Yra daug skirtingų hortenzijų veislių, tačiau, pasak Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS), visoms joms tinka panašios sodo sąlygos.
Hortenzijos, priklausomai nuo rūšies, paprastai žydi visą vasaros pabaigą ir rudenį – tai ištvermingi augalai ir gali atlaikyti įvairias oro permainas.
Laistymas
Naujai pasodintus augalus sodininkams patariama laistyti pirmuoju vegetacijos laikotarpiu nuo pavasario iki vasaros, kai 7–10 dienų nebuvo lietaus.
Suaugusius augalus naudinga laistyti per sausringus laikotarpius, taip pat juos mulčiuoti, kad susilaikytų dirvoje drėgmė, rašo express.co.uk.
„Reguliariai tikrinkite konteineriuose auginamų hortenzijų drėgmės lygį ir užtikrinkite, kad jos neperdžiūtų, – pataria RHS profesionalai. – Vasarą perkelkite konteinerius į pavėsingesnę vietą, kad mažiau išdžiūtų. Tai taip pat svarbu ir rudens mėnesiais, kai jos žydi.“
Tręšimas
Po pasodinimo hortenzijas reikėtų tręšti specialiai joms skirtomis trąšomis, tačiat to nereikėtų daryti reguliariai. Tiesą sakant, per dažnas tręšimas lems lapijos gausą, o pats augalas rečiau žydės. Be to, jos gali tapti jautresnės šalčio pažeidimams, dėl kurių žiemą netgi gali žūti.
Lengvesnėse, smėlingesnėse dirvose augančius hortenzijų krūmus naudinga pavasarį patręšti įprastomis trąšomis bei nepamiršti mulčiaus – taip augalas išvengs sausros sukelto streso.
Hortenzijas taip pat galima tręšti kavos tirščiais ir bananų žievelėmis, kad padidintumėte maistingųjų medžiagų kiekį.
Genėjimas
Genėjimas taip pat padeda hortenzijoms klestėti metai iš metų, tačiau kada genėti, priklauso nuo veislės.
Šluotelines ir margaspalves hortenzijas galima reguliariai, tačiau švelniai genėti pavasario viduryje – tai paskatins gausesnį naujų žiedų krovimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!