Nubausto vaiko drama įgauna pagreitį: tėvai parodė tamsiąją auklėtojos pusę

Vakar paviešinta nuotrauka, kurioje 6-metis basas stovi kampe pietų miego metu, nepaliko abejingų. Nuotrauką paviešinusi auklėtoja Aušra Kuzminskienė – atleista.  Po šio tv3.lt paviešinto atvejo, sujudo ir Klaipėdos regos centrą lankančių vaikų tėveliai. Jie susisiekė su redakcija ir išdėstė savo poziciją teigdami, kad auklėtoja, kuri paviešino nuotrauką, pati dažnai naudoja psichologinį ir fizinį smurtą.  Savo ruožtu kaltinimais apiberta auklėtoja Aušra atmeta visus kaltinimus ir sako, kad tai – susidorojimas.

Tėvai parodė tamsiąją pusę

Su naujienų portalu susisiekęs vienas iš tėvų, kurio vaikas lanko minėtą ugdymo centrą, pateikė savo versiją apie auklėtoją A.Kuzminskienę. Nevyniodamas žodžių į vatą jis papasakojo apie tai, ką galimai patiria vaikai, lankantys šios auklėtojos grupę.

„Auklėtoja buvo atleista ne už tai, kad nusiuntė direktorei nuotraukas, o už šiurkštų darbo tvarkos pažeidimą bei auklėtojos etikos kodekso visų punktų pažeidimus. Tai dabar tiria Klaipėdos miesto švietimo skyrius. Buvo pokalbis su auklėtoja, direktore, nukentėjusiais tėvais ir švietimo skyriaus teisininku, kuris viską užfiksavo. Šiais metais buvo gauti 6 skundai dėl šios auklėtojos. Tėvai tvirtina, kad pažeidimai yra akivaizdūs.

Jie tokie: reikalavimas atsiimti vaiką iš darželio iki 17 valandos, nors dirba iki 18 valandos, šaukimas ant vaikų ir lėkščių mėtymas per pietus, nepasitarti pirkiniai už tėvų surinktas lėšas, nelegalios informacijos rinkimas apie tėvus ir vaikus be direktorės žinios, įžūlus bendravimas ir kritikavimas, grasinimai Vaiko teisių apsaugos tarnybomis“,  – pasakoja su redakcija susisiekęs vyras. Kita į redakciją besikreipusi klaipėdietė rašė: „Galiu suburti mažiausiai 40 darželio tėvų, kurie paliudys, kad auklėtoja ir yra atleista už blogą elgesį su vaikais, o ne paviešintą nuotrauką. Ji rėkia ant vaikų, juos stumdo ir muša. Tokių pavyzdžių – labai daug.“

Atmeta visus kaltinimus

Ketvirtadienio rytą susisiekus su kaltinamąja auklėtoja, ši griežtai atmetė visus galimus skundus prieš ją ir teigė, kad tai – asmeninis direktorės susidorojimas su ja, pasitelkiant tėvus.

REKLAMA

„Jei būčiau taip dariusi, tėvai nebūtų vedę vaikų, turėčiau begalę skundų. Tėvai šiais laikais netyli, tokiais dalykais žaisti negali.

Problema iškilo su vienu tėčiu, kuriam reikėjo atvežti sauskelnes į darželį. Tada jis supyko, kad buvo iškviestas darbo metu, kai sulaukė higienos specialistės skambučio.

Visi kaltinimai yra melas ir išgalvotas dalykas. Tai, kas vyksta, yra direktorės asmeninis susidorojimas.

Jokių lėkščių mėtymo nėra, per pietus maistą daliname labai gražiai, tai gali patvirtinti auklytė, kuri su manimi dirba.

Visą gyvenimą dirbu iš pašaukimo, ne iš prievolės. Dabar bus pradėti teisminiai procesai, niekas neaišku, kaip bus toliau. Nežinia, kaip sureaguos miesto valdžia po viso šito viešumo.“

Direktorė paaiškino situaciją

Naujienų portalui tv3.lt įstaigos direktorė Laima Glaveckienė tvirtino, kad auklėtoją tikrai atleido, tačiau ne už paviešintą nuotrauką. Anaiptol, vadovė yra dėkinga Aušrai už tai, kad nepraleido pro akis nubausto vaiko, iškėlė problemą ir ieškojo sprendimų.

„Vakar Aušrą atleidau iš darbo. Visiškas melas yra jos kalbos apie vaikų mušimą skudurais. Aš esu šoke ir nesuprantu, kaip galima taip kalbėti. Aš dirbu nuo ryto iki vakaro ir žinau, kad  pedagogai dirba gerai.

Taip, pasitaikė atvejis dėl statymo į kampą, tačiau aš dėkoju Aušrai už nuotraukos siuntimą pavaduotojai – iškart auklėtoja, pritaikiusi bausmę, gavo įspėjimą. Ji atsiprašė tėvelių, mes išanalizavome situaciją. A.Kuzminskienė atleista už darbo drausmės pažeidimus. Ji, kaip auklėtoja, gavusi ne vieną skundą iš tėvų. Skundas pasiekė net Švietimo skyrių. Įstaigai vadovauju 12 metų, kolektyvą pažįstu puikiai.

Yra buvę emocinių dalykų, apkalbų, tačiau dėl tokių dalykų nėra baudžiama. Tai – nesusikalbėjimas. Kai atsiranda faktai, kurie paliečia vaikus, mes imamės priemonių.

Organizuojame auklėtojoms atvejo analizės grupes, ateina psichologas, kalbamės, kaip teisingai elgtis, koreguoti elgesį. Labiausiai mane įskaudino kalbos apie vaikų mušimą – tai nepatvirtinti faktai, visas kolektyvas labai stipriai išgyvena, man ir pačiai sunku kalbėti.

REKLAMA

Pas Aušrą grupėje – 12 vaikų, 7 vaikų tėveliai parašė skundus. Ir tai – ne emocijos, o konkretūs faktai. Turime vidaus darbo tvarkos taisykles, pedagogų etikos kodeksą, pagal kurį dirbame“, – kalba direktorė.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Laima Juknienė sako žinanti apie šią situaciją. „Išanalizuosime atleidimo punktus ir apskųsime atleidimą. Aš nežinau, ar ji grįš atgal, tačiau jeigu darbuotojas atleistas neteisėtai, tai ką jam daryti? Kalbėsimės su advokatais ir spręsime situaciją.

Dėl tėvų skundų: direktorė su jais Aušros nesupažindino, todėl man labai įdomu, kodėl. Manau, pirmiausia, apie tai reikia kalbėti su darbuotojais."

Primename, kad sujudimas kilo po to, kai vakar auklėtoja A.Kuzminskienė socialiniame tinkle paviešino baso į kampą pastatyto šešiamečio nuotrauką.


Rašyti komentarą...
@
@@@
2019-12-12 14:30:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai baisus žmogus yra Aušra, kuri jau nekartą teisėsi su darželio personalu ir visus baugina, terorizuoja ir t.t., dėl to ir nesupažinsino su tėvelių skundais, kad tie vargšai nenukentėtų, nuo auklėtojos piktybinių veiksmų, o baisiausia - jog ši auklėtoja turi užnugarį, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą, kuri ir pritaria bei gina šios auklėtojos visus baisius veiksmus...
Įdomu kokiais būdais yra "papirkta" Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė, kad pėstum stoja už Aušrą Kuzminskienę?!
Atsakyti
-3

n
nu
2019-12-12 13:33:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
auklėtojos skundžia viena kitą,daugelyje darželių tarp auklėtojų yra gyvatynas ir nedraugiški tarpusavio santykiai
Atsakyti
-1

x
xxl
2019-12-12 13:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš ir namie ne kartą buvau pastatyta į kampą už išdaigas. Mano manymu, tai buvo tinkama bausmė vaikui.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų