REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmogaus kūno augimas ir vystymasis labai priklauso nuo hormonų funkcijos. Šios mažytės signalinės molekulės yra atsakingos už mūsų nuotaiką, emocijas, elgesį ir net mūsų išvaizdą.

Žmogaus kūno augimas ir vystymasis labai priklauso nuo hormonų funkcijos. Šios mažytės signalinės molekulės yra atsakingos už mūsų nuotaiką, emocijas, elgesį ir net mūsų išvaizdą.

REKLAMA

„Bright Side“ išskyrė dažniausiai pasitaikančius hormonų disbalanso simptomus, kurie gali turėti įtakos jūsų išvaizdai ar savijautai. Jei įtariate, kad turite kokių nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

9. Spuogai

Spuogų protrūkiai gali būti netinkamos odos priežiūros, nesubalansuotos dietos ar mėnesinių ciklo pasekmė. Tačiau jei spuogai tapo nuolatiniu jūsų palydovu, tai greičiausiai yra hormoninio sutrikimo simptomas.

8. Perteklinis svoris

Daugelis žmonių visą gyvenimą kovoja su savo svoriu, priešinasi potraukiui maistui ir sportuoja, o kartais atrodo, kad kiti žmonės – liekni be jokių ypatingų pastangų. Greičiausiai tai, kad nepavyksta pasiekti ar išlaikyti norimo svorio, gali būti susiję su hormonais.

REKLAMA
REKLAMA

7. Nuovargis

Lėtinis nuovargis gali būti ženklas, kad jūsų hormonų veikla sutrikusi. Net tie, kurie kasnakt miega po 8 valandas, gali nuolat jaustis pavargę.

REKLAMA

Dėl to gali būti kaltas didelis progesterono kiekis. Paprastas kraujo tyrimas padės išmatuoti progesterono koncentraciją kraujyje.

6. Prakaitavimas

Pernelyg didelis prakaitavimas ne visada susijęs su hormoniniais sutrikimais. Tačiau reikia patikrinti hormonų kiekį, jei prakaitavimą lydi staigios karščio bangos.

5. Tamsūs ratilai po akimis

Niekas nepadės užmaskauoti tamsių ratilų po akimis, jei miegate tik 3 valandas per naktį. Lėtinė nemiga gali atsirasti dėl testosterono trūkumo vyrams, o moteris – progesterono.

4. Depresija

Depresija gali būti dar vienas hormoninio disbalanso simptomas. Nerimas ir depresija gali atsirasti prieš pat moters mėnesinių ciklą, nėštumo ar menopauzės metu. Dažnų nerimo priepuolių atveju pasitarkite su endokrinologu.

REKLAMA
REKLAMA

3. Krūtų pokyčiai

Dėl mažo estrogeno kiekio krūties audiniai gali būti tapti retesni. Didelis šio hormono kiekis daryti įtaką gumbelių ar cistų atsiradimui. Jei pastebėjote krūtų pakitimus ar pajutote krūtinėje gumbą, nedelskite kreiptis į gydytoją.

2. Plaukų slinkimas

Per didelis plaukų slinkimas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių hormonų disbalanso simptomų. Net jei geriausi šampūnai nepadeda sumažinti slenkančio plaukų kiekio, turėtumėte pasitikrinti hormonų kiekį.

1. Nepageidaujami plaukai

Kol vienos moterys bando sustabdyti plaukų slinkimą, kitos ieško būdų, kaip jų atsikratyti.

Tamsūs plaukai ant krūtų, veido, rankų ar kitų kūno vietų, kur plaukai paprastai neauga arba yra minimalūs, gali reikšti, kad turite rimtų hormoninių problemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ištaisyti hormonų disbalansą?

Hormoninė žmogaus kūno pusiausvyra yra labai subtili ir gali būti lengvai sutrikdyta. Tai gali atsirasti dėl kūno ar aplinkos pokyčių. Tai taip pat gali reikšti, kad yra keletas rimtų egzokrininių ir endokrininių organų problemų. Endokrinologai, kurie specializuojasi šioje srityje, padės subalansuoti hormonų kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų