Moksliniai tyrimai rodo, kad alkoholio vartojimas veikia smegenų struktūrą, ypač baltąją medžiagą – ji atsakinga už signalų perdavimą tarp skirtingų smegenų sričių. Ilgainiui tai gali paveikti atmintį, mąstymą ir kitus pažinimo gebėjimus.
Alzheimerio draugijos ekspertas pabrėžia: kuo anksčiau apribosite ar visiškai atsisakysite alkoholio, tuo labiau apsaugosite savo smegenis senatvėje.
Kada vertėtų atsisakyti alkoholio?
Dr. Richardas Restakas taip pat įspėjo, kad reguliarus alkoholio vartojimas arba besaikis gėrimas gali pakenkti jūsų sveikatai, rašo express.co.uk.
Savo knygoje „Kaip išvengti demencijos: Eksperto vadovas, kaip užtikrinti ilgalaikę smegenų sveikatą“, jis alkoholį apibūdina kaip „tiesioginį neurotoksiną“. Neurotoksinai – tai medžiagos, kurios keičia nervų sistemos struktūrą arba funkciją.
Žinant, kokią žalą daro alkoholio vartojimas, dr. R. Restakas atskleidė, nuo kokio amžiaus reikėtų visiškai atsisakyti alkoholio. Jis rašė:
„Primygtinai siūlau, jei jums 65 metai ar daugiau, visiškai ir visam laikui išbraukti alkoholį iš savo mitybos raciono. Jums gali grėsti tam tikras pavojus, todėl geriausia visiškai nustoti vartoti alkoholį.“
Dr. Restakas taip pat nurodė demencijos, susijusios su per dideliu suvartojamu alkoholio kiekiu, rūšį – Wernicke-Korsakovo sindromą. Jį sukelia tiamino (vitamino B1) trūkumas, kurį gali sukelti ilgalaikis alkoholio vartojimas.
Ši būklė pažeidžia trumpalaikę atmintį. Nepriklausomai nuo amžiaus, dr. R. Restakas taip pat paragino žmones iš naujo įvertinti savo santykį su alkoholio vartojimu, ypač jei jo griebiatės norėdami pagerinti nuotaiką ar pasitikėjimą savimi bendraujant su žmonėmis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!