė Carolina Goncalves sako: „Teoriškai, margainio papildų vartojimas tikrai gali padėti išvengti uždegiminių ligų, kaip diabetas ir kepenų suriebėjimas.
Tai gali paaiškinti, kodėl margainis šimtmečius buvo naudojamas kaip tradicinė kepenų gydymo priemonė.“
Kodėl verta vartoti margainį?
Margainis gali padėti apsaugoti kepenis nuo įvairių toksinų, alkoholio, vaistų ar ligų sukeltos žalos.
Jis taip pat gali padėti atsinaujinti kepenų ląstelėms ir, bent jau kai kuriais atvejais, pagerinti kepenų funkciją.
Keli moksliniai tyrimai parodė, kad margainis gali padėti žmonėms, sergantiems kepenų ciroze, hepatitu, kepenų suriebėjimo liga ar net kepenų vėžiu, tačiau visi šie tyrimai – mažesnio masto ir jais nereikėtų labai pasikliauti, ieškant gydymo rimtoms ligoms.
Vis dėlto, tiems, kurie ieško vienkartinės pagalbos po alinančio vakarėlio ar sunkios vakarienės, margainis tikrai gali padėti.
Jis taip pat gali padėti nuo virškinimo sutrikimų, pilvo pūtimo ir dujų kaupimosi, nes skatina tulžies gamybą organizme.
Tulžis padeda virškinti riebalus ir šalinti iš organizmo jo atliekas, o į savo dienos racioną įtraukę margainio papildų, galite paskatinti natūralią visų šių minėtų medžiagų gamybą.
Ar margainis yra saugus?
„Margainio ekstraktas paprastai laikomas saugiu, jei vartojamos rekomenduojamomis dozėmis“, – aiškina C. Goncalves.
„Kai kurie vartotojai, viršiję rekomenduojamą dozę, pranešė apie šiuos šalutinius poveikius: virškinamojo trakto diskomfortą, niežulį bei galvos skausmą. Diabetikai taip pat turėtų būti atsargūs vartodami margainį, nes jis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje.
Be to, galimas estrogeninis poveikis kelia susirūpinimą asmenims, sergantiems hormoninėmis ligomis, pavyzdžiui, tam tikrų rūšių vėžiu“, – pridūrė ji.
Taigi, vaistininkė rekomenduoja – visada pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti margainio ar kitokius papildus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!