• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švenčionių rajone užfiksuotas neįtikėtinas vaizdas – laukais lekianti meška. Toks vaizdas Lietuvoje tampa vis dažnesnis, tačiau kiekvieną kartą nustebina.

Švenčionių rajone užfiksuotas neįtikėtinas vaizdas – laukais lekianti meška. Toks vaizdas Lietuvoje tampa vis dažnesnis, tačiau kiekvieną kartą nustebina.

REKLAMA

Pastaruoju metu meškos pastebimos vis dažniau, o specialistai tikisi, kad pastarosios taps sugrįžusia rūšimi – per paskutiniąsias savaites apie fiksuotas meškas pranešta ne kartą. 

Užfiksavo mešką Lietuvoje

Laukais lekiančią mešką užfiksuoti pavyko Ehunt šaudymo centro vadovui Rokui Zabielai.

Vaizdo įrašu socialiniuose tinkluose pasidalijo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.

Meška, arba rudasis lokys, pastebėtas dienos metu – popiet skuodžiantis miško link Švenčionių rajone.

„Neįtikėtinas vaizdas. Ehunt šaudymo centro vadovas Rokas Zabiela pasidalino vaizdo įrašu, kuriame Švenčionių raj. užfiksuotas bėgantis rudasis lokys. Meška pastebėta dienos laiku apie 14 val.“, – rašė vaizdo įrašu pasidalijusi Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.

Fiksuotas meškos jauniklis

Pastaruoju metu pasipylė atvejai, kai užfiksuojamos meškos. Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, kovo pabaigoje Kupiškio rajone miškininkui Laimonui Kiaulėnui pavyko nufilmuoti keliu bėgusį meškos jauniklį.

Šis vaizdas leidžia manyti, kad meškos ne tik užklysta į Lietuvą iš aplinkinių kaimyninių šalių – nemaža tikimyb, kad mažylį atsivedė mūsų šalyje pastoviai gyvenanti patelė.

Kaip buvo rašoma užfiksavus meškiuką Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pranešime spaudai, Lietuvos miškuose buvo užfiksuotas meškos jauniklis, o tai reiškia, kad oficialiai Lietuvoje turi būti patvirtinta gyvenanti dar viena nauja laukinių gyvūnų rūšis – meškos arba tiksliau, rudieji lokiai.

REKLAMA
REKLAMA

 Iki šiol rudieji lokiai Lietuvoje buvo fiksuoti įvairiuose šalies rajonuose, daugeliu atvejų – migruojantys, tačiau mažylis ir dar taip – pirmą kartą. Meškos jauniklis turėtų atverti naują raudonosios Lietuvos knygos puslapį, o rudieji lokiai vietoj išnykusių, tapti gyvenantys Lietuvoje.

REKLAMA

Anot jo, netoliese jauniklio turėjo būti ir jo mama, o tai reiškia, kad nuo šiol Lietuvoje yra dar viena laukinės gyvūnijos gyvenanti rūšis.

„Ypatinga diena Lietuvos gamtai, nes raudonojoje knygoje nuo šiol turėtų atsirasti ir Lietuvoje gyvenančios meškos, kurios iki šiol buvo laikomos išnykusiomis, nepaisant jų reguliarių vizitų mūsų gamtoje. Kiek man žinoma, remiantis esama tvarka į ją gali būti įtrauktos tik vedančios rūšys, tad turime pirmą meškiuką, kuris atvėrė naują šios knygos puslapį“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

L. Daukšos teigimu, pirmasis oficialus Lietuvos meškos jauniklis yra griežtai saugomas kaip ir visos meškos Lietuvoje, tuo tarpu gyventojai raginami vengti bet kokio kontakto su juo ar net jo ieškoti, nes jį globoja ir saugo jo mama ir tai daro, be jokių kompromisų.

„Meškų populiaciją Lietuvoje galima sekti specialiame žemėlapyje, tame tarpe ir mažąjį šalies gyventoją, tuo tarpu ieškoti, tiek jo, tiek meškų – griežtai nerekomenduojame. Tai unikalūs laukiniai gyvūnai, kuriems ramybė yra būtina sąlyga, o vaikų gynimas nuo grėsmių – neturi jokių ribų. Tą turi žinoti kiekvienas“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meškos Lietuvoje fiksuojamos vis dažniau

Paskutinę kovo dieną meška užfiksuota ir Šalčininkų rajono miške. Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, socialinio tinklo „Facebook“ „Gamtos reiškinių“ grupėje Marek Kislovskij pasidalijo įrašu, kuriame parodė, kad užfiksavo mešką. Šalia vaizdo klipo buvo prisegtas paaiškinimas, kuriame nurodyta, kur laukinis gyvūnas buvo užfiksuotas.

„Vaizdo kameroje užfiksuota meška – įspūdingas gamtos akimirkos kadras, kurį man pavyko užfiksuoti Šalčininkų rajono miške! Galingas gyvūnas ramiai žingsniuoja miško tankmėje, atskleisdamas laukinės gamtos grožį ir paslaptingumą.

REKLAMA

Tai retas ir nepaprastas susidūrimas su laukine gamta“, – įraše rašė jis.

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt taip pat rašė apie Ignalinos rajone besilankančią mešką. Meška slampinėjo Vilėkų kaime. Kaip tąkart teigė sodybos savininkas Vytas, meškos apsilankymai šiame krašte nėra naujiena, tačiau anksčiau jos elgdavosi atsargiau.

„Mūsų krašte jos vaikšto ne vienus metus, bet tokios įžūlios dar nebuvo. Pas mane ji nieko nepadarė, tik perėjo per kiemą, bet kitur jau buvo išraustas bitynas“, – sakė vyras.

REKLAMA

Vytas svarsto, kad reikėtų ieškoti sprendimų, kaip elgtis su į gyvenvietes atklystančiomis meškomis.

„Gamtosaugininkai turėtų kelti klausimą – ar mešką šerti, glostyti, užmigdyti ir išvežti į miškus ar imtis kitų veiksmų. Kas ta tvora meškai? Juokas. Jei avilius išardo, tai ir per tvorą peršoks“, – pastebėjo jis.

Nepaisant to, kad meškos paprastai vengia žmonių, jų elgesys gali būti nenuspėjamas.

„Ko čia bijoti? Bet jeigu naktį akis į akį susitiktum – nesmagu būtų. Sako, kad jos bijo žmonių, bet kas jų galvoje – niekas nežino. Kai prožektorius nuo judesio užsidegė, ji pabėgo, bet vis tiek neramu“, – pasakojo Vytas.

Jo teigimu, ši meška vietovėje jaučiasi lyg tikra šeimininkė.„Pas mus yra viena meška, ji čia karaliauja. Kiek skaičiau, per parą meška gali nueiti 60 km“, – pridūrė sodybos šeimininkas.

REKLAMA
MEŠKA, LOKYS, VILKAI, LŪŠYS- VISI ŠEIMININKAI.Tik nuolat gyvenantiems žmonėms pamiškėse,vienkiemiuose, kaimeliuose prie miškų nelinksma, jokios egzotikos.... o jei dar žmogus nori gyvuliukus auginti, juos ganyklose palikti..... tai visiškai liūdna- kaimiečiams nebėra vietos....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų