• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praradę artimąjį žmonės dažnai stengiasi sukurti kuo jautresnį ir gražesnį atsisveikinimą, kurio metu kiekvienas prisimintų laiką, praleistą kartu su velioniu. Prienų floristė Rita Naujalienė pabrėžia, koks svarbus tam yra profesionalus šarvojimo salių dekoras: „Atėjęs į šarvojimo salę atsisveikinti su artimuoju, žmogus iš puošybos turi suprasti, kieno tai laidotuvės,“ – tvirtina ji.

5

Praradę artimąjį žmonės dažnai stengiasi sukurti kuo jautresnį ir gražesnį atsisveikinimą, kurio metu kiekvienas prisimintų laiką, praleistą kartu su velioniu. Prienų floristė Rita Naujalienė pabrėžia, koks svarbus tam yra profesionalus šarvojimo salių dekoras: „Atėjęs į šarvojimo salę atsisveikinti su artimuoju, žmogus iš puošybos turi suprasti, kieno tai laidotuvės,“ – tvirtina ji.

REKLAMA

Specialistė itin didelę reikšmę skiria žmogaus išlydėjimui: „Mes turime vertinti nugyventą gyvenimą. Kiekvienas žmogus – tai asmenybė, susiformavusiu charakteriu ir nudirbtais darbais. Turime parodyti, kas tas žmogus yra,“ – teigia ji.

Dekoras atskleidžia žmogaus savybes

Kai naudojama urna, iš gėlių dekoro turi matytis, ar palaikai yra jauno žmogaus, ar vyresnio, turi būti nesunku suprasti velionio lytį. Gėlių puošyba taip pat turėtų atspindėti žmogaus esybę – kuo žmogus užsiėmė, ką dirbo, kokie buvo jo pomėgiai ar charakterio bruožai.

REKLAMA
REKLAMA

„Visos gėlės tinka ir gimimui, ir mirčiai. Jas sudėti yra meistro darbas. Profesionalas žino, kokias gėlės ir kaip naudoti,“ – pasakoja pašnekovė.

REKLAMA

Floristė aiškina, jog jaunam žmogui būdinga naudoti pumpurus – dar neišsiskleidusius žiedus. Kuo žmogus jaunesnis, tuo daugiau žalių ar baltų pumpurų reikia naudoti. Anot jos:

„Žiūrima pagal amžių – nuo pumpurų iki vis labiau išsiskleidusių žiedų. Kas dešimt metų atitinkamai pritaikomas žiedo išsiskleidimas. Visiškai išsiskleidęs žiedas reiškia brandą, o beveik byrantis – aštuoniasdešimt ir daugiau metų.“

Žmogaus lytį galima nuspėti iš to, ar naudojamos aiškios linijos, ar švelnios ir minkštos formos. Floristės teigimu:

REKLAMA
REKLAMA

„Vyrams dažniausiai darome pagalvėlę – kvadratinę formą, o moterims naudojame apvalų vainiką.“

Ypač svarbios gėlių spalvos

Pasak R. Naujalienės, kuo vyresniam žmogui kuriama kompozicija, tuo tamsesnės spalvos yra naudojamos. Kita vertus, daug kas priklauso ir nuo velionio žmogaus pomėgių.

 „Jei asmuo mylėjo geltoną spalvą, galima naudoti ir ją, nepriklausomai kokio žmogus buvo amžiaus. Jei jam patiko lauko gėlės, darome spalvotą atsisveikinimą iš daugybės skirtingų gėlių. Tarsi per pievą bėgantis gyvenimas, – kalba floristė. – Dekoras yra ne tik tai, ką dažniausiai matome – chrizantemos, lelijos ar kalijos. Visos gėlės gali atskleisti charakterį ir asmenybę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė pabrėžia ir sezoniškumo svarbą tiek gėlių spalvai, tiek rūšiai. Pasak jos, pavasarį naudojami krokai, snieguolės, tulpės, būdingos švelnios pastelinės spalvos. Vasarą naudojamos raskilos, česnakai, lelijos ir netgi smilgos, rudens sezonui būdinga pilna spalvinė gama ir gausa, skiriamas dėmesys vaisiams ir uogoms, tinka kardeliai, įvairūs lapai. Žiemai tinkamiausios baltos ir juodos gėlės – ir rožės, ir gvazdikai.

„Floristikoje pasitelkiam metų laikus. Žinoma, visos gėlės tinkamos, tačiau jas reikia sudėti taip, kad „kalbėtų pasyviai“, kad atrodytų, jog gėlės verkia, – pasakoja specialistė, ir priduria: Pavyzdžiui, žiedas turi leisti galvutę žemyn.“

REKLAMA

Tiesa, jei žmogaus palaikai laikomi ne urnoje, o karste, puošyba priklauso nuo parinktų drabužių spalvų.

„Tokiu atveju floristas derina spalvinę gamą prie garderobo, nes dekore svarbus tęstinumas,“ – papildo specialistė.

„Kai ateini į šarvojimo salę ir supranti, kad gėlių kompozicija tikrai buvo kurta velioniui, būna labai gražus susitelkimas į mylimą žmogų. Tokiu būdu žmogus išleidžiamas be raudų, o svečiams daug lengviau suvokti, kad išėjimas yra neišvengiamas,“ – tvirtina R. Naujalienė.

REKLAMA

Puošybos kainos svyruoja nuo 200 iki 500 eurų

Pašnekovė sako, jog gėlių kompoziciją galima užsakyti už 200 – 300 eurų, o 500 eurų dažniausiai yra riba.

„To užtenka, kad būtų padarytas tinkamas dekoras.“

Floristė teigia, kad atsisveikinant su mirusiu žmogumi turėtų būti svarbu ne gėlių kiekis, o mintis – koks žmogus yra išleidžiamas ir kaip.

„Todėl ir reikalingas specialistas – floristas, kuris gali atsisveikinimo dovaną padaryti profesionaliai. Kiekvienas žmogus turėtų atrasti tuos menininkus, kurie sukuria jautrų darbą. Žmonės dažnai nežino, kad egzistuoja profesionalai. Jų nėra daug, tad reikia įdėti pastangų ieškant,“ – tikina R. Naujalienė.

Autorius: Orinta Sereičikaitė

Savo senai mylimai mamai turiu ieškoti bevystančių gėlių ir bebyrančių žiedų??? Eikit jūs su tokiais patarimais, floristai!!!
kas per marazmas ,ir kas gi cia nustate ,kad geles sarvojimui rinktis pagal amziu ,pagal pomegius visiskai nusipeizejot ,as visiskai nenoreciau ,jog prie mano urnos butu tamsios spalvos geles ,man 72metai
Nupušus savireklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų