REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors tai neturėtų rūpėti, varpos dydis yra dažnas visų amžiaus grupių vyrų rūpestis. Nors jos dydžio vyrai iš esmės negali kontroliuoti, kai kurie ekspertai teigia, kad žalingi įpročiai gali turėti įtakos varpos dydžiui.

Nors tai neturėtų rūpėti, varpos dydis yra dažnas visų amžiaus grupių vyrų rūpestis. Nors jos dydžio vyrai iš esmės negali kontroliuoti, kai kurie ekspertai teigia, kad žalingi įpročiai gali turėti įtakos varpos dydžiui.

REKLAMA

Vidutinis varpos dydis visose šalyse skiriasi, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje vidutinis ilgis yra maždaug 9 centimetrai ramybės būsenoje ir kiek daugiau nei 13 centimetrų erekcijos metu. 

Jei varpos dydis neduoda ramybės, verta savęs paklausti, kokie gyvenimo įpročiai gali turėti tam įtakos. Kai kurie tyrimai rodo, kad tiek alkoholio vartojimas, tiek rūkymas gali tiesiogiai paveikti vyrų pasididžiavimo dydį.

Alkoholio vartojimas kenkia

Dauguma vyrų žino, kaip alkoholis gali paveikti jų pajėgumus lovoje, bet ar tai gali turėti įtakos varpos dydžiui bėgant laikui?

REKLAMA
REKLAMA

„Vyrai, turintys priklausomybę nuo alkoholio, taip pat dažniau susiduria su tokiomis problemomis kaip erekcijos sutrikimai, nepatenkinantis orgazmas, priešlaikinė ejakuliacija ir lytinio potraukio praradimas“, –  rašoma „Medical News Today“.

REKLAMA

Tyrimai taip pat parodė, kad alkoholis yra viena iš labiausiai paplitusių psichoaktyvių medžiagų ir gali sukelti skirtingą psichosocialinę ir fizinę seksualinę patirtį, taip pat gali sąlygoti pavojingą seksualinį elgesį.

Tuos, kurie nerimauja, kaip alkoholis gali paveikti varpos dydį, HSE įspėja: „Vartojant alkoholį ilgą laiką kyla didelė rizika, kad gali susitraukti vyro sėklidės ir varpa.“

Sveikatos svetainė pridūrė: „Vartojant didelius alkoholio kiekius gali būti sunku pasiekti ar išlaikyti erekciją. Tai vadinama erekcijos disfunkcija. Alkoholis trukdo veikti smegenyse esantiems neurotransmiteriams, kurie praneša, kad metas varpą pripildyti kraujo.

REKLAMA
REKLAMA

Taip gali nutikti ir todėl, kad alkoholis gali sumažinti testosterono gamybą. Testosteronas yra hormonas, kuris kontroliuoja vyrų seksualines funkcijas.“

Neigiamas rūkymo poveikis

„Cigaretėse esančios cheminės medžiagos gali pažeisti varpos kraujagysles, neleisdamos varpai prisipildyti krauju“, – rašoma „Medical News Today“.

Priduriama: „Nepriklausomai nuo dirgiklių ir poveikio smegenims, jei kraujagyslės yra pažeistos, varpa nepasieks erekcijos.“

Bostono medicinos universiteto atliktame tyrime ištirta 200 erekcijos būsenos varpų, siekiant išsiaiškinti, kaip veikia rūkančiųjų seksualinės funkcijos. Tyrėjai išsiaiškino, kad rūkančių vyrų varpos dydis buvo mažesnis nei nerūkančių, rašo dailystar.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas tyrimas, atliktas 1998 metais, parodė, kad rūkymas slopina kraujo tekėjimą į varpą, o tai neleidžia jam išsitempti ir susitraukti.

Clive‘as Bates‘as, Veiksmų dėl rūkymo ir sveikatos direktorius, sakė: „Yra žmonių, kuriems visiškai nerūpi rizika vėliau susirgti vėžiu, bet sunerimti priverčia žinojimas, kad tai gali sutrikdyti jų seksualinį gyvenimą.

Tačiau varpa, išsitempdama ir susitraukdama, aiškiai parodo, kad gali būti sveikatos problemų, nes kitų gyvybiškai svarbių organų, tokių kaip širdis, pažeidimai yra mažiau akivaizdūs ir sunkiai įžvelgiami.“

Dr. Deborah Lee pridūrė: „Jei vyrai nori turėti varpą, kuria galėtų didžiuotis, jie neturėtų rūkyti ar gerti daug alkoholio. Rūkymas didina aterosklerozės – riebalinių apnašų nusėdimo arterijose – riziką. Šios nuosėdos užkemša arterijas ir riboja arterinio kraujo tekėjimą į varpą.

Ūmus apsinuodijimas alkoholiu sukelia dehidrataciją, o tai reiškia, kad sumažėja kraujo tūris, o tai neigiamai veikia erekciją. Niekada nevėlu pakeisti šiuos įpročius, kuo anksčiau, tuo geriau.“

Aš tai didžiuojuosi prieš kaimynus, o labiausiai prieš kaimynes. Dar joms duodu patampyti,nors jų vyrams nepatinka.
Kuo čia didžiuotis?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų