Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) atliko patikrinimus ir, kaip paaiškėjo, ne visos elektrinės girliandos – saugios.
„VVTAT 2023 m. vykdė vykdė elektrinių girliandų patikrinimus skirtinguose Lietuvos miestuose. Patikrinimų tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiamos prekės būtų saugios ir atitiktų numatytus reikalavimus. Patikrinus 41 prekę, nustatyta 14 neatitikimų“, – rašoma socialiniuose tinkluose.
Įspėja perkančius lempučių girliandas
Tačiau natūraliai kyla klausimas – kaip išsirinkti saugią ir patikimą lempučių girliandą, kad ši nekeltų pavojaus? VVTAT specialistai pasidalino naudingais patarimais, į ką būtina atsižvelgti:
„Kaip įsigyti saugią girliandą?
1. Patikrinti, ar yra privaloma informacija:
- Girliandos tipas/modelis;
- Naudojimo instrukcija lietuvių kalba;
- Elektriniai parametrai;
- Gamintojas arba prekės ženklas, kilmės šalis;
- Saugos ženklai (CE – nurodo, kad gamintojas deklaruoja, jog gaminys yra patikrintas ir saugus; IP kodas – nurodo girliandos naudojimą lauke arba patalpoje (gali būti ir specialus žymėjimas: namukas su rodykle į vidų arba į išorę arba nurodyta galima temperatūra)
2. Girlianda turi būti:
- Nesutrūkusi, t. y. nenutraukti laideliai ir pan.;
- Laidai neturi būti labai plonyčiai, kad negalėtų lengvai nutrūkti patempus vaikui ar gyvūnui;
- Nuo šakutės iki pirmos lemputės negali būti mažiau kaip 1,5 m.“
Įspėjama, kad įsigijus nesaugią girliandą kyla gaisro arba elektros smūgio pavojus. Taip pat primenama, kaip elgtis, kai ateina metas atsisveikinti su sena lempučių girlianda.
„Primename, jog nebeveikiančių ar nereikalingų girliandų negalima išmesti į bendrą atliekų konteinerį. Išmeskite jas tik į elektronikos atliekų konteinerius“, – primena VVTAT.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!