REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasaris – apgaulingas mėnuo: dar ne pavasaris, bet dienos ilgėja, saulutė kyla vis aukščiau ir kambariniai augalai gauna daugiau šviesos. Tačiau lauke vis dar spaudžia šaltukas, ypač naktimis, o dieną ant saulėtų palangių šilta ir šviesu.

Vasaris – apgaulingas mėnuo: dar ne pavasaris, bet dienos ilgėja, saulutė kyla vis aukščiau ir kambariniai augalai gauna daugiau šviesos. Tačiau lauke vis dar spaudžia šaltukas, ypač naktimis, o dieną ant saulėtų palangių šilta ir šviesu.

REKLAMA

Kambariniai augalai nežino, ar jau pabusti iš žiemos miego, ar laukti tikro pavasario. Kaip jais pasirūpinti žiemos pabaigoje?

Kambarinius augalus, mėgstančius šviesą, dažniausiai laikome ant palangių. Tačiau šiais metais vasaris visai kitoks nei pernykštis– naktimis šaltukas paspaudžia iki –20. Todėl labai svarbu pasirūpinti, kad gėlių lapai ar šakelės nesiliestų prie lango stiklo, nes jos gali apšalti. Jei langai nėra sandarūs, geriausia kambarinius augalus nuimti nuo palangių, nes jie gali žūti nuo šalčio.

Ne tik žmonėms, bet ir augalams kenkia išsausėjęs kambarių oras, tad paspaudus šaltukui reikėtų dirbtinai drėkinti orą. Gėlių vazonėlių nepatartina statyti arti įkaitusių radiatorių, krosnių ir kitų šildymo įrenginių. Kambarinius augalus taip pat svarbu saugoti nuo skersvėjų – nusilpusios gėlės atrodys skurdžiai, blogiau augs, jas dažniau puls kenkėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet gamta nepagailėjo gausaus sniego, kurio taip pasiilgusi žemė ir išsekę vandens telkiniai. Ištirpusio sniego vandeniu galime pagirdyti ir kambarinius augalus. Už minkštą sniego tirpsmo vandenį augalai jums padėkos vešlia lapija ir gausiais žiedais. Tereikia lauke prisikasti kibirą ar vonelę švaraus sniego ir palikti jį nakčiai šiltoje patalpoje, kad sušiltų iki kambario temperatūros.

REKLAMA

Tačiau žiemą kambarinių augalų nereikia laistyti dažnai ar labai gausiai. Per drėgna vazono žemė – kur kas blogiau nei trumpalaikė sausra. Geriausia vandenį pilti į lėkštelę po vazonu, tuomet augalas atsigers, kiek norės. Per didelė drėgmė gali raginti augalus stiebtis į viršų.Žiemą žydinčius augalus (pavyzdžiui, ciklamenus, orchidėjas ir t.t.) reikėtų laistyti šiltu vandeniu, nes priešingu atveju bus pažeidžiamos augalo šaknys. Jei namuose oras labai sausas, rekomenduojama augalų lapus kasdien nupurkšti kambario temperatūros ištirpusio sniego vandeniu. Purkšti negalima tik žydinčių augalų.

REKLAMA
REKLAMA

Šaltuoju metų laiku kambarinių augalų tręšti beveik nereikia. Patartina dažniau tręšti tik kai kuriuos augalus, pavyzdžiui, baltažiedžius čėrus, kalijas, ciklamenus. Prieš tręšdami šioms gėlėms skirtomis trąšomis, pirmiausia sudrėkinkite vazonėlio žemę – tai apsaugos augalų šaknis nuo galimo nudeginimo. Tręšimui tinka ir kai kurios vaistažolės. Kartą per savaitę augalus galima palieti silpnu dirvinių asiūklių arba ramunėlių nuoviru.

Reguliariai kambario temperatūros vandeniu laistome tik žiemą žydinčius kambarinius augalus: ciklamenus, klivijas, meilenius, kolumnėjas, raktažoles, begonijas, sanpaulijas, orchidėjas, bromelijas. Juos kartą per mėnesį patręšiame mineralinėmis trąšomis.

Parengė Valda Dagilė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų