• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kelias dienas kaunietė Violeta pasidalijo nuotraukomis, kurios pakerėjo internautus ir parodė tikrą gamtos galią. Šiose nuotraukose įamžintas visterijos augalas, užaugęs per visą vieno iš Kauno daugiabučių ilgį.

Prieš kelias dienas kaunietė Violeta pasidalijo nuotraukomis, kurios pakerėjo internautus ir parodė tikrą gamtos galią. Šiose nuotraukose įamžintas visterijos augalas, užaugęs per visą vieno iš Kauno daugiabučių ilgį.

REKLAMA

Įstabiomis nuotraukomis Violeta pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“ „Orų entuziastų“ grupėje. Šie vaizdai sužavėjo internautus ir šie puolė komentuoti po Violetos įrašu.

Šis įrašas surinko daugiau nei 3,5 tūkst. „patinka“ paspaudimų, o taip pat daugiau nei 50 komentarų, giriančių įamžintą reginį. 

REKLAMA
REKLAMA

Šalia nuotraukos Violeta pasidalijo trumpu prierašu: „Kaunas 2025-05-05 13 val.. Visterijos.“

REKLAMA

Vėliau, viename iš komentarų Violeta pasidalijo papildoma informacija, rašydama: „Tai, pasirodo, šios visterijos toje vietoje auga maždaug nuo 1962 metų. Jas sodino pats Žmuidzinavičius. Jos pasodintos ant šiluminės trasos ir todėl jom ši vieta taip tinkama.“

Kas yra visterijos augalas?

Apie visterijos augalą plačiau sutiko papasakoti „Juragių medelyno“ vadovas Donatas Venckevičius. Jis pasakojo, kad paskutiniu metu šis augalas sėmė populiarėti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, anksčiau lietuviai į šį augalą žvelgdavo su baime, nes bijodavo, kad jis nušals, tačiau dabar perka visterijas vis drąsiau.

„Visterijos – tai gražus, vijoklinis augalas, liana. Jis kuo toliau, tuo dažnesniu tampa. Pas mus auga turbūt jau 18 metų, tad galiu pasakyti, kad anksčiau žmonės jų bijojo, nedrįso įsigyti, bet dabar kažkaip nors ir būna klausimų, kaip čia jie žiemoja, bet žmonės juos dažniau perka“, – pagrindinę informaciją pateikė D. Venckevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas atskleidė, kad yra dvi pagrindinės visterijos rūšys. Viena rūšis Lietuvos klimatui pritaikyta labiau, kitai ištverti lietuviškas žiemas sunkiau.

„Visterijų yra dviejų rūšių – kininė ir stambiažiedė. Kininės yra atsparesnės šalčiui, bet su pastarosiomis žiemomis, stambiažiedėms taip pat nekyla bėdų. Jos gali užaugti net iki 8 metrų, bet įprastai išauga iki 2-3 metrų“, – sakė jis.

REKLAMA

Augalo sodinimas

Pasiteiravus apie šių vijoklinių augalų sodinimą, D. Venckevičius atkreipė dėmesį į tai, kad visterijoms patinka saulė.

Pasak jo, dėl to svarbu remtis viena pagrindine taisykle, kuri padės visterijai augti, klestėti ir duoti gausybę žiedų.

„Svarbiausia sodinant visterijas yra remtis pagrindine sąlyga. Reikia jas sodinti saulėjoje pusėje, jokiu būdu ne pavėsyje.

REKLAMA

Žinoma, pirmuosius porą metų, ypač jei žiema šaltesnė, visterijas reikia pagloboti, pridengti kokiais eglišakiais, storesne agroplėvele, jeigu jauną nusipirkote“, – aiškino specialistas.

O paklaustas apie sodinimo klaidas, D. Venckevičius atskleidė, kad dažniausiai susiduria su viena:

„Iš tiesų, sodininkai nelabai daro klaidas jas sodindami, nebent pasodina ant skersvėjo. Tuomet nors augti – jos auga, tačiau žydėti – nežydi. Svarbu jai duoti saulės ir apsaugoti nuo vėjo ir skersvėjo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laistymas ir tręšimas

Prabilus apie visterijų laistymą ir tręšimą, pašnekovas pasakojo, kad šis augalas nekelia per daug iššūkių. Anot jo, kalbant apie laistymą, svarbiausia yra augalo augimo pradžia.

„Kalbant apie laistymą, žmonės dažnai šiais laikais perlaisto augalus. Kartą per savaitę galima sulieti jai penkis litrus vandens, o paskui jos laistyti nebereikia, nebent sodinate visiškai sausame pasienyje ir neužkrenta joks kritulys. Tada bent porą kartų per mėnesį reiktų supilti kibirą ar du vandens“, – paaiškino jis.

REKLAMA

Visterijų tręšimas taip pat yra ganėtinai nesudėtingas. Medelyno vadovas pasakojo, kad augalas tręšiamas dukart per metus.

Svarbiausia yra paruošti augalą artėjančiam sezonui ir jo lydimiems iššūkiams, o trąšos puikiai atlieka šį darbą:

„Jas tręšti gana elementaru, nes tręšiame pavasarį pavasarinėmis trąšomis ir rudenį rudeninėmis, kad augalas pasiruoštų artėjantiems sezonams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų