REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairių keistų, neįprastų ar net intymių sapnų reikšmės aiškinamos skirtingai – galima rasti įvairiausių versijų, ką reiškia vienas ar kitas sapnas. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia intymūs ar keisti sapnai?

Įvairių keistų, neįprastų ar net intymių sapnų reikšmės aiškinamos skirtingai – galima rasti įvairiausių versijų, ką reiškia vienas ar kitas sapnas. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia intymūs ar keisti sapnai?

REKLAMA

Apie tai, ką reiškia sapnai ir kokia jų tikroji reikšmė, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo egzistencinės terapijos praktikas dr. Justinas Grigas.

Egzistencinės terapijos praktikas J. Grigas sako, kad sapnai yra išties didelis resursas, kuriuo galima naudotis bandant suprasti, su kokiais sunkumais, iššūkiais susiduria žmogus, bet būdamas budrus juos slopina arba užgniaužia. Tokiu atveju prasminga tyrinėti, ką žmogus naktimis sapnuoja.

Ką reiškia intymūs, keisti sapnai?

Kone labiausiai daugeliui atmintin įsirėžia keisti, nemalonūs ar net intymūs, seksualiniai momentai sapnuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai mes einame prie tokio turinio, kuris yra intymus, nepatogus, panašiai, mes tikrai galime prisiliesti prie labai jautrių temų žmogui asmeniškai ir iš tikrųjų neretai yra natūralus pasipriešinimas eiti prie sapno turinio, ypač su kitu žmogumi, kito žmogaus akivaizdoje kalbėti apie tai“, – pasakojo dr. J. Grigas.

REKLAMA

Dažniausiai tokie sapnai, rodos, prasilenkia su realybe, pavyzdžiui, sapnuojame, kad kažką nužudome, kartais netgi artimą žmogų, kartais sapnuose pastebimi seksualinės prievartos elementai ar užsiimama lytiniais santykiais su tos pačios lyties asmenimis, nors nesame homoseksualūs.

Vis tik, sapnus ir jų reikšmes nereikėtų priimti tiesiogiai, pavyzdžiui, jei sapne kažką nužudote, tai gali atspindėti viduje susikaupusį pakankamai stiprų pyktį, kuriam kasdienybėje neleidžiame nuvesti iki drastiškų veiksmų, susivaldome, tačiau sapne nelieka ribų ir psichika leidžia nueiti iki galo, realizuoti pyktį.

REKLAMA
REKLAMA

Slepia daugiau nei manote

Tačiau sapnai taip pat gali perteikti tai, kas neduoda ramybės kasdienybėje ir, kaip pastebi egzistencinės terapijos praktikas, tai, ką matome sapnuose, yra mūsų baimių realybėje atvaizdas:

„Daug žmonių trikdo patirti tokius jautrius įspūdžius ir po to dar apie tai kalbėtis. Kita vertus, tai gali būti labai įvairios užuominos, kas žmogui kažkur giliai skauda ar kažkokių rūpesčių turi. Tai gali būti užuominos į pažeidžiamas žmogaus sritis, kurios iš tikrųjų atsispindi ne tiek sapne, kiek kasdieniame gyvenime.

Tai yra, kažko žmogus vengia: galbūt vengia kažkokio konflikto, galbūt vengia kažkokio pokalbio, galbūt turi kažkokių baimių, susijusių su savo artimais žmonėmis, su savo romantiniu partneriu, galbūt kažkokių baimių turi dėl savo vertės, dėl savo kompetencijų – kartais žmonės tokius menkavertiškumo sapnus išgyvena, kad juos pašiepia, pajuokia ar pan. Visos tos baimės kasdienybėje irgi kažkaip atsispindi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug ir išsamiai apie sapnus, nesapnavimą, košmarus ir kada jau reikia susirūpinti, kad sapnų gyvenimas tampa per daug intensyvus, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

Ir kokiu dar imantrybiu dabar visokie siulytojai nesiulo...- ir aisku ne uz dyka.
Ir kaip zmonija simtus tukst. netu isgyveno be panasiu?, - gal daug sveikiau ir naturaliau gyveno?
Straipsnis apie bybis žino ką...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų