• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hortenzijos – tai gražios ir spalvingos gėlės, tačiau norint jomis džiaugtis ir kitąmet, svarbu tinkamai jas paruošti žiemai. Jei hortenzijos nebus apsaugotos, šaltuoju metų laiku jos gali nuvysti, o kitąmet nežydėti arba net visai žūti.

Hortenzijos – tai gražios ir spalvingos gėlės, tačiau norint jomis džiaugtis ir kitąmet, svarbu tinkamai jas paruošti žiemai. Jei hortenzijos nebus apsaugotos, šaltuoju metų laiku jos gali nuvysti, o kitąmet nežydėti arba net visai žūti.

REKLAMA

Kad to išvengtumėte, pateikiame keletą patarimų, kuriuos dalijasi sodininkystės ekspertė Lorraine Ballato, rašo express.co.uk.

Padarykite tai hortenzijoms prieš žiemą

Persodinimas į saugesnę vietą

Jei hortenzija auga neapsaugotoje nuo vėjo ar šalčio vietoje, verta ją persodinti į labiau apsaugotą vietą. Tai reikėtų padaryti bent šešias savaites prieš pirmąsias šalnas, kad augalas spėtų įleisti šaknis.

Jei persodinimo galimybės nėra, galite šalia hortenzijos pasodinti kitus augalus, kurie žiemą išlaiko lapus, pavyzdžiui, azaliją, rododendrą ar spygliuočius. Šie augalai apsaugos hortenziją nuo šalčio, tačiau atkreipkite dėmesį į galimą šaknų konkurenciją dėl vandens.

REKLAMA
REKLAMA

Nukritusios lapijos tvarkymas

Sodininkai turėtų pašalinti visą nukritusią lapiją aplink hortenzijos pagrindą, nes joje gali kauptis grybelio sporos, kurios pavasarį gali užkrėsti augalą. Taip pat rekomenduojama išvalyti ir senus lapus, likusius ant šakų.

REKLAMA

Mulčiavimas

Mulčiavimas – tai procesas, kai dirvos paviršius aplink augalą padengiamas organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kompostu, žieve ar šiaudais. Tai padeda išlaikyti drėgmę dirvoje ir apsaugo augalą nuo išsausėjimo šiltuoju metų laiku.

Mulčias taip pat veikia kaip izoliacinis sluoksnis, padedantis apsaugoti hortenzijos šaknis nuo žiemos šalčių.

Krūmų uždangalas

Efektyviausias būdas apsaugoti hortenzijas nuo žiemos šalčių – naudoti specialius krūmų uždangalus. Šie uždangalai izoliuoja augalą ir apsaugo jį nuo šalčio, ledo bei sniego. Pasak Lorraine Ballato, tokiu būdu sukuriama šiltesnė aplinka, kurioje augalas gali išlikti gyvybingas net esant atšiaurioms oro sąlygoms.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš dengiant hortenziją, svarbu palaukti, kol nukris visi jos lapai. Tai signalizuoja, kad augalas pasiruošęs žiemos miegui. Taip pat svarbu žinoti, ar hortenzija yra naujamedinė, ar senamedinė. Naujamedinėms hortenzijoms reikalinga didesnė apsauga, o senamedinės dažnai gali ištverti žiemą be papildomo dengimo.

Uždangalų pasirinkimas

Populiariausias krūmų dengimo būdas – tai A formos rėmai, kuriuos galima pasidaryti iš medinių padėklų. Šie rėmai padeda apsaugoti augalus nuo ledo ir sniego. Ant rėmo galite uždengti brezentą arba izoliacinę medžiagą, kurią reikia pritvirtinti virve ar guminiu raiščiu, kad apsauga išliktų stabili net vėjuotu oru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei nesinori gamintis rėmo, galima naudoti ir nerėminius krūmų uždangalus, kurie priglunda prie augalo stiebų ir yra pririšami prie pagrindo. Tokius uždangalus galima įsigyti sodininkystės parduotuvėse arba internetu.

Laiku pasiruoškite pavasariui

Lorraine pataria nepalikti hortenzijų dengimo paskutinei minutei. Krūmų uždangalus reikėtų įsigyti kuo greičiau, kad būtumėte pasiruošę prieš atšąlant orams. Taip pat patogu pasiruošti pavasariui, kol dar oras nėra per daug atšalęs, nes tai leis ramiai atlikti visus būtinus darbus.

Rūpestingai paruošę hortenzijas žiemai, kitąmet galėsite džiaugtis jų nuostabiais žiedais ir gausiomis spalvomis.

Kas per nekompetencija rašė ar vertė straipsnį?! Pirmas dalykas, butina nurodyti apie kokias hortenzijų rūšis rašoma - kai kurios itin jautrios šalčiams, kai kurios puikiai peržiemoja mūsų klimato juostoje be jokių papildomų dangstymų ir pan. Rododendrai ir azalijos nesodinami prie daugelio kitų augalų ne tik dėl konkurencijos dėl vandens, drėgmės, šiems augalams geriausiai augti vienarūšėse grupėse kur sukuriamas savitas mikroklimatas, arba sodinami su pušimis, kurios turi gilumines šaknų sustemas, kai kuriais žoliniais augalais...
Straipsnius reikėtų rašyti prieš tai bent pasidomėjus tuo reikalu, apie ką rašoma!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų