Nors ne visas cholesterolis yra kenksmingas kūnui, MTL tipas gali sukelti didesnę tolesnių sveikatos problemų riziką. Būtent dėl to yra itin svarbu kontroliuoti „gerojo“ ir „blogojo“ cholesterolio kiekį organizme.
Medicinos doktorantė Monika Wassermann dalinasi keliais ženklais, kurie gali išduoti, kad jūsų organizme cholesterolis yra padidėjęs.
Wassermann sakė: „Paprastai didelis cholesterolio kiekis neturi jokių specifinių požymių ar simptomų. Norint nustatyti aukštą cholesterolio kiekį, reikalingas kraujo tyrimas.“
Dėl simptomų stokos sveikatos būklė, kuomet ligas sukelia cholesterolis, yra įvardinama kaip tylioji. Laimei, ekspertė išvardino įspėjamuosius ženklus, kurie gali padėti nustatyti cholesterolio perteklių.
Ji tęsė: „Rekomenduoju būti atsargiems, pastebėjus kelis simptomus, kurie gali įspėti apie cholesterolio perteklių organizme.“
Simptomai
Pasak jos, kojos ir pėdos gali pradėti netikėtai tirpti, o tai rodo, kad arterijose ir kitose kraujagyslėse susidarė apnašos, atsiradusios dėl pertekliaus. Kitos problemos, signalizuojančios apie apnašų susidarymą, gali būti: blyškūs nagai, insulto ir širdies priepuolių atvejai.
Wassermann įtraukė ir šiuos įspėjamuosius ženklus į niūrų cholesterolio pertekliaus sąrašą:
krūtinės skausmas, šalta apatinė kūno dalis, dažnas dusulys, pykinimas, nuovargio jausmas, padidėjęs kraujospūdis.
„Primygtinai rekomenduoju nedelsiant kreiptis į specialistus, jei atsiranda bet kuris iš aukščiau išvardytų simptomų“, – rekomendavo ji.
Profilaktika
Nors šie įspėjamieji ženklai gali reikšti aukštą cholesterolio kiekį, patikimiausias būdas nustatyti, koks yra jo lygis organizme, bus kraujo tyrimas.
Jeigu gausite teigiamą rezultatą, kad iš tiesų cholesterolis yra padidėjęs – gydytojas parinks tinkamiausią gydymo kursą, rašoma express.co.uk.
Visgi, galite prie mažinimo prisidėti ir patys, net tik vartodami vaistus, bet ir keisdami savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, laikytis cholesterolio kiekį mažinančios dietos, kurios metu reikės sumažinti riebaus maisto, kuriame gausu sočiųjų riebalų, kiekį.
NHS rekomenduoja valgyti daugiau: riebios žuvies – skumbrė ir lašišos, rudųjų ryžių, makaronų, riešutų, sėklų, vaisių ir daržovių. Taip pat gali padėti ir fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, bent daugiau nei 2 valandos mankštos per savaitę.
Kiti naudingi gyvenimo būdo keitimai yra metimas rūkyti, alkoholio vartojimo mažinimas.