naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Olga Vysockaja pasidalino nefrito kiaušinių nauda moterims (nuotr. tv3.lt fotomontažas)

Vis dažniau kalbant apie emocinės bei fiziologinės sveikatos sąsajas atsiranda ne tik profesionalios medicinos patarimų, kaip gerinti bendrą kūno savijautą, tačiau ir alternatyvos, kurios ne tik skatina sveikatingumą, tačiau ir sužadina giliai esančią vidinę energiją. Apie tai, kas moteriai leidžia iš naujo atskleisti savo vidinį moteriškumą, gyvybingumą ir seksualumą bei kuo nefrito kiaušiniai yra naudingi moters lytinei sveikatai, tv3.lt naujienų portalo skaitytojams pasakoja Olga Vysockaja.

8

Vis dažniau kalbant apie emocinės bei fiziologinės sveikatos sąsajas atsiranda ne tik profesionalios medicinos patarimų, kaip gerinti bendrą kūno savijautą, tačiau ir alternatyvos, kurios ne tik skatina sveikatingumą, tačiau ir sužadina giliai esančią vidinę energiją. Apie tai, kas moteriai leidžia iš naujo atskleisti savo vidinį moteriškumą, gyvybingumą ir seksualumą bei kuo nefrito kiaušiniai yra naudingi moters lytinei sveikatai, tv3.lt naujienų portalo skaitytojams pasakoja Olga Vysockaja.

REKLAMA

Iš Radviliškio kilusi Olga Vysockaja šiuo metu gyvena Vilniuje, kur jau daugiau nei vienuolika metų dirba transporto logistikos įmonėje. Pasak moters, tai itin audringa sfera, kurioje netrūksta stresinių situacijų.

Atsižvelgdama į tai, moteris stengiasi kasdienybėje neprarasti savęs ir puoselėti pusiausvyrą tarp streso bei laimės. O tai jai padaryti padėjo, prieš devynerius metus atrasta Mantak Chia meistro mokyta daoso praktika.

REKLAMA

„Būdama Tailande atradau praktikas, kurios leidžia susitvarkyti su emocijomis, gerai pasijausti ir neimti giliai į galvą kasdienybėje sutinkamų stresinių situacijų, kad naktį galėčiau ramiai sau miegoti (šypsosi).

REKLAMA

Būtent būnant Tailande teko išklausyti mokymus, esu sertifikuota trenerė, kuriuose įvyko pirmoji mano pažintis su nefrito kiaušiniais. Dabar ši veikla, kurią atradau prieš aštuonerius ar devynerius metus, šiuo metu užima mano didžiąją laiko dalį“, – pasakoja Olga.

Pažintis su nefrito akmens kiaušiniais pašnekovei taip patiko, kad dabar O. Vysockaja ne tik pati praktikuoja su juo susijusias praktikas, tačiau jų moko ir kitas moteris.

Nefrito kiaušinis, pasak Olgos, nėra įprastas, paprastas akmenukas, kurį galima naudoti kaip interjero detalę. Anaiptol, tai yra puikus įrankis, alternatyva, kuri padeda pagerinti moters sveikatingumą. Bendros savijautos gerinimas nėra vienintelis šaunus rezultatas, kurio galima pasiekti reguliarių nefrito kiaušinių praktikų metu.

REKLAMA

Praktikos nauda

Pati moteris pasakoja, kad tuo metu, kai pradėjo aktyviai mokytis ir domėtis netradiciniais sveikatingumo būdais, kurie leidžia pagerinti iš esmės moters sveikatą, Lietuvoje, dar tik buvo pradedama garsiau kalbėti apie emocijų bei streso valdymo praktikas.

„Apie meditacijas, nefrito kiaušinį pradėjome kalbėti vieni pirmųjų Lietuvoje, dar 2016 metais. Nustebau pastebėjusi, kad tai tikrai sukėlė nemažą susidomėjimą iš moterų pusės, kadangi dauguma jų jau buvo girdėjusios apie Kėgelio arba kalanetikos pratimus, kurie padeda sustiprinti dubens raumenis ir taip pasiekti neblogų rezultatų“, – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos moteris sudomino būtent tai, kad nefrito kiaušinio pagalba yra galima sustiprinti ne tik dubens, tačiau ir makšties raumenis. Tokia praktika, pasak O. Vysockajos, yra aktuali ne tik gimdžiusioms moterims ar turinčioms bėdų su nusileidusia gimda, šlapimo nelaikymu, tačiau ir toms, kurios susiduria su menstruacijų problemomis.

„Pastarosios yra ypač būdingos jaunoms panelėms, o tai, pasirodo, yra viena ūmiausių bėdų, kiek teko susidurti ir išgirsti kitų moterų pasakojimų.

REKLAMA

Į nefrito kiaušinį reikėtų žiūrėti kaip į fizinę praktiką, kurią moteris gali atlikti namuose ir tam nereikia skirti itin daug laiko. Tačiau, svarbu žinoti, jog esmė slypi ne kur kitur, o moters emocinėje būsenoje, tad prieš pradedant atlikti praktiką yra svarbu žinoti, kokia yra vidinė būsena bei sveikata“, – perspėja Olga, pradėdama pasakoti apie nefrito kiaušinio praktiką.

Pasak Olgos, šių praktikų nauda yra įvairiapusė, kadangi ne tik padeda stimuliuoti moterišką energiją puoselėjančius taškus, tačiau ir pagerinti intymaus gyvenimo detales. Be to, nevertėtų persistengti, nes galima ir sau pakenkti persitempiant dubens raumenis.

REKLAMA

Praktiką su nefrito kiaušiniu geriausiai yra atlikti ryte, kadangi pasikrauni energijos visai dienai. Tačiau, rekomenduoju prieš praktiką pasidaryti meditaciją ir subaluoti savo emocijas. Kuo daugiau jaučiate vidinės laimės, meilės ir džiaugsmo, tuo stipriau pajusite praktikos naudą su kiaušiniu. Gyvybingumą, laimę, pasitikėjimą savimi ir švytėjimą – pastebėsite tikrai“, – sako pašnekovė.

Padeda intymiam gyvenimui

Panašių kiaušinių yra įvairiausių akmenų, kurie pasižymi savo skirtingomis savybėmis. Galima rinktis ne tik nefrito akmens kiaušinį, o, pavyzdžiui, oniksą, tigrinę akį, rožinį kvarcą ar kitus, kurie pagal savybes yra priimtinesni moteriai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot O. Vysockajos, nefrito kiaušiniai yra žinomi dar nuo senovės Kinijos laikų, kuomet imperatorius tokią praktiką liepdavo atlikti savo žmonoms, kad šios savo dubens raumenų pagalba galėtų pagerinti meilės aktą:

„Šios praktikos padeda sustiprinti tiek vyro, tiek moters seksualinį ryšį, energiją, pasiekti gilesnius tarpusavio intymius santykius. Neretai pagerėja ir fizinio veiksmo veikla – žmonės atsipalaiduoja, moteris gali lengviau ir greičiau pasiekti orgazmą. Kadangi tenka girdėti, jog moteriai tenka jį kartais ir suvaidinti, nes vyrai nepakankami dėmesio ir laiko skiria preliudijai – moters atpalaidavimui ir malonumui.

REKLAMA

Iš tiesų, stiprindamos savo vidaus raumenys, moterys gali tapti ir savotiškos „vedlės“, kurios gali kontroliuoti vyro baigimo tempą.

Praktikos metu, kuomet raumuo išlavintas galima kiaušinuką taip pat stumdyti į apačią bei viršų. Kartais nutinka taip, kad moterys skundžiasi, jog jo nejaučia arba jis tarsi dingsta. Tačiau, tai yra ženklas, kad moters vidaus raumenynas išglebęs, praradęs tonusą, ypač tai nutinka po gimdymo.“

Pati Olga tokiomis praktikomis užsiima keturis kartus per savaitę, nuo vienos iki penkių minučių. Toks ritualas moteriai šiuo metu tapo tokiu pat įpročiu kaip ir dantų valymas. „Atsigauna raumenų tonusas, pagerėja moters dubens mobilumas. Pagrindinis moters seksualumo centras yra kiaušidės, gimda, todėl ypač po nėštumo tai reikia prižiūrėti. Kuo stipresnis moters dubens raumenynas, tuo gražesnė jos figūra, o ir klubai plečiasi mažiau“, – priduria Olga.

REKLAMA

Kaip atlikti praktiką ir kaip pasirūpinti nefrito kiaušiniu?

Nefrito kiaušinio praktikas atliekanti moteris rekomenduoja, jomis užsiimti rytais, kuomet būsite atlikę rytinę meditaciją. Tai daryti galima tiek gulint lovoje, tiek stovint.

„Kiaušinį reikėtų naudoti pervėrus dantų siūlu, tam, kad vėliau jį būtų galima lengvai ištraukti. Geriausiai yra pasirinkti neutralų dantų siūlą, be kvėpiklių, kad šie nedirgintų gleivinės.

Jei praktika užsiimsite ryte, akmenuką užpilkite karštu verdančiu vandeniu ir leiskite jam pabūti apie 10 minučių, kad šis pilnai dezinfekuotųsi. Specialių dezinfekcijos priemonių nenaudoju, jų galbūt net ir nereikia, nes pilnai užtenka karšto vandens. Tuomet paimkite švariomis rankomis kiaušinuką, jį nusausinkite ir perverkite jį dantų siūlu“, – aiškina vilnietė.

REKLAMA
REKLAMA

Tinkamai pasiruošus galima pradėti atlikti praktiką. Dažniausiai moterys ją atlieka nuo vienos iki penkių minučių per dieną. Viską padarius, reikėtų išimti nefrito kiaušinį tiesiai į ranką arba į servetėlę ir nuplauti po vandeniu. Taip pat reikėtų įsitikinti, kad siūliukas išimtas bei tinkamai išplautos jam perrišti skirtos skylutės ir jose neliko išskyrų.

„Akmenuką reikėtų laikyti saugioje ir sausoje vietoje, o geriausiai maišelyje. Taip jį laikant galima jį vežtis kartu į kelionę arba paprasčiausiai nešiotis rankinuke“, – priduria Olga.

REKLAMA

Kam nerekomenduojama užsiimti praktika?

Prieš pradedant ieškoti ir imtis alternatyvių sveikatingumo būdų, moteris griežtai įspėja viską atlikti pasitarus su gydytoju, ypač tada, jeigu moteris turi ar turėjo tam tikrų sveikatos problemų.

„Taip pat praktikų atlikti neturėtų moterys, kurios laukiasi, maitina krūtimi arba bando susilaukti vaikučių. Tokia praktika atima labai daug seksualinės energijos, kuri yra reikalinga maitinant kūdikį, arba planuojant jo susilaukti.

REKLAMA

Visuomet sakau, kad tam, kad moteris galėtų praktikuotis, ji pirmiausiai turi būti sveika ir neturėti tam tikrų sveikatos sutrikimų, nes kai kurie dalykai gali tik dar labiau išprovokuoti ligas, ypač tas, kurios susijusios su onkologija“, – įspėja pašnekovė.

Be to, pasak Olgos, yra atvejų, kuriuos ji girdėjo dar būdama Tailande, kad nefrito kiaušinis padėjo moterims susitvarkyti tam tikras ligas. Tačiau, pasakodama apie tai, ji kalba labai atsargiai, nes kiekvienos moters situacija ir sveikatos būklė yra labai skirtinga, tad tuo pasikliauti nereikėtų.

REKLAMA

„Akmenukas stimuliuoja moteriškas zonas, leidžia susitvarkyti su emocijomis, įkvepia moteriškumo, pasitikėjimo ir laisvumo, tad tokia praktika, iš tiesų, yra nuostabus dalykas. Kiekvienai moteriai linkėčiau tai išbandyti.

Žinoma, nebruku nuomonės, kad tai yra privalu, nes tam moteris turi būti viduje subrendusi ir pati norėti tuo užsiimti. Nereiktų ir klausyti kitų patarimų, kad kažkam tai galbūt padėjo susitvarkyti su šlapio nelaikymu ar menstruacijomis, nes kiekvienos moters patirtis yra skirtinga“, – šypsosi moteris.

Baigdama pokalbį, Olga Vysockaja priduria, kad jeigu yra moterų, kurios nori tai pažinti ir pabandyti, tačiau joms kyla daugybė klausimų, visuomet gali kreiptis į ją ir pasidomėti bei paklausti tai, kas yra įdomu.

Žvilgsnis iš medicinos specialisto pusės

Gydytoja akušerė-ginekologė Ieva Brimienė pasakoja, kad jai tokia sveikatinimosi alternatyva yra žinoma, kadangi lygiai taip pat kaip nefrito akmens kiaušiniai, egzistuoja ir panašios medicininės priemonės, kurios yra skirtos dėti į makštį ir stiprinti dubens raumenis.

„Skirtumas yra tas, kad kiek teko girdėti ir domėtis, nefrito akmens praktikas taikančios moterys tuo pačiu tiki ir akmens gydomosiomis savybėmis, kas nėra yra įrodyta mokslininkų“, – teigia gydytoja I. Brimienė.

REKLAMA

Pasak akušerės-ginekologės, nefrito akmens praktika veikia lygiai taip pat kaip ir atliekami Kėgelio pratimai, kuomet moteris sutraukinėja dubens raumenis:

„Paprastai esant dubens organų nusileidimui, makšties sienelių ar gimdos nusileidimui bei šlapimo nelaikymo problemoms esant, moterims rekomenduoju šlapinantis pabandyti sustabdyti šlapinimąsi, o taip pat tuos pačius raumenis treniruoti ir esant ramybės metu.

Dažnai forsuoti šlapinimosi nereikėtų, paprasčiausiai pratimus atlikti galima sėdint, gaminant, žiūrint televizorių.“

Ieva Brimienė sutinka, kad nefrito akmuo atlieka panašią funkciją, kuomet jį įsidėjusi moteris, jį bando sulaikyti makštyje ir taip įtraukia bei priverčia dirbti dubens raumenis, kad šie nuolat mankštintųsi ir tinkamai funkcionuotų.

Šia praktika gali užsiimti įvairaus amžiaus, lytinius santykius turėjusios moterys. Tačiau, kaip pastebi pati gydytoja, moterys panašių praktikų imtis pradeda tik tuomet, kai susiduria su problema, pavyzdžiui, kai atsiranda šlapimo nelaikymas, jaučia darinius makštyje, ypatingai po gimdymo.

„Noriu dar kartą pabrėžti, kad Kėgelio pratimai ar kitokios panašios alternatyvos – kamuoliukai, akmenys, moterims yra be galo svarbūs siekiant sustiprinti dubens raumenis. Turiu tokių pacienčių, kurios jau buvo registruotos operacijai, tačiau prieš tai, liepiau joms išbandyti kelis mėnesius Kėgelio pratimus.

REKLAMA

Sakiau, kad bandytų ir galbūt to efekto užteks problemai sutvarkyti. Tad turiu jau dvi pacientes, kurioms neprireikė operacijos, nes atlikdamos pratimus jos pastebėjo teigiamą efektą. Jeigu jos ir toliau treniruosis, tai tikrai susitvarkys su turima problema“, – pasakoja Ieva Brimienė.

Be to, gydytoja akušerė-ginekologė teigia, kad prieš pradedant pirkti tokias alternatyvas kaip nefrito kiaušinis, rutuliukai, yra svarbu įsitikinti, ar moteris juos tikrai naudos ir pinigai nebus veltui išleisti:

„Visuomet rekomenduoju pirmiausiai išbandyti Kėgelio pratimus ir jeigu jos sąžiningai juos atliks, darys, bus suinteresuotos, tuomet tegul perka ar kamuoliukus, ar akmenį, ar bet kokią kitą priemonę. Tačiau, visų pirma, pirmiausiai reikia įsitikinti, kad ta priemonė bus tikrai naudojama.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų