1 žingsnis – surinkite malkų pelenus
Iš šiukšlių, kartono ir plastiko, dažytos ar beicuotos medienos liekanose bus chemikalų ir medžiagų, kenkiančių augalams, todėl pirmiausia įsitikinkite, kad pelenai gauti deginant natūralią, neapdorotą ir nedažytą medieną, rašo doityourself.com.
Pelenus atvėsinkite per naktį ar ilgiau, laikykite juos metalinėje skardinėje su sandariu dangčiu, kad į vidų nepatektų oras. Po to naudokite vidutinio dydžio tinklelį, kad būtų galima atsijoti visus medžio gabalus. Šiuos gabalus galite susmulkinti arba išmesti. Pelenai yra kaustiniai, turintys stiprių šarmo savybių, todėl dirbdami gerai apsaugokite rankas, akis ir plaučius.
2 žingsnis – patręškite augalus
Pelenus paskleiskite pavasarį, kai dirva išdžiūvusi, sausą dieną, kai nėra vėjo. Labai svarbu, kad viskas būtų sausa, nes jei prieš naudojimą pelenai sušlaps, vanduo išplaus kai kurias maistines medžiagas.
Galite nuskaityti ir apibarstyti rankomis aplink augalų stiebus, tačiau nepamirškite pirštinių. Didesnius pelenų kiekius galite paskirstyti mentele ar kastuvu.
Pelenus būtinai paskirstykite saikingai. Pabėrus jų sode, pH greitai padidės – tai nėra lėtas išsiskyrimas – ir dirvoje kaupiasi druska, kuri daugiau pakenks jūsų augalams nei padės. Medžio pelenai taip pat prideda kalio į dirvą.
3 žingsnis – nepanaudotus pelenus laikykite arba išmeskite
Nepanaudotą medžiagą galite grąžinti į savo metalinę skardinę, išbarstyti ant komposto krūvos ar kitaip utilizuokite. Pelenai padės neutralizuoti kompostą ir užtikrins idealų pH lygį.
Kada naudoti pelenus
Nenaudokite pelenų trešdami bulves, mėlynes, spanguoles, rododendrus, azalijas, magnolijas. Verčiau naudokite juos ant vejos, pomidorams ir darže.
Įspėjimas: Nemaišykite pelenų su azoto trąšomis! Sumaišius pelenus ir azoto trąšas, susidaro pavojingos amoniako dujos.