REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausią grilių, o kepimo lauke sezoną atidaryti sklandžiai ir skaniai
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Nors ir lėtai, oras vis labiau šyla, o tai reiškia, kad vėl galime mėgautis taip pasiilgtu maisto gaminimu atvirame ore. Prasideda grilinimo sezonas! Tiesa, norint, kad jo pradžia būtų tokia kaip svajonėse ar bent jau artima joms, reikėtų pasirūpinti keliais svarbiais dalykais.

6

Nors ir lėtai, oras vis labiau šyla, o tai reiškia, kad vėl galime mėgautis taip pasiilgtu maisto gaminimu atvirame ore. Prasideda grilinimo sezonas! Tiesa, norint, kad jo pradžia būtų tokia kaip svajonėse ar bent jau artima joms, reikėtų pasirūpinti keliais svarbiais dalykais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Kepsninės – kokias lietuviai renkasi ir ką jose labiausiai vertina

Kad ir ką keptume ant ugnies, pirmas ir svarbiausias daiktas, be kurio maisto nepavyktų skaniai pagaminti – kepsninė. Per pastaruosius keletą metų lietuviai gerokai pakeitė savo požiūrį į jas. Griliams skiriama vis daugiau lėšų bei laiko, o tradicines šašlykines vis dažniau pakeičia keraminiai griliai, pasižymintys puikiu kaitros išlaikymu, ilgaamžiškumu ir atsparumu rūdims. Ypač daug dėmesio pastaruoju metu sulaukia BIGGRILL keramikinės kepsninės.

REKLAMA

Pasak šį prekių ženklą atstovaujančios vienos iš didžiausių el. parduotuvių Lietuvoje Bigbox.lt vadovo Edgaro Piliaus, grilių įsigijimo tendencija kasmet tampa vis ryškesnė, nes dar visai neseniai nemenka prabanga buvę keraminiai griliai, išaugus pasiūlai, tapo nesunkiai prieinamu ir itin paklausiu standartu.

„Perkamiausi ir lietuvių geidžiamiausi keraminiai griliai yra dviejų dydžių – 21 colio (54,7 cm) „BIGGRILL Kamado Medium“ ir 23,5 colio (56 cm) „BIGGRILL Kamado Pro“, – įvardijo E. Pilius ir pridūrė, kad šių grilių gamintojas mūsų rinkoje yra jau 5 metus, o lietuvius jis sužavėjo kokybe, siūloma viso gyvenimo keramikos garantija, gausybe priedų ir, be abejo, bene geriausiu kainos ir kokybės santykiu.

REKLAMA
REKLAMA

Ieškantys išskirtinumo, pasak Bigbox.lt vadovo, šiais laikais taip pat nelieka nuskriausti. Jie gali pasirinkti išties didelį, net 26 coloių (66 cm) skersmens „BIGGRILL Kamado Pro Max“ grilių, arba kaip tik kompaktišką ir nesunkiai transportuojamą 13 colių (32 cm) „BIGGRILL Kamado Mini JR“. Be to, kiekvienas gali pasirinkti ir patinkančią spalvą – liekant prie tradicinės juodos arba teikiant pirmenybę, pavyzdžiui, drąsiai raudonai.

Savo ruožtu parduotuvės „Technorama“ marketingo vadovas Kirilas Kokotkinas primena, kad renkantis grilių svarbu atidžiai įvertinti rinkoje esantį asortimentą, peržvelgti pardavėjų pasiūlymus ir įvertinti techninius gaminių parametrus, atmetant prekių ženklo žinomumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbiausi kriterijai, kurie padės išsirinkti geriausią grilių, – suteikiama gamintojo garantija, galima jo komplektacija, ilgaamžiškumo potencialas ir kaina. Kaip ir dėl daugelio kitų įrenginių, taip ir dėl grilių – žmonės neretai permoka už madingu prekių ženklu pažymėtus gaminius. Kad taip nenutiktų, pirkėjai turėtų įjungti šaltą, racionalų protą ir nepasiduoti emocijoms. Iš esmės visi griliai yra panašūs ir kepa panašiai, tačiau vieni labai išreklamuoti, o kiti – mažiau“, – sakė K. Kokotkinas.

REKLAMA

2. Švara, arba kaip nenužudyti skonio

Anot kulinarijos studijos „Čiop Čiop“ Klaipėdoje šefės ir savininkės, taip pat BIGGRILL ambasadorės Lauros Brekke, nors per pastaruosius metus maisto gaminimo ant atviros ugnies kultūra Lietuvoje gerokai išaugo, vis dar yra nemažai žmonių, tam skiriančių per mažai laiko ir pasiruošimo. L. Brekke įsitikinimu, norint, kad ant grilio ar šašlykinės keptas maistas būtų išties skanus, reikia planavimo ir pastangų. O pati pradžių pradžia – švara.

„Prieš atidarant grilinimo sezoną – kruopštus grilio ar šašlykinės išvalymas yra būtinas. Idealiu atveju tuo reikėtų pasirūpinti prieš žiemą, tačiau ne paslaptis, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai maisto likučiais aplipusios grotelės ar pernykščiais pelenais ir anglimis vis dar springstantis grilius šeimininko dėmesio sulaukia tik tuomet, kai jų vėl prireikia pavasarį. Na, bet kam nepasitaiko! Svarbiausia, kad prieš ką nors kepant būtų užtikrinta švara, antraip gaminamo maisto skonis gali būti sugadintas“, – pabrėžė L. Brekke.

REKLAMA

Jos teigimu, geriausias ir bene lengviausias būdas nuvalyti naudotas kepimo groteles – pakaitinus jas virš ugnies ir nušveisti specialiu grilių valymo šepečiu su metaliniais šereliais, o paskui nuplauti šiltu vandeniu. Taip pat rekomenduojama išvalyti ir grilio vidinę dangčio dalį.

3. Pasiruošimas kepti: grotelės – užgrūdintos, o įrankiai po ranka

Švarus grilius ir kepimo grotelės – gera pradžia, tačiau vien tik to nepakanka. Prieš kepant groteles reikia užgrūdinti, kad kepamas maistas prie jų nepriliptų.

„Grotelės įprastai grūdinamos naujos arba po kruopštaus valymo. Tai daroma jau nuplovus jas ir nusausinus. Tuomet kepimo groteles reikia tolygiai aptepti aukštai temperatūrai atspariu aliejumi, pavyzdžiui, avokadų ar sezamo sėklų, arba kiaulienos taukais ir maždaug 150 laipsnių temperatūroje kaitinti apie porą valandų“, – patarė L. Brekke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat akcentavo, kad prieš dedant maistą kepti ant grotelių derėtų pasirūpinti, jog po ranka būtų visi reikalingi įrankiai, tokie kaip žnyplės, mentelė, maisto termometras ar indai, į kuriuos bus dedamas jau iškeptas maistas.

„Viena dažniausių priežasčių, kodėl ant grilio kepamas maistas perkepa ar sudega, – tai kepančio žmogaus pasitraukimas iš savo vietos, nes pristinga tai įrankio, tai karščiui atsparios pirštinės, tai prieskonių. Geriau visu tuo pasirūpinti iš anksto, kad netektų bėgioti pirmyn ir atgal“, – akcentavo BIGGRILL ambasadorė.

REKLAMA

4. Saugumas, kad vėliau netektų gailėtis

Prieš įsijaučiant į grilio guru vaidmenį ir įkuriant ugnį būtina įsitikinti, kad viskas vyks saugiai ir dėl to nenukentės nei aplinka, nei pastatai, nei jūs patys.

„Kepdami maistą ant grilio ar šašlykinės turime reikalą su ugnimi ir aukšta temperatūra. Gal bus tokių, kurie sakys, kad čia nieko tokio, tačiau būtent tas lengvabūdiškumas dažnai ir būna nemalonių įvykių priežastis. Tad geriau jau patikrinti lauko zoną, kurioje bus kepama ant grotelių ir pramogaujama, bei įsitikinti, kad nuo ugnies ar kaitros neužsidegs augalija, pastatai, o pats grilius stovės vietoje, kuri netrukdo kitiems (ypač vaikams) praeiti ir yra stabilus, nenuvirs. Tai daug laiko nepareikalaus, bet apsaugos nuo įvykių, dėl kurių vėliau reikėtų apgailestauti ir graužtis“, – sakė L. Brekke.

REKLAMA

5. Sprendimus dėl patiekalų priimkite iš anksto, ne parduotuvėje

Nors gyvename beprotiškais laikais, kai laiko, rodos, yra vis mažiau, kalbant apie maisto kepimą ant grilio, pasak virtuvės šefės, sprendimus vis dėlto reikėtų priimti iš anksto – tik tuomet bus galima tikėtis liaupsių iš svečių, šeimos ar draugų.

„Man, kaip šefei, labai liūdna, kad labai daug žmonių ant grilio ir apskritai ugnies dažniausiai kepa parduotuvinius paruoštukus. Taip, kai kurie jų yra tikrai geri, bet daugumos nė nevertėtų kepti, nes valgant malonumo bus maža. Kad tikrai būtų galima mėgautis ant grilio paruoštu maistu, siūlau planuoti patiekalus iš anksto ir nepriiminėti sprendimų jau esant parduotuvėje, o geriausia būtų, jei marinatus ir padažus išmoktume paruošti patys. Tam specifinių žinių ar įgūdžių nereikia, tik šiek tiek noro ir kūrybos“, – tvirtino L. Brekke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot šefės, dabar net ir daug laiko maistui gaminti skirti nenorintys žmonės gali pagaminti puikių kepinių, pasižyminčių išskirtinėmis skonio savybėmis. Tam galima pasitelkti įvairius prieskonių mišinius ar net specialias rūkymo kaladėles, pagamintas iš viskio statinių lentelių, o lengviausia gerą rezultatą pasiekti naudojant kokybišką grilių, į užtarnautą poilsį išleidžiant aprūdijusią šašlykinę.

Nors griliai skaičiuoja 3 tūkst. metų istoriją, Lietuvoje jų šlovės valanda atėjo tik prieš keletą metų. Per trumpą laiką moliniai keptuvai atsidūrė daugelio dėmesio centre, o staigus jų išpopuliarėjimas paskatino ir kulinarinių tendencijų pokyčius.

„Manau, laikai, kai pagrindinis kepinys ant ugnies buvo eiliniai šašlykai, Lietuvoje jau eina užmarštin. Vis daugiau žmonių renkasi įvairaus tipo grilius, kurie atveria daug galimybių ir leidžia ne tik kepti mėsą, bet ir virti sriubą ar net kepti pyragus. Tai, kad rinkoje kulinarinių knygų su receptais grilio šeimininkams pasipylė kaip iš gausybės rago, manyčiau, irgi rodo, kad tikrai nemaža žmonių dalis jau perėmė grilio kultūrą, o tie, kas dar nespėjo, matyt, irgi netrukus tai padarys“, – apibendrino kulinarijos studijos „Čiop Čiop“ Klaipėdoje savininkė ir BIGGRILL ambasadorė L. Brekke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų