Prakalbo apie Markle amžių: jis kelia susirūpinimą dėl 1 dalyko

Meghan Markle rugpjūtį sukanka 40 metų ir artimiausiais mėnesiais pasaulį išvys jos ir princo Hario antrasis vaikas. Kunigaikštienei buvo 37-eri, kai pagimdė sūnų Archie. Nors jos amžius ne vienam sukėlė nuostabą, šiomis dienomis vis dažniau pasitaiko atvejų, kai perkopus 30 metų, moterys pagimdo du vaikus. 

Gimdymas po 35-erių medikų vis dar laikomas didele rizika, tačiau akušeris-ginekologas dr. Daniel Roshan teigia, kad 35 metai – tinkamas metas gimdyti. 

Vidutinis gimdymo amžius JAV yra 27 metai, o 1993 jis buvo 24-eri. Moterų, gimdančių sulaukus 40-ies, augo 1985-2019 ir 2020 metais išliko stabilus, kuomet kitų amžiaus grupių gimdyvių skaičius krito. 

Tam yra daug priežasčių: poros nori susitvarkyti finansus, prieš kurdami šeimą, moterys nori įsitvirtinti karjeroje, prieš palikdamos vietos motinystei, o kai kurie gyvenimo partnerius susiranda vėliau.

„Tai ne visada yra jų pasirinkimas“, – sakė D. Roshan, kuris teigė, kad turi net ir 50-mečių pacienčių.

Bėgant metams, mažėja vaisingumas

Pažangios reprodukcinės technologijos leidžia šeimą kurti vėliau, nors tai gali būti ne taip efektyvu ir brangu. Kleopatra Kamperveen, Vaisingumo ir nėštumo instituto vykdančioji direktorė teigė, kad yra ir kitų veiksnių, ypač pandemijos metu.

„Kai gyvename kovos, bėgimo ir streso būsenoje, ovuliacijos ir reprodukcijos funkcijos išsiderina“, – kalbėjo ji ir pridūrė, kad tai apsunkina pastojimą ir nėštumą, rašo „Insider“.

Niekas nepasikeičia per naktį, moteriai sulaukus 35-erių. Tačiau amžius yra tam tikras lūžio taškas, kai vaisingumas gali būti sumažėjęs, o nėštumo ir gimdymo rizika išauga.

„Pastebimas moterų vaisingumo sumažėjimas maždaug nuo 32 metų, o sumažėjimas tampa dar reikšmingesnis sulaukus 37-erių“, – aiškino akušerė-ginekologė dr. Belinda Yauger.

REKLAMA

Taip yra todėl, kad kiaušinėlių, kurie pasigamina moters organizme, skaičius mažėja per brendimą ir vėliau, o labiausiai sumažėja sulaukus 37 metų. Kiaušinėlių kokybė taip pat blogėja, padidėja paciento rizika susirgti chromosomų anomalijomis, dėl kurių atsiranda, pavyzdžiui, autizmas ar gali įvykti persileidimas. Nors moterims iki 35 metų persileidimo rizika yra apie 13 proc., 44 metų ir vyresnių moterų – 54 proc.

Moterys, pastoję sulaukusios 35-erių, taip pat dažniau susiduria su aukštu kraujospūdžiu, nėštumo diabetu ir kraujo krešuliais. Taip pat atsiranda didesnė tikimybė pagimdyti neišnešiotą kūdikį ar pagimdyti kelis naujagimius. Nėštumas vyresniame amžiuje taip pat padidina Cezario pjūvio riziką.

Kai kurie šių pavojų yra su amžiumi susijusios sveikatos būklės atspindys: „Ligos ateina su amžiumi ir kuo moterys vyresnės, tuo daugiau ligų turi“, – sakė D. Roshan.

Nėštumas vyresniame amžiuje

Nors gali būti baisu gimdyti vyresniame amžiuje, D. Roshan teigia, kad poroms, sulaukusioms 35-erių ir daugiau, sekasi geriau – jie labiau motyvuoti kurti šeimas, todėl rimtai vertina medikų patarimus. Be to, medicinos pažanga palengvino chromosomų anomalijų riziką.

Yra tyrimų, kurie sieja šeimos sukūrimą sulaukus 33 ir daugiau metų su ilgesne gyvenimo trukme, o kiti rodo, kad vyresnės mamos rečiau fiziškai ir psichologiškai smurtauja prieš savo vaikus, todėl jiems kyla mažiau problemų dėl elgesio ateityje.

Nors negalima atsukti laiko, kai kurias rizikas galima sušvelninti įsikišus specialistams – pavyzdžiui, naudojami genetiniai tyrimai, apvaisinant IVF būdu, gali žymiai sumažinti persileidimo riziką, pasirenkant embrionus, kurie padės išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį.

Prieš bandant pastoti, patartina kreiptis į specialistus, kurie gali pastebėti didesnę riziką pastoti. Sveikai maitinkitės, judėkite, gerai miegokite ir valdykite stresą – visa tai padeda sveikam nėštumui ir gimdymui, neatsižvelgiant į jūsų amžių.


Rašyti komentarą...
L
Liepa
2021-05-16 09:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo vėliau gimdo tuo geriau Ar geriau paauglės prisigimdo ir kenčia vaikai palieka juos t t Amžius svarbu protingesnės moterys
Atsakyti
-4

A
A.
2021-05-16 11:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal jūs patylėkite su savo "man opinion" . Nei jūs esate moteris, nei ką. Niekada nesuprasiu vyrų besikišančiu į moterų reikalus. Nei vienas jūs neturit teisės smerkti tas jūsų vadinamas "senmerges". Ne kiekviena nori savo kūną gadint ir gimdyt jum vaikus, o ypač po kokius 4. Tikrai galva nenormali jūsų jei savo merginai/moteriai aiškintumėt, kad tiek jum tų vaikų gimdyt reiktų. Tai kad susitaikykit. Ne jum reikia pagimdyti tą vaiką ir tada savo ketvirtadalį gyvenimo atiduoti, kad jį išauklėtumėt ir užaugintumet. Nes vyrai tai tikrai randa būdų nesikišti į šitus reikalus. Ir išvis tokie vyrai kaip jūs turėtumėt turėt daugiau pagarbos moterims nes iš jos jus ir gimdo.
Atsakyti
-2

J
Joly
2021-05-16 09:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepezekit nesąmonių.Ispanijoje moterys isvis velai gimdo nes velai ir tuokias .Gimdo ir virš 40 pirmąjį ir visai sėkmingai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų