REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas tyrimas rodo, kad popierinių rankšluosčių naudojimas rankoms nusausinti prieš virusus veikia žymiai geriau, nei džiovintuvai.

Naujas tyrimas rodo, kad popierinių rankšluosčių naudojimas rankoms nusausinti prieš virusus veikia žymiai geriau, nei džiovintuvai.

REKLAMA

Mokslininkai iš Lydso universiteto aiškinosi, ar tai, kaip žmonės viešuosiuose tualetuose džiovinasi rankas turi įtakos COVID–19 plitimui, rašoma dailymail.co.uk.

Naujasis tyrimas parodė, kad 10 iš 11 paviršių, paliestų džiovintuvu pasinaudojusių žmonių, buvo žymiai labiau užteršti, nei tie, kuriuos lietė popierinius rankšluosčius naudoję žmonės.

Mokslininkai sako, kad rankas nusausinti svarbu pavojingų mikrobų stabdymui, įskaitant ir naująjį koronavirusą, kuris didžiąją pasaulio dalį įkalino namuose.

Lydso mokslininkų studija atskleidė, kad viruso tinkamai nepašalinus nuo nešvarių rankų, padidėja jo pernešimo ant kitų paviršių tikimybė, o taip sudaromos galimybės jo plitimui.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorė Ines Moura iš Lydso universiteto sako, kad tyrimo rezultatai svarbūs visame pasaulyje sparčiai plintančio viruso kontroliavimui. „Nusiplovus rankas geriau naudoti popierinius rankšluosčius, taip mažinant viruso užkrėtimo ir plitimo tikimybę.“

REKLAMA

Mokslininkų komanda sako, kad pastaruoju metu vis dažniau naudojami rankų džiovintuvai, ypač ligoninėse – tualetuose popierinių rankšluosčių nebelieka. Tačiau tiek Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba, tiek Pasaulio sveikatos organizacija savo pateiktose gairėse rekomenduoja rankas nusausinti popieriniais rankšluosčiais, o taip pat jais užsukti čiaupą.

Tyrimo metu keturi savanoriai simuliavo rankų užteršimą arba viruso patekimą ant pirštinių – buvo naudojamas bakterijas infekuojantis virusas, kuris žmonėms nepavojingas. Rankas užteršę virusu jie jų nesiplovė, taip simuliuodami netinkamai arba prastai nuplautas rankas – tokių atvejų vis dar pasitaiko, nepaisant nuolat kartojamų rekomendacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Rankas jie nusausino arba popieriniais rankšluosčiais, arba rankų džiovintuvu, o kiekvienas savanoris dėvėjo prijuostę, kad būtų galima išmatuoti kūno ir drabužių užterštumo lygį. Rankas jie šluostėsi ligoninės viešajame tualete, o po to atvirose ligoninės zonose ir skyriaus teritorijoje buvo paimti mėginiai.

Mokslininkai po kontakto su tyrimo dalyvių rankomis ar prijuostėmis patikrino įvairius paviršius – duris, laiptus, turėklus, mygtukus lifte, telefonus, vidinės komunikacijos jungiklius ir kėdes. Taip pat jie tikrino stetoskopų vamzdelius, stetoskopų galvutes, prie paciento krūtinės dedamas jo dalis bei pačias prijuostes.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų