REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai įspėja – išmaniųjų įrenginių naudojimas prieš miegą turi įtakos jūsų miego kokybei. Tad norint užtikrinti sklandų miegą jie ragina nedaryti vienos klaidos.

Mokslininkai įspėja – išmaniųjų įrenginių naudojimas prieš miegą turi įtakos jūsų miego kokybei. Tad norint užtikrinti sklandų miegą jie ragina nedaryti vienos klaidos.

REKLAMA

Naujai atlikti tyrimai parodė, kad naršymas telefone prieš miegą atitolina miegą iki trijoms valandoms. Ypatingai tokie rezultatai paaiškėjo stebint žmones, kurie prieš miegą aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose. Manoma, kad tokiu atveju prieš miegą smegenys nebesugeba nurimti ir veikia laukimo režime.

Tyrėjai, atlikdami tyrimą, stebėjo daugiau nei 51 tūkst. „Reddit“ vartotojų – žiūrėjo, kada jie paskelbė įrašus, ir vėliau palygino, kiek laiko po jų paskelbimo šie išbuvo svetainėje. Teigiama, kad miego atitolinimui įtakos turi net keli veiksniai.

Daktaras Williamas Meyersonas iš Duke universiteto sakė: „Tai gali būti kelių veiksnių rezultatas – nuo ekrano šviesos, sutrikdančios cirkadinį ritmą, iki atsako laukimo.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai išreiškia susirūpinimą, kad spoksojimas į mėlyną ekrano šviesą neleidžia įsijungti natūraliam organizmo miego ciklui, blokuoja hormonus, dėl kurių mes norime miegoti.

REKLAMA

Miego ekspertai jau seniai teigė, kad mėlyną šviesą skleidžiantys ekranai neturi jokios naudos prieš miegą. Nesvarbu, ar tai būtų išmanieji telefonai ar planšetinis kompiuteris, rašoma mirror.co.uk.

Kas yra mėlyna šviesa?

Daugelis žino, kad saulės šviesoje yra ir matomų šviesos, ir plika akimi nematomų ultravioletinių spindulių (UV).

„Mėlyna šviesa yra viena iš matomų elektromagnetinio spektro dalių, todėl tai viena iš spalvų, kurias galime matyti“, – aiškina specialistas Romeshas Angunawela. – Jos bangos ilgiai yra trumpesni nei bet kurios kitos matomos spalvos. Jis artimas UV spinduliui, kuris yra dar trumpesnis, tačiau mums plika akimi nematomas.”

REKLAMA
REKLAMA

Mėlyną šviesą skleidžia ne tik dienos šviesa, bet ir fluorescencinės lempos ir LED įrenginiai, tokie kaip kompiuteriai, išmanieji telefonai, televizoriai ir planšetiniai kompiuteriai.

„Elektroniniai prietaisai paprastai skleidžia daugiau šviesos tame spektre nei natūrali šviesa“, – sako R. Angunawela. Laikas, kurį praleidžiame prie savo prietaisų ir jų artumas prie mūsų veido, priverčia sveikatos priežiūros specialistus susirūpinti dėl galimų pasekmių.

Tikrinant išmanųjį telefoną lovoje tikriausiai jaučiate kaltės jausmą, mat visi puikiai žinome, kad tokiems prietaisams miegamajame yra ne vieta.

„Yra įrodymų, kad mėlyna šviesa gali paveikti miego įpročius ir cirkadinį ritmą“, – sako R. Angunawela žurnalui „Healthy“.

Maža to, mėlyna šviesa sukelia akių nuovargį ir galvos skausmus. Kad to būtų galima išvengti, specialistai ragina prieš miegą nesinaudoti telefonu bent valandą laiko, palikti įrenginius kitame kambaryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų