• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietis Dalius jau ketverius metus gyvena lydimas cukrinio diabeto diagnozės. Jaunas vaikinas pirmuosius požymius pajuto atostogų metų. Nors iš pradžių nieko blogo neįtarė, tačiau netrukus suprato, kad metas kreiptis į medikus.

Vilnietis Dalius jau ketverius metus gyvena lydimas cukrinio diabeto diagnozės. Jaunas vaikinas pirmuosius požymius pajuto atostogų metų. Nors iš pradžių nieko blogo neįtarė, tačiau netrukus suprato, kad metas kreiptis į medikus.

REKLAMA

Deja, jaudulys nebuvo iš piršto laužtas – jau netrukus gydytojai vaikinui nustatė pirmojo tipo cukrinį diabetą.

Apie tai, kaip gyventi su tokia diagnoze, kaip keičiasi gyvenimo būdas ir ar diagnozė – iš tiesų yra nuosprendis visam gyvenimui, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ studijoje kalbėjomės su vilniečiu, iniciatyvos „Skirtingos spalvos“ įkūrėju Daliumi Stankevičiumi bei „Gerovės“ klinikos gydytoja endokrinologe Inga Fomčenko.

Serga ketverius metus

Dalius atviras – cukrinis diabetas stipriai pakeitė jo kasdienybę. „Man viskas prasidėjo labai ūmiai ir greitai. Pirmuosius požymius aš pajaučiau prieš ketverius metus, atostogaudamas. Dabar jau įžengiau į ketvirtuosius gyvenimo metus su šia ligą.

REKLAMA
REKLAMA

Cukraus kiekį organizme man kelia visos sudedamosios dalys, ne tik angliavandeniai, bet ir riebalai bei baltymai. Kasdien, prieš valgydamas, viską turiu sverti.

REKLAMA

Iš pradžių man kilo klausimas, kaip aš valgysiu, kaip eisiu į kavines, kaip jausiuosi. Visko išmokau palaipsniui. Suprantama, kad gyvenimas visiškai pasikeičia, nes turi išmokti pats pasirūpinti savimi.

Diabetas nėra ta lėtinė liga, su kuria itin sunku gyventi – reikia išmokti prisitaikyti. Mes turime tam tikrus sensorius, kurie matuoja cukraus kiekį, taip pat ir pompas, kurų dėka sureguliuojamas insulino kiekis.“

Žmogus negali pasirinkti

Cukrinis diabetas, kaip laidoje sakė gydytoja, yra lėtinė liga, sukelta įgimtų arba įgytų faktorių. Jai būdinga sutrikusi insulino apykaita, gamyba arba veikimas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmojo tipo cukrinis diabetas, su kuriuo ir susidūrė Dalius, paprastai būna nulemta įgimtų veiksnių. „Tai – autoimuninė liga, žmogus negali jos pasirinkti.

Tuo tarpu antrojo tipo cukrinis diabetas susijęs su išoriniais veiksniais, jis paprastai išsivysto vyresniame amžiuje ir neretai yra nulemtas gyvenimo būdo.

Apie tai, kaip gyventi su cukriniu diabetu, kokį aparatą su savimi nešiojasi Dalius ir ar gali cukriniu diabetu sergantys žmonės mėgautis gabalėliu picos bei šokoladu, kviečiame žiūrėti tinklalaidės ištraukoje, kurią rasite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 temos pristatymas

00:34 pirmojo ir antrojo tipo cukrinis diabetas

02:30 Daliaus istorija

06:00 diagnozė pakeitė gyvenimą

08:45 iniciatyva Skirtingos spalvos

10:30 troškinimas išduoda ligą

13:30 išskirtinis požymis

15:50 gyvenimas su cukriniu diabetu

19:00 patyčios iš vaikų dėl cukrinio diabeto  

25:00 diabetas turi būti draugas

27:00 gydytoja apie cukrinio diabeto eigą

30:00 ilgalaikės cukrinio diabeto komplikacijos

35:00 stigmos, sergant cukriniu diabetu

38:00 maisto pasirinkimas sergant cukriniu diabetu

41:00 medicininės žinios sergant cukriniu diabetu

43:50 atsisveikinimas

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų