• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vadinamosios tinginio atostogos, kai mažai keičiant veiklas tiesiog gulima išvertus bambą ar pramogaujama uždaroje viešbučio teritorijoje – pasaulyje pamėgta ir sparčiai populiarėjanti atostogų forma. Tuo tarpu Lietuvoje toks atostogavimo svetur modelis vis dar sulaukia kontraversiškų nuomonių.

14

Vadinamosios tinginio atostogos, kai mažai keičiant veiklas tiesiog gulima išvertus bambą ar pramogaujama uždaroje viešbučio teritorijoje – pasaulyje pamėgta ir sparčiai populiarėjanti atostogų forma. Tuo tarpu Lietuvoje toks atostogavimo svetur modelis vis dar sulaukia kontraversiškų nuomonių.

REKLAMA

Ir nors neva tik tinginiams skirtų, viešbučiu apsiribojančių atostogų daug kas nesupranta, kelionių ekspertai pastebi, kad tokį poilsį dažniausiai renkasi atsipūsti nuo rutinos trokštantys darbštuoliai.

Jei dirbi iš peties – taip pat ir ilsėk

Pasak kelionių ekspertų „Baltic Tours“ atstovės Rasos Levickaitės, tinginio atostogas besirenkančių poilsiautojų iš Lietuvos skaičius sulig kiekvienais metais pastebimai auga, o jas pamėgusieji sudaro apie 40 % visų kelionių agentūros vasaros sezono klientų.

„Paradoksalu, tačiau 10–12 dienų trunkančias tinginio atostogas daugiausia renkasi gyvenimo darbų ir streso išvarginti darbštuoliai, karjeristai, kurie į svečias, saulę ištisus metus garantuojančias šalis atkeliauja su itin aiškiu tikslu – pailsėti, „atsijungti“. Į tokias atostogas ir pati ilgą laiką žiūrėjau skeptiškai, tačiau dabar tinginio atostogų leidžiuosi mažiausiai kas pusmetį. Juk kai dirbi valandų valandas, tai ir tingėti priklauso tiek pat“, – su šypsena pasakojo R. Levickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kur tingėti saldžiausia?

Kaip teigia kelionių ekspertė, Šiaurės šalių gyventojams tokia tinginystė labiausiai asocijuojasi su saulės voniomis, todėl ilsėtis dažniausiai vykstama į Pietus. Tuo tarpu tarp poilsiautojų iš Lietuvos nepralenkiama tinginio atostogų lyderė – populiarioji Turkija.

REKLAMA

„Pietų Turkija Viduržemio jūros regione gali pasiūlyti net 3 tūkstančius saulės valandų, o sezono trukmė tęsiasi 7 mėnesius per metus. Taigi poilsį šioje šalyje palanku rinktis kone ištisus metus, nes prastas oras Turkijoje yra praktiškai neįmanomas, – tikino R. Levickaitė. – Be garantuotos šilumos pažado, mūsų poilsiautojus į Turkiją vilioja ir palyginti trumpa kelionė. Kad ir kurį Turkijos regioną pasirinktum, skrydis kartu su keleivių saugos bei migracinės tarnybos patikra bei nuvežimu iki viešbučio truks maždaug 5–6 valandas – panašiai kaip nuo Vilniaus iki Nidos.“

REKLAMA
REKLAMA

Tinginio atostogoms ši šalis parankus pasirinkimas ir dėl poilsiui be rūpesčių pritaikytos infrastruktūros. „Turkija komfortu garsėjančiais viešbučiais, juose siūlomų paslaugų spektru ir aukšta paslaugų kokybe be konkurencijos nurungia Ispaniją, Italiją, Graikiją bei jos salas.

Analogų neturi ir šios šalies viešbučiuose siūlomos sistemos „viskas įskaičiuota“ arba ultra „viskas įskaičiuota“. Maitinimo tipai apima ne tik tris pagrindinius dienos valgius, bet ir ledų, kavos, saldumynų, užkandžių, vaisių barus“, – vardijo „Baltic Tours“ atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešbučiai – it atskiros respublikos

Jei manote, kad visą savaitę ar dvi praleisti viešbutyje ir apie jį esančioje teritorijoje – mažų mažiausiai nuobodu, kelionių ekspertė pateikia tokį įsitikinimą padėsiančių pergalvoti argumentų.

„Kokybiškuose, dažniausiai 5*, Turkijos viešbučiuose pramogos vien valgymu ir gulėjimu šalia baseino toli gražu neapsiriboja. Daugumos Turkijoje siūlomų viešbučių teritorija primena savotiškus miestelius ar net atskiras respublikas. Jose vienu metu gali gyventi net 2–2,5 tūkstančių žmonių, tačiau erdvės išties netrūksta.

REKLAMA

Šalia vandens ir saulės pramogų galima užsiimti golfu, tenisu, futbolu, jeigu tik viešbutis turi aikštyną. Taip pat veikia nuotykių parkus primenantys vaikų klubai, SPA, pirčių kompleksai, gastronominius Viduržemio jūros ir tradicinės Turkijos virtuvės potyrius leidžiantys išbandyti restoranai“, – pasakojo R. Levickaitė.

Tinginizmo rojumi Turkiją praminti skatina ir ypatingas dėmesys poilsiautojams.

„Galite visiškai atsipalaiduoti ir apie nieką negalvoti, nes gulint šalia erdvaus viešbučio baseino jumis pasirūpins paslaugios riedučius avinčios padavėjos su užkandžiais ir gėrimais, baseinų gelbėtojai, skėčius išskleidžiantys ir rankšluosčius nešiojantys prižiūrėtojai“, – įspūdžiais iš atostogų Turkijoje dalijosi R. Levickaitė.

REKLAMA

Tinginiauti apsimoka sumaniai planuojant

Sidė, Belekas, Kenenas, Lara, Alanija, Marmaris, Bodrumas, Fetija ir Kušadasis – populiariausi regionai, į kuriuos kone visus metus traukia poilsiautojai iš Lietuvos. Tačiau „Baltic Tours“ atstovė išduoda paslaptį, kad tinginiauti labiausiai apsimoka balandį ir gegužę, kada kainos yra gerokai mažesnės nei visais vasaros mėnesiais.

„O jei norite prasitęsti vasarą, bilietų į Turkijos kurortus dairykitės rugsėjo ir spalio mėnesiams. Būtent šiuo laikotarpiu Turkijoje jus pasitiks vadinamasis „velvetinis sezonas“, kai jau nebėra prie kaitros nepratusiems lietuviams nepakeliamų karščių, bet saulė dar pakankamai kaitri saulės vonioms ir maudynėms“, – tikino R. Levickaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir nors ilgą laiką į Turkiją buvo populiaru skristi bent savaitei ar 10–12 dienų, atsiranda klientų, kurie ieško poilsio ir trims savaitėms. „Tai sumanu ir apsimoka, nes kuo daugiau nakvynių pasirenkama, tuo mažesnę kainą gaunate. Kita vertus, pastaruoju metu populiarėja ir ilgųjų savaitgalių kelionės į Turkiją. Kai skrydis toks trumpas, o kainos patrauklios, kodėl gi vietoj savojo pajūrio nepabandžius Turkijos?“ – kalbėjo kelionių ekspertė.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų