„Valgomi laukiniai augalai. Dabar laikas, kaip burtas. Kai žolelės, pilnos augimo gyvasties, kai proga išeiti į mišką ir būti nustebintiems, kas žingsnį: žiedų, žalumos, pavasarinių grybų. Šiandien apie tai, ką galima valgyti parsinešt iš pievų ir miškų“, – rašoma socialinio tinklo „Instagram“ puslapyje „ukis.necia“.
Įraše moteris dalinasi, kokias žoleles galima rinkti šiuo metu ir „dėti į lėkštes“:
„Pienės lapeliai – maloniai kartaus skonio, šiek tiek primena gražgarstes. Vitaminas C, kalcis, mažina cukraus kiekį kraujyje. Salotoms, į kepinius, sriubas.
Dilgėlės lapeliai – tiksliau pačios viršūnėlės Baltymų šaltinis, vitaminas C, K – didina kraujo krešėjimą, kalcis, aminorūgštys. Arbatoms, sriuboms, salotoms, vienas susitrynus tarp delnų su druska, kaip energy balls.
Garšva – teigiama, kad garšva chemine sudėtimi artima žmogaus kraujo sudėčiai. Baltyminga, vitaminas C, A, kalcis, geležis. Į salotas ir kuo daugiau! Tai viena iš nedaugelio žolelių, kurių nepadauginsi. Su dilgėlėm ir pienėm į shakshuką. Man skaniausia sriuba, labai primena šviežių kopūstų sriubą!
Žliugė – špinatų alternatyva. E ir C vitaminai, kalis, karotinas. Į salotas!“
View this post on InstagramRaktažolės – man vienas smagiausių pavasario valgomų augalų, 6 lapeliai atstoja dienos vitamino C dozę. Salotoms! Ir žiedus!Builis – prancūzų dievinama žolelė, turi lengvą anyžiaus aromatą. Rinkite, jei tiksliai pažįstate ar žinote, kad jūsų rinkimo vietoje auga konkrečiai builis, nes yra pora panašių nuodingų augalų.
Kiškio kopūstai – man jie apie vaikystę. Tas rūgštelės cinkelis! Labai smagu lapeliais puošti patiekalus. Nepadaukinkit, daug oksalo rūgšties.
Žemuogių lapai – unikalus geležies šaltinis. Į salotas ir arbatoms.
Visos žolelės vienaip ar kitaip – vaistažolės – jų tikrai užtenka po saujelę. Rinkite tausodami gamtą ir augalus.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
REKLAMA