Oro sausintuvai yra vienas veiksmingiausių būdų išvengti drėgmės pertekliaus namuose, tačiau jie nėra pigūs.
Kad nereikėtų tuštinti kišenių, „Plan-it Windows“ langų ekspertai pasidalijo įvairiais metodais, kaip išvengti rasojimo.
Gali padėti soda
Vienas iš būdų – panaudoti sodą.
Jie paaiškino: „Ant palangių padėjus indus su soda galima gerokai sumažinti drėgmės kiekį ore. Ji nebrangi ir šis metodas puikiai veikia mažesnėse patalpose, nes sugeria drėgmę ir padeda išvengti langų rasojimo. Erdvesnėse patalpose veiksminga alternatyva sodai gali būti akmens druska. Ji sugeria didesnį drėgmės kiekį, todėl tinka naudoti didesnėse patalpose, kuriose kyla problemų dėl langų rasojimo.“
Tačiau ekspertai įspėja – būkite atsargūs naudodami akmens druską, jei turite naminių gyvūnėlių, nes patekusi į organizmą druska gali būti nuodinga augintiniams, rašo express.co.uk.
Svarbu vėdinti patalpas
Svarbu ne tik žinoti būdus, kaip kovoti su langų rasojimu, bet ir kaip sumažinti drėgmės kiekį namuose, kad nesusidurtumėte su šia problema.
Ekspertai pasidalino keliais pasiūlymais: „Rekomenduojame naudoti vidutiniškai šiltą vandenį ir trumpai praustis po dušu. Po maudynių duše visada išvėdinkite vonios kambarį atidarydami langą, jei toks yra vonios kambaryje, arba įjungdami ventiliatorių, kad drėgmė ore išsisklaidytų".
Gali padėti augalai
Ekspertai pridėjo: „Be to, kai kurie augalai, pavyzdžiui, vėzdūnės ir ilgalapiai inkstpaparčiai gali padėti sumažinti drėgmės kiekį, nes jie sugeria drėgmę. Šie augalai ne tik padeda kontroliuoti drėgmės kiekį, bet ir tampa puikiu interjero akcentu namuose.“
Šiuos augalus taip pat galite laikyti vonios kambaryje, nes vėzdūnės gali išgyventi prastame apšvietime, tad idealiai tinka vonios kambariui be langų.
Svarbu imtis veiksmų
Langų ekspertai tęsė: „Nors centrinis šildymas yra būtinas patogumui užtikrinti, jis turi būti naudojamas protingai. Trumpam atidarę langus drėgną patalpų orą galite pakeisti sausesniu lauko oru. Stebėkite, ar nėra drėgmės pertekliaus požymių, pavyzdžiui, vandens dėmių ar pelėsio, ypač mažiau vėdinamose patalpose. Anksti pastebėję šią problemą ir ėmęsi veiksmų, galite sustabdyti problemos plitimą.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!