Kolagenas organizme yra išskiriamas į tris tipus: pirmasis itin tankus, randamas visame organizme išskyrus kremzles. Jas drėgnumu ir minkštumu aprūpina antrojo tipo kolagenas, gerinantis lankstumą ir amortizaciją. Na, o trečiojo tipo kolagenas skirtas organams, kuriems reikalingas atsparumas tempimui – žarnynui, gimdai, kraujagyslėms.
Kolagenų yra skaičiuojama net iki 29 skirtingų rūšių, tačiau šie trys yra patys svarbiausi mūsų organizmui. Sportuojančiam žmogui kolagenas teikia dvigubą naudą: po didelio krūvio greitai atstato raumenis bei sąnarius ir prideda papildomos raumenų jėgos bei lankstumo, kas yra labai svarbu daugeliui įvairių rūšių sportininkų.
Kalbinta doc. Dr. Lolita Rapolienė teigia, kad kolagenas itin greitai suyra ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jauniems sportininkams. „Kartais ypač anksti, vos sulaukus dvidešimties, tenka pradėti galvoti apie tai, kaip savo mitybą praturtinti kolagenu. Jo įsisavinimas nėra paprastas, suvartojus pagerėjimas gali būti pajuntamas tik po tam tikro laiko, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį, kokį kolageną naudojame.
Galime vartoti gryną, neapdirbtą arba želatinoje esantį kolageną, bet įsisavinimo procesas užtruks ilgiau, todėl visuomet rekomenduojame vartoti hidrolizuotą kolageną, kuris jau yra susmulkintas iki mažiausių dalelių ir organizmui nebereikia atlikti šio darbo.“