Auklėtoja paviešino, kaip Klaipėdoje baudžiamas 6-metis: basas stovi kampe

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė Aušros Kuzminskienės, dabar jau atleistos Klaipėdos regos ugdymo centro auklėtojos, laiškas su nuotrauka, kurioje matyti už bausmę kampe stovintis basas berniukas, turintis regos negalią. Moteris atleista neformaliai už tai, kad paviešino informaciją apie tokią taikytą bausmę.

Su žiniasklaida susisiekusi A. Kuzminskienė teigė, kad tokiu būdu yra auklėjami nepaklusnūs vaikai Klaipėdos regos ugdymo centre. Klaipėdietė neslėpė pasipiktinimo ir sakė, kad nuotrauka daryta vaikų pietų miego metu. „Taip auklėjami nepaklusnūs vaikai Klaipėdos regos ugdymo centre. Vaikai su regos negalia! Pietų miego metu. Tikiuosi susidomės vaikų teisės ir tėvai pažins savo vaiką. Žiauru ir žema laisvoj Lietuvoj! Dalinamės!“

Naujienų portalui tv3.lt A. Kuzminskienė sakė, kad tai nėra pirmas atvejis, kai vaikai tokiu būdu baudžiami šiame centre. „Aš čia dirbu auklėtoja 20 metų. Kai pamačiau, kad mano kolegė skyrė vaikui tokią bausmę, aš nufotografavau ir nuotrauką nusiunčiau direktorės pavaduotojai.

Ką aš turėjau pati aiškinti kolegei? Ne man ją teisti. Direktorės pavaduotoja nuotrauką perdavė direktorei. Tai įvyko prieš mėnesį.

Nuo to laiko darbe prasidėjo mobingas prieš mane. Prie manęs buvo pastatytas darbuotojas, kuris stebėjo mano darbą, aš vis gaudavau tariamų skundų iš tėvų dėl netinkamo mano elgesio, nors tai buvo akivaizdžios tėvų klaidos.

Pavyzdžiui, aš gaudavau skundą dėl to, kad vaikai neturi pakaitinių drabužėlių, nors juos turi atnešti tėvai, o ne auklėtojai.

Šiandien man buvo įteiktas atleidimo iš darbo raštas. Aš esu profsąjungos narė, noriu paviešinti, kas čia vyksta. Apmaudu, kad auklėtojos, kurios skiria netinkamas bausmes, lieka dirbti, o tie, kurie kelia problemą iš esmės, yra išmetami.

Tai nėra pirmasis tokio smurto atvejis šiame centre. Buvo atvejų, kai vaikai pietų miego miegodavo tiesiog ant žemės arba už nepaklusnumą buvo mušami skuduru.

REKLAMA

Už tokias tariamas drausminimo priemones auklėtojos būdavo perkeliamos į kitą grupę“, – pasakojo 20 metų ugdymo centre dirbanti Aušra.

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su regos ugdymo centro direktore Laima Glaveckiene, kuri tvirtino tiksliai žinanti šią situaciją.

„Šis atvejis užfiksuotas rudenį, o auklėtoja, kuri prižiūrėjo grupę, gavo įspėjimą. Ji tikrai viršijo savo įgaliojimus ir pritaikė netinkamą bausmę šešiamečiui.

Paprastai krizės atveju arba iškilus problemoms, vaikams drausminimo priemonės pritaikomos pagal jų amžių bei sveikatos būklę – kartais reikia labai stipraus apkabinimo, kartais galimybės pabūti vienam. Šiuo atveju taip neturėjo būti pasielgta, auklėtoja dėl to gavo įspėjimą“, – aiškina direktorė.

Jos teigimu, tai – vienintelis toks atvejis, nutikęs su šia auklėtoja.


Rašyti komentarą...
S
Siaulietis
2019-12-11 17:57:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ausis nuravėdavo,ir kampe pastovėdavom už netinkamus poelgius.Kampe stovint būdavo laiko apmąstyt savo "žygdarbius".O dabar ką noriu tą darau.Tai ir nesistebėkim kodėl perpildyti kalėjimai.
Atsakyti
-27

N
Na ir..
2019-12-11 18:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei po namus vaikas basas laksto tai cia irgi smurtas? Na ir kas, kad kampe pastoves, mes nezinom ka pridare. Lai pastovi ramiai ir apmasto. Ar geriau tegu neduoda visiem vaikam miegot? Jei kam atrodo tai baisus smurtas, tai galima apvilkt kojines ar pasodint i kampa, o nepastatyt nzn...tai yra tiesiog bausme! Suauge irgi juk pastoviai baudziami uz bloga elgesi ir daug skaudziau!
Atsakyti
-19

R
Ricardas
2019-12-11 18:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kas čia tokio blogo kad vaikas kampe pastovejo
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų