78 metų JAV prezidentas ir 72 metų Prancūzijos pirmoji ponia kartu su pasaulio lyderiais, dvasininkais ir monarchais dalyvavo atsisveikinime su popiežiumi, kuris vyko Švento Petro aikštėje.

Popiežiaus laidotuvėse – etiketo pažeidimai
Tačiau abu aukšto rango asmenys sulaukė kritikos dėl savo aprangos, nes nepaisė aprangos kodo – vyrams aprangos kodas buvo tamsus kostiumas su ilgu juodu kaklaraiščiu ir baltais marškiniais.
Aprangos kodas moterims – kukli juoda suknelė arba oficialus kostiumėlis, ant galvos – juoda skarelė, galvos apdangalas ar šydas.

Nepaisydamas nurodymų, D. Trumpas, sėdėjęs pirmoje eilėje, pasirinko vilkėti mėlyną kostiumą, puoštą ženkliuku su Amerikos vėliava, baltus marškinius ir mėlyną satino kaklaraištį, rašo dailymail.co.uk.
Tuo tarpu Brigitte, į laidotuves atlydėjusi savo vyrą, Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną, nusprendė nedengti galvos ir demonstravo šviesius plaukus.
Dėl šios priežasties ir D. Trumpas, ir B. Macron sulaukė kritikos dėl to, kad nesilaikė Vatikano parengtų aprangos gairių, kuriomis siekiama užtikrinti, kad dalyviai tinkamai atrodytų pontifiko, mirusio Velykų pirmadienį po insulto, laidotuvėse.
Etiketo ekspertė Jo Hayes pakomentavo ši situaciją ir teigė, kad abu jie, pasirinkdami tokią aprangą, pažeidė taisykles.
„Tiek prezidentas Donaldas Trumpas, tiek Prancūzijos pirmoji ponia Brigitte Macron pažeidė etiketo taisykles, nukrypdami nuo oficialaus aprangos kodo per Jo Šventenybės popiežiaus Pranciškaus laidotuves“, – sakė J. Hayes.
Ji tęsė: „Geros manieros reikalauja laikytis nustatyto renginio aprangos kodo – kad ir kokia tai būtų proga, ypač tokia reikšminga kaip popiežiaus laidotuvės.
Kuo proga reikšmingesnė ir svarbesnė, tuo svarbiau laikytis oficialaus aprangos kodo. Tai parodo pagarbą renginiui, renginio organizatoriams ir tiems, kuriems pagerbti skirtas renginys.
Oficialus šeštadienį vykusių laidotuvių aprangos kodas buvo tamsus kostiumas, balti marškiniai ir ilgas juodas kaklaraištis vyrams. Moterims – juoda suknelė iki kelių arba oficialus kostiumėlis ir juodas šydas arba galvos apdangalas.“
J. Hayes paaiškino, kad nors D. Trumpo pasirinktas kostiumas pažeidė aprangos kodą, JAV prezidentas galėjo labiau pritaikyti savo aprangą, pakoreguodamas jos atspalvį.
Ji sakė: „Nors dauguma tai apibūdintų kaip tamsiai mėlyną kostiumą, tamsesnis būtų labiau tikęs, jei jis nenorėtų vilkėti tradicinės juodos spalvos.“
J. Hayes kaip pavyzdžius pateikė Joe Bideną, kuris dėvėjo mėlyną kaklaraištį, ir Velso princą, kuris vilkėjo itin tamsios mėlynos spalvos kostiumą.
„Buvęs prezidentas Joe Bidenas ir princas Williamas abu dėvėjo tamsius mėlynus kostiumus – pasirinko tamsiai mėlynos spalvos atspalvius, daug labiau atitinkančius laidotuvių aprangos kodą“, – pridūrė ji.
Tuo tarpu, nors Brigitte švarkas, ilgas, klostuotas sijonas žemiau blauzdos, ir priderinta palaidinė atitiko laidotuvėms nustatytas taisykles, galvos apdangalo trūkumas – ne.
J. Hayes paaiškino: „Brigitte Macron nedėvėjo šydo ar galvos apdangalo – skirtingai nei kitos pirmosios ponios ar karališkosios šeimos atstoves.
Esu nustebusi, nes pirmoji ponia Macron paprastai yra tikra protokolo meistrę. Ir, būdama prancūzė, iš tautos, kuri istoriškai yra pririšta prie Romos katalikų, ji žino aprangos kodo reikalavimų svarbą bet kuriame oficialiame renginyje, kuriame susitinkama ar pagerbiamas popiežius.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!