• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atėjus pavasariui sodininkai jau pradeda pirmuosius darbus sode, vienas jų – hortenzijų genėjimas. Atšilę orai yra puikiausias metas atlikti šį darbą, tačiau ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip tai daryti.

Atėjus pavasariui sodininkai jau pradeda pirmuosius darbus sode, vienas jų – hortenzijų genėjimas. Atšilę orai yra puikiausias metas atlikti šį darbą, tačiau ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip tai daryti.

REKLAMA

Hortenzijas reikia genėti, kad sukurtumėte gražią krūmo formą ir kasmet sulauktumėte žiedų. Jų negenint, seni stiebai gali užgožti naujus.

Be to, genint hortenzijas bėgant metams jos darosi vis aukštesnės ir tankesnės. Tada atsiranda aiški skirtis tarp šių augalų stiebų ir žiedų, vaizdas labiau džiugina.

Kasmet genint hortenzijas užtikrinsite, kad jos sukraus daugybę žiedų, jei jų negenėsite, pastebėsite, kad krūmai pradės skursti, rašo express.co.uk.

Tačiau būtina žinoti, kada genėti hortenzijas, nes padarius tai netinkamu laiku žiedų galite ir nesulaukti.

Kada genėti hortenzijas?

Pasak sodininkystės ir daržininkystės specialistų iš „Primrose“, genint hortenzijas jos bus daug gražesnės. Dažniausiai negenimos hortenzijos augina didelį krūmą su daug lapų, o ne žiedus. 

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkai žino, kad jau beveik laikas genėti hortenzijas, kai žiedai paruduoja ir pasidaro trapūs, o lapai pradeda nykti. Paprastai tai yra žiemos pabaiga arba ankstyvas pavasaris. 

REKLAMA

Ekspertai teigė: „Kai ant stiebų pradeda formuotis maži pumpurai, metas augalus genėti. Tačiau palikdami sudžiūvusius žiedus iki žiemos pabaigos arba ankstyvo pavasario apsaugosite hortenzjas nuo šalčių.“

Taip pat verta iš karto po žydėjimo nukirpti per ilgus ūglius, tačiau palikite kiek įmanoma ilgesnę augalo viršūnę, nes ten bus sukrauta daugiausia žiedų. 

Kaip genėti hortenzijas? 

Hortenzijas genėti labai paprasta ir reikia tik vieno įrankio – švaraus, aštraus sekatoriaus. Karpydami hortenzijas visada stenkitės tai atlikti švariai, naudodami tik aštrų sekatorių, kad kuo mažiau pažeistumėte augalą. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors gerai įsišakniję hortenzijos labai gerai pakenčia genėjimą, verta prisiminti, kad intensyvus genėjimas vienu kartu gali pakenkti žydėjimui kitą vasarą. Sodininkystės ekspertai teigė, kad genint hortenzijas reikia laikytis trijų paprastų taisyklių ir augalas metai iš metų bus gražus. 

Pirmiausia tiesiog nukirpkite senus žiedus, esančius tiesiai virš naujų žalių pumpurų. Tada pašalinkite trečdalį seniausių ir pažeistų stiebų. Kirpkite juos iki pat žemės, virš pirmojo pumpuro, kad augalas energiją sutelktų į naujų stiebų auginimą. 

Hortenzijos gali būti labai tankios augalo centre, taip pažeidžiami nauji stiebai ir augalas tampa jautrus miltligei. Tad trečiasis žingsnis yra pašalinti senus ir itin smulkius stiebus augalo centre. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų