Neįtikėtini interjero pokyčiai Šeimos krizių centre: dabar čia bus galima pasijusti kaip namuose

Šio penktadienio laidos „Namų idėja su IKEA“ istorija ypatingai jautri – TV3 ir IKEA svečiuosis Kauno miesto Šeimos krizių centre, kuris atstoja namus šeimomis, nukentėjusioms nuo smurto ar patyrusioms kitų šeimos krizių. Centro darbuotojai labai nori sukurti čia saugią ir jaukią erdvę atvykusiems vaikams bei suaugusiems. Šį gražų norą realizuoti padės IKEA profesionalai.

5

Dabar Šeimos krizių centre gyvena 9 šeimos. Socialinės darbuotojos neslepia, kad nors ir beprotiškai myli savo darbą ir kiek įmanydamos stengiasi sukurti malonią aplinką čia gyvenantiems, jaukumo vis tiek trūksta.

Didžiausių pokyčių reikia nuolat gyvenamose erdvėse, ypač tose, kur įsikuria šeimos su vaikais. „Labai norime, kad atvykusi šeima galėtų atsikvėpti ir sakyti: „Va, čia man yra gerai!“. Norime, kad tas kambarys atlieptų visus šeimos žmogiškuosius poreikius“, – sakė Kauno miesto socialinių paslaugų centro Laikino apgyvendinimo skyriaus Šeimos krizių centro vedėja Neringa Gudėnaitė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neįtikėtini interjero pokyčiai Šeimos krizių centre

Jos kolegė pabrėžė, kad kambarį būtina pritaikyti vaikų poreikiams. „Kambarį norime paversti draugišku vaikui, nes kaip matot, čia yra tiktai keli baldai ir geltonos sienos. Aš tikrai noriu, kad šitoj erdvėj vaikas turėtų savo vietą, kurioje galėtų žaisti, turėtų kur susidėti savo žaislus, pailsėti“, – sakė Kauno miesto socialinių paslaugų centro direktorė Roberta Motiečienė.

Tokiems pokyčiams reikalinga profesionali pagalba, tad į centrą atskuba patyrusi IKEA interjero dizainerė Ūla. Šviesti visuomenę apie smurtą artimoje aplinkoje, prisidėti gerinant laikino apgyvendinimo sąlygas šeimos krizių centruose – IKEA socialinės atsakomybės programa. Vienas iš programos žingsnių – pagalba vienam didžiausių Lietuvoje šeimos krizių centrui Kaune, kad laikinas gyvenimas čia primintų namus: taptų patogesnis, gražesnis, drąsintų ieškoti kelių grįžti į gyvenimą.

„Pirmas įspūdis įėjus į kambarį, kad jis atrodo tuščias, trūksta namų jaukumo ir įvairesnių baldinių sprendimų. Šiame kambaryje reikėtų atskirti vaikų ir suaugusių erdves, taip pat įkurti atskirą erdvę paaugliams. Manau, tai galima padaryti lovų pagalba, pastatant dviaukštę ir dvigulę lovas arba sofą-lovą“, – įspūdžiais dalinosi specialistė.

REKLAMA

Kita problema, kurią pastebėjo Ūla – trūksta vietos daiktams laikyti: „Kambaryje yra tik viena spinta, kuri tikrai negali sutalpinti 5 asmenų šeimos daiktų. Taip pat trūksta sprendimų mažiems, asmeniniams daiktams susidėti, įvairių stalčiukų, komodų, taip pat lentynų knygoms ir žaislams“, – sakė ji.

Kaip interjero dizainerė apytuščiame kambaryje sukurs tikrus namus penkiems asmenims, pamatykite jau penktadienį, 17.55 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
j
jd
2021-03-12 10:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsiprasau, bet grindys baisios. Visa kita tvarkoje, bet vien tos grindys ne namus pateikia namu aplinka, o kazkoki koridoriu. Nejaugi sunku paliest ta linoleuma?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų