REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujienų portalo skaitytojas praėjusią savaitę Kaune užfiksavo galingą „Mercedes-Benz“ visureigį, pažymėtą Lietuvos Raudono Kryžiaus ženklais. Kaunietis iškėlė klausimą, ar dera paramos organizacijai eksploatuoti automobilį, kurio vertė siekia daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Naujienų portalo skaitytojas praėjusią savaitę Kaune užfiksavo galingą „Mercedes-Benz“ visureigį, pažymėtą Lietuvos Raudono Kryžiaus ženklais. Kaunietis iškėlė klausimą, ar dera paramos organizacijai eksploatuoti automobilį, kurio vertė siekia daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

REKLAMA

„Truputį nustebino Kaune pamatytas „Mercedes-Benz“ G klasės visureigis su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijos žymėjimais. Toks visureigis kainuoja nuo 200 tūkst. eurų ir ar tikrai paramą renkančiai organizacijai reikalingi prabangūs automobiliai?

Jį pardavus galima nupirkti bent 6-7 naujus „Volkswagen Tiguan“, „Caddy“, „Renault Trafic“ ar kitus mažiau prabangius automobilius, kurie galimai ne ką blogiau leistų atlikti organizacijos vykdomas funkcijas. Pamačius tokį vaizdą aukoti nekyla ranka…“ – nuomonę dėstė automobilį šalia T. Masiulio gatvės „Maximos“ užfiksavęs skaitytojas.

Čia iš karto reikia patikslinti, kad šie G klasės visureigiai nėra tokie brangūs, kaip įvardijo kaunietis – oficialios „Mercedes-Benz“ atstovybės Lietuvoje duomenimis, naujų kainos prasideda nuo 124 tūkst. eurų ir tik pačių galingiausių AMG komplektacijos transporto priemonių kaina siekia apie 200 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Raudonajam kryžiui priklauso du automobiliai

Vis dėlto, Raudonasis Kryžius tikrai nevažinėja monstriškais AMG su V8 jėgainėmis. Rekvizitai.lt duomenimis, įstaigai priklauso du patys „silpniausi“ Europoje prieinami 2022 m. registruoti „Mercedes-Benz G 350 d“ su dyzeliniais šešių cilindrų varikliais, išvystančiais 210 kW.

REKLAMA

Šios komplektacijos nauji visureigiai Lietuvos atstovybėje net nesiūlomi. Tarptautiniuose skelbimų portaluose būtent tokie apynaujai automobiliai kainuoja apie 130 tūkst. eurų. Bet kuriuo atveju, paramos organizacija už G klasės „mersus“ nesumokėjo nė cento, rašo kaunas.kasvyksta.lt.

Raudonasis kryžius automobilius gavo dovanų

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad organizacija dėl šių visureigių jau yra sulaukusi nemažai klausimų, buvo ne vienas reportažas, taip pat parengtas pranešimas spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei trumpai, šių automobilių mes nepirkome, juos gavome dovanų kaip paramą iš Vokietijos Raudonojo Kryžiaus ir „Mercedez-Benz“ atstovybės Vokietijoje. Taip pat gavome papildomų lėšų automobilio išlaikymui.

Pagal sutartį automobilių negalime parduoti dvejus metus, tačiau tikimės, kad pavyks susitarti ir galėsime juos pardavę įsigyti daugiau paprastesnių automobilių. Dovanojimo dokumentai yra pateikti tiek „Regitroje“, tiek kitur“, – paaiškino L. Lesauskaitė.

Naujienų portalui lrytas.lt anksčiau ji taip pat nurodė, kad vienu automobiliu naudojasi Vilniaus, kitu – Kauno filialai, kurie yra didžiausi. Transporto priemonės skirtos vežti paramą, jomis patogu pasiekti atokias vietoves, tačiau nėra naudojamos kasdien.

Paguoda tik tame, kad buvo apmauti - apvogti ne Lietuvos paramos teikejai, aukojantys "Raudonajam kryziui", o Vokietijos. Bet esmes tai nekeicia - zmones Vokietijoje suaukojo tuos 260 000 euru tikrai ne tam, kad ju "Raudonasis kryzius" nupirktu ir padovanotu naujus G klases Mersedes visureigius Lietuvistano kolegoma. O gal cia toks pasiteisinimu ratukas. Vokieciai - "dovanoja" lietuviams, lietuviai - Svedams, o svedai - vokieciams. Visi raudonkryzieciai vazineja su Mersais ar Leksusais, o ir kiekvieni turi pasiteisinima - mes juk nepirkome - mums padovanojo. Reiktu skubiai atlikti nepriklausomus auditus apie surinktu paramos lesu panaudojima viso Pasaulio "Raudonojo kryziaus" filialuose - speju - pamatytume dar ne tokiu elementariu "dovanojimo" ar "pasaukojimo kolegoms" schemu.
Aš niekada neaukoju jokioms organizacijoms.Nei per televiziją ,nei per kitus dalykus.Bet jei kaimyną ištinka bėda visada padedu kuo galiu. Tada žinau, kad mano parama iki cento atiteks tam žmogui.
As nustojau aukoti maisto bankui kai suzinojau ju atlyginimus, tas pats manau yra ir su raudonu kryzium. Ar jie karo zonose ar kad ir baltarusijoj padeda migrantams, o ne nuo minkstu foteliu Europoj susirupine del suzeistuju padeties ? Tai galutinai zlugusi organizacija kaip ir Jungtines Tautos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų