REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miego ekspertė Andrea Strand iš „Eachnight Mattresses“ paaiškino, kodėl prakaituojame naktį, taip pat kaip to išvengti ir gydyti.

Miego ekspertė Andrea Strand iš „Eachnight Mattresses“ paaiškino, kodėl prakaituojame naktį, taip pat kaip to išvengti ir gydyti.

REKLAMA

Ji sako: „Prakaitavimas miego metu yra dažnas reiškinys ir nutinka daugiausia dėl dviejų priežasčių. Pirmoji yra jūsų aplinka.

Nors malonu atsigulti po sunkia antklode ar vilkėti šiltą pižamą, tačiau dėl šių dalykų dažnai galime nubusti vidury nakties apsipylę prakaitu. Kita priežastis – medicininės problemos“.

Į gydytoją vertėtų kreiptis, jeigu jaučiate nuovargį

„Mayo Clinic“ išvardijo daugybę veiksnių, galinčių prisidėti prie nepageidaujamo naktinio prakaitavimo, įskaitant hormonų sutrikimus, miego apnėją, nerimą ir virusines infekcijas, bei patarė žmonėms kreiptis į gydytoją, jei naktinis prakaitavimas tęsiasi per ilgai, rašo express.co.uk.

„Jei dėl naktinio prakaitavimo dienos metu jaučiate nuovargį, laikas kreiptis į gydytoją. Jei nuolat prakaituojate dvi savaites ar ilgiau ir nėra požymių, kad prakaitavimas baigtųsi,  tuomet turėtumėte pagalvoti apie medikų pagalbą“, ‒ sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Andrea pasidalino keletu gerų patarimų, kaip neprakaituoti naktį. Ji pakomentavo:

„Norint pagerinti miego aplinką, ideali temperatūra yra 15–20 laipsnių. Be to, pridėjus vėsinantį čiužinio užtiesalą arba perėjus prie lengvesnės ir kvėpuojančios patalynės su drėgmę sugeriančia medžiaga, jūsų lova gali labiau vėsinti kūną.

REKLAMA

Jei ir tai jūsų pakankamai neatvėsina, visada galite pasidėti vėsų paketą po pagalve, kad sumažintumėte kūno temperatūrą ir sustabdytumėte prakaitavimą“.

Nevalgyti prieš miegą

Ji pridūrė: „Stenkitės daug nevalgyti bent dvi ar tris valandas prieš miegą. Tada jūsų virškinimo sistema neturės darbo ir jums užmigus kūnas galės daugiau pailsėti. Aštraus maisto ir kofeino vengimas prieš naktį taip pat gali būti puikus būdas išvengti  prakaitavimo miegant.

Kofeinas yra stimuliatorius ir gali padidinti širdies susitraukimų dažnį, todėl gali padidėti kraujospūdis, o tai savo ruožtu suaktyvina prakaito liaukas“.

REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat paaiškino, kaip stresas gali turėti įtakos naktiniam prakaitavimui. „Nesvarbu, ar stresuojate dėl pasikartojančių blogų sapnų, ar jus kankina bendras nerimas, stresas yra hormonų problema, galinti sukelti prakaitavimą.

Joga ir meditacija prieš miegą yra puikus būdas sumažinti įtampą ir nuraminti protą, tačiau jei streso nepavyksta įveikti, kreipkitės į specialistą“, – pridūrė ji.

NHS teigia, kad dėl miego sutrikimų galite jaustis prislėgti arba būti blogos nuotaikos, gali būti sunku susikaupti ir tapsite irzlesni nei įprastai.

Ilgainiui tai gali sukelti daug nepatogumų: pajusite, kad kenčia jūsų santykiai su brangiais žmonėmis; bus sunku išlaikyti socialinio gyvenimo ritmą; pasunkės kasdienių užduočių atlikimas; jausitės alkani ir daugiau užkandžiausite; dienos metu jausitės pavargę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų