tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ginekologinės ligos vis dažniau pakerta jaunas ir darbingo amžiaus moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba pasitikrinti ir nedalyvauja net prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.

Ginekologinės ligos vis dažniau pakerta jaunas ir darbingo amžiaus moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba pasitikrinti ir nedalyvauja net prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su „Gerovės“ klinikos gydytoja ginekologe Greta Balčiūniene apie labiausiai papiltusias ginekologines ligas bei gimdos kaklelio vėžį, kuris neretai smogia be simptomų.

Nuo mėnesinių iki menopauzės temų

Gydytoja laidoje pasidalijo ir itin svarbia detale, kurią pravartu žinoti kiekvienai moteriai. Ji atskleidė, kas kiek laiko kiekviena moteris privalo apsilankyti pas ginekologą.

„Mano pacientės – tiek jaunos mergaitės, tiek vyresnės pacientės. Ambulatoriškai konsultuoju labai daug, mano ribos yra labai plačios, todėl į mano kabinetą ateina tiek paauglės, tiek moterys, kankinamos menopauzės.

REKLAMA

Kalbant apie jaunas mergaites, svarbu paminėti, kad dažniausiai jos užsuka pasikalbėti apei ciklo reguliavimą, skausmingas mėnesines. Vėliau, pradėjus lytinį gyvenimą, prasideda temos apie apsaugą nuo pastojimo, kontraceptikų vartojimą, įvairius uždegimus.

REKLAMA

Vėliau, artėjant menopauzei, pacientės skundžiasi hormonų veiklos sutrikimais.“

Svarbus profilaktinis vizitas

Vis tik itin svarbu profilaktika. Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusi medikė sako, kad kiekviena moteris, nepriklausomai nuo amžiaus bei sveikatos būklės, į ginekologo kabinetą turi užsukti bent kartą per metus.

„Dažnai padedu išsirinkti datą. Pavyzdžiui, dieną po gimtadienio arba kiekvieną rugsėjį. Visada siūlau susigalvoti svarbią datą, nubrėžiu ribą, nes ir pati labai mėgstu taisykles.

REKLAMA

Labai svarbu, kad ir pati moteris įsimintų datą ir ji taptų tam tikra taisykle, susijusia su apsilankymu ginekologo kabinete.“

Apie tai, kokios populiariausios ligos atveda moteris pas ginekologus, kuo baigiasi negydomas makšties uždegimas ir ar tikrai policistinių kiaušidžių sindromas grasina nevaisingumu, kviečiame žiūrėti tinklalaidės ištraukoje, kurią rasite straipsnio pradžioje. 

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės: 

00:40 baimė kreiptis pas ginekologą

02:00 pacientės kreipiasi užkluptos simptomų

03:00 profilaktiniai patikrinimai apsaugo nuo ligų

05:00 dėl ko kreipiasi moterys

05:15 makšties uždegimas – simptomai

08:00 kaip užkirsti kelią uždegimui

13:00 higiena bei prausimasis

16:00 makšties uždegimo gydymas

21:00 policistinių kiaušidžių sindromas

26:00 (ne)vaisingumas ir policistinių kiaušidžių sindromas

28:00 lytinė vyrų sveikata

29:15 profilaktiniai patikrinimai

32:00 vakcina nuo žmogaus papilomos viruso

35:00 gimdos kaklelio vėžio požymiai

36:00 atsisveikinimas

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų