• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus keturiems mėnesiams po to, kai ekspedicijos iki „Titaniko“ laivo metu sprogo povandeninis laivas „Titan“, galiausiai buvo rasti laivu plaukusių žmonių palaikai.

Praėjus keturiems mėnesiams po to, kai ekspedicijos iki „Titaniko“ laivo metu sprogo povandeninis laivas „Titan“, galiausiai buvo rasti laivu plaukusių žmonių palaikai.

REKLAMA

Hamishas Hardingas, Shahzada Dawoodas ir jo paauglys sūnus Sulemanas, prancūzų tyrinėtojas Paulas-Henris Nargeole‘as, Stocktonas Rushas, „OceanGate“ generalinis direktorius – visi šie žmonės žuvo įvykus implozijai.

Praėjusį trečiadienį buvo baigtas likusių dalių ištraukimas ir perdavimas, kaip teigia pakrančių apsaugos tarnyba, o nuotraukose užfiksuotas visiškai nepažeistas 6,7 metrų ilgio galinis „Titan“ dangtis.

Antradienį pareigūnai pranešė, kad pakrančių apsaugos tarnyba ištraukė likusias nuolaužas, tarp kurių, kaip spėjama, yra ir žmonių palaikai, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad aptikti aukų palaikai

Iš „Titan“ nuolaužų buvo atsargiai iškelti ir išvežti, kaip manoma, žmonių palaikai, kurie atiduoti tyrimams JAV medikams.

REKLAMA

Gelbėjimo misija, vykdyta pagal susitarimą su JAV kariniu jūrų laivynu, buvo tęsinys pirminių gelbėjimo operacijų, kurios vykdytos vandenyno dugne, maždaug 488 metrų atstumu nuo „Titaniko“.

Pakrančių apsaugos tarnyba anksčiau teigė, kad kartu su „Titan“ dalimis, ištrauktas iš 3,8 kilometrų gylyje rasto nuolaužų lauko, buvo ištraukti, kaip manoma, žmonių palaikai.

Tyrėjai mano, kad povandeninis laivas „Titan“ sprogo birželio 18 dieną, jam nusileidus į gilius Šiaurės Atlanto vandenis.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau jūrų kapitonas pateikė šiurpų scenarijų, kas galėjo nutikti „Titan“ plaukusių aukų kūnams.

Kapitonas Johnas Noble‘as davė interviu „Sky News“ televizijai, kur teigė, kad dalyvavusiuosius ekspedicijoje ištiko toks pats likimas, kaip ir šimtus „Titaniko“ keleivių.

Paklaustas, ar yra tikimybė, kad įgulos narius pavyks ištraukti iš jūros gelmių gyvus, kapitonas sakė:

„Jie yra jūros dugne. Dabar jie ilsisi kartu su šimtais „Titaniko“ keleivių. Gali būti, kad bus priimtas sprendimas palikti „Titan“ aukas ramybėje ten, kur jos ir yra. Ir drįstu pasakyti, kad aukų paieška kainuotų beprotiškai dideles sumas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugybę dienų trukusios paieškos, prasidėjusios tada, kai nutrūko ryšys su „Titan“ povandeniniu laivu, patraukė viso pasaulio dėmesį.

Ekspedicijos tikslas buvo apžiūrėti 1912 m. nuskendusį britų keleivinį lainerį „Titaniką“. Tąkart pakrančių apsaugos jūrų tyrimų valdyba pranešė, kad prie gelbėjimo operacijų prisijungė tyrėjai iš JAV Nacionalinės transporto saugos valdybos ir Kanados transporto saugos valdybos.

Pakrančių apsaugos tarnyba toliau koordinuoja veiksmus su tarptautinėmis institucijomis ir planuoja bendrą įrodymų peržiūrą, kad galėtų būti nustatyti tolesni veiksmai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų