• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tragedija Kauno baseine, kai netikėtai ėmė skęsti vos ketverių mergytė, nepaliko abejingų. Laimei, šalia buvo žmonių, kurie galėjo mažametei suteikti profesionalią pagalbą.

Tragedija Kauno baseine, kai netikėtai ėmė skęsti vos ketverių mergytė, nepaliko abejingų. Laimei, šalia buvo žmonių, kurie galėjo mažametei suteikti profesionalią pagalbą.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt kalbinta mergytę išgelbėjusi kaunietė Gabija sako, kad vakar įvyko stebuklas ir mergytė gali švęsti savo antrąjį gimtadienį.

Gelbėtojas gaivino neteisingai

Pati vadovavusi gaivinimui, kaunietė Gabija, kuri yra Bendrosios praktikos studentė, papasakojo, kaip viskas vyko.

„Mes buvome su mano kursioke didžiajame baseine, ji pamatė sujudimą. Pradėjome plaukti, nes išgirdome, kad skęsta mergytė.

Buvo daug žmonių, ją bandė gelbėti. Mano klaida buvo, kad nepasakiau, jog esu Bendrosios praktikos studentė, susijusi su medicina, todėl žmonės ėmė mane stumti.

REKLAMA
REKLAMA

Gelbėtojas pradėjo daryti paspaudimus, tačiau jis darė juos neteisingai, kaip suaugusiam žmogui. Aš įsikišau, pradėjau skaičiuoti ritmą ir paaiškinau, kad mažam vaikui paspaudimai turi būti daromi viena ranka, o ne dviem, kaip darė gelbėtojas.“

REKLAMA

Reikėjo reaguoti staigiai 

Kai Gabija ėmė daryti įpūtimus, mergytė netrukus atsigavo. Mergina pabrėžia, kad vaiko ir suaugusio gaivinimas labai skiriasi – kūdikio gelbėjimas yra vienoks, vyresnių vaikų – kitoks.

„Gelbėtojas gaivino vaiką kaip suaugusį, tačiau kai pasakiau, kaip reikia daryti, tada su gelbėtoju buvome vienoje komandoje.

Mergytei buvo pamėlusios lūpytės, reikėjo reaguoti šaltu protu. Suveikė adrenalinas, mes tikėjome, kad ji gyvens.“

Kalbinta pašnekovė neslepia, kad iki tragedijos, galėjusios baigti mergytės mirtimi, čia buvo vos vienas žingsnis. 

REKLAMA
REKLAMA

Įvyko nelaimingas atsitikimas

„Žalgirio“ arenos baseino vadovas Emilis Vaitkaitis patvirtino, kad trečiadienį „Žalgirio“ arenos baseino SPA zonoje įvyko nelaimingas atsitikimas, kurio metu pradėjo skęsti mažametė mergaitė:

„Į įvykį iškart sureagavo baseine budintys gelbėtojai. Mergaitę ištraukus iš vandens, vienas gelbėtojas vadovavo gaivinimui, kita gelbėtoja pasirūpino defibriliatoriumi, kurio galiausiai neprireikė, nes mergaitė po sėkmingo gaivinimo atgavo sąmonę. Lygiagrečiai buvo iškviesta ir greitoji medicinos pagalba.

Norime padėkoti ir šalia buvusiai baseino lankytojai gydytojai, kuri kartu su gelbėtoju padėjo sėkmingai atgaivinti mergaitę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Vaitkaitis atkreipė dėmesį, kad vaikai iki 16 metų „Žalgirio“ arenos baseine gali lankytis tik lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų asmenų, kurie visiškai atsako už jų saugumą lankymo metu.

„Suaugęs asmuo prisiima visišką atsakomybę už prižiūrimų vaikų saugumą, sveikatos būklę, elgesį. Savo ruožtu visas „Žalgirio“ arenos baseino zonas stebi ir prižiūri gelbėtojai. Stebėjimas vyksta tiek fiziniu būdu, tiek per stebėjimo kameras.

Su vaikais į baseiną atvykstantiems suaugusiems yra suteikiama galimybė pasinaudoti vaikams skirtomis plaukimo rankovėmis, kurias jie gali uždėti mažamečiams baseino lankytojams. Norint išvengti tokių nelaimingų atsitikimų ateityje, nuo šiol plaukimo rankovių dėvėjimas vaikams bus privalomas“, – pridūrė E. Vaitkaitis.

Baseinas,upės,ežerai ar jūra.jai veži vaikus reik važiuoti ne vienam iš tėvų o abiem ir žiūrėti vaikus reik o ne degintis ar su kuo bendraut.pavz man asmeniškai ne kada kai turiu trijule nei pasideginti nei pasimaudyti.akys tik į vaikus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų