• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neištikimybės krizę padės įveikti 10 žingsnelių

Kas gali būti skaudžiau už partnerio neištikimybę – tuomet, kai žemė slysta iš po kojų ir, rodos, dūžta viso gyvenimo svajonės? "Skyrybos neišvengiamos!", – kirba vienintelė mintis galvoje, nes tik tokiu būdu gali nubausti sutuoktinį ir susigrąžinti dalelę niekingai sutryptos garbės. Vis dėlto neištikimybės problemą šeimoje galima išspręsti. Kaip? Lėtai įveikiant 10 pakopų.

REKLAMA
REKLAMA

1 žingsnis. Nutrauk santykius su meilužiu Su buvusiu aistros objektu būtina nutraukti ne tik seksualinius, bet ir kitokio pobūdžio santykius. Tokia auka svarbi, jei nuoširdžiai trokšti susigrąžinti šeimyninę laimę, kadangi bet koks ryšio palaikymas su buvusiu meilužiu gilins antrosios pusės žaizdas ir virs nuolatine destrukcinių santykių priežastimi.

REKLAMA

2 žingsnis. Būk atsakinga Jei buvai neištikima, mokėk už tai prisiimti atsakomybę. Jei tave išdavė sutuoktinis, išdavystės priežasčių pirmiausia ieškok savyje.

3 žingsnis. Nusibrėžkite bendrą tikslą Būk tikra, kad abu siekiate išsaugoti santuoką. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol kartu įvertinsite situaciją ir nuspręsite, ar norite įveikti jūsų santykius ištikusią krizę. Svarbu nusiteikti, jog šiam žingsniui reikės paaukoti daug laiko, kantrybės ir pastangų.

REKLAMA
REKLAMA

4 žingsnis. Apsilankykite pas santuokos konsultantą Ieškokite santuokos konsultanto, turinčio įgūdžių santuokinės terapijos srityje ir patirties sprendžiant problemas, susijusias su neištikimybe. Venkite specialisto, siūlančio lengviausią išeitį – skyrybas.

5 žingsnis. Ieškok neištikimybės priežasčių Neištikimybė dažnai būna įsisenėjusių problemų šeimoje atomazga, todėl kartu pabandykite surasti priežastis, pastūmėjusias link išdavystės. Problemas išspręsite tik jas identifikavę. Be to, tai padės išvengti pakartotinės neištikimybės ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai įvardijamos neištikimybės priežastys yra šios: – partneriui santuokiniame ryšyje ko nors trūksta arba jis pats nesugeba kažko suteikti savo sutuoktiniui; – pokyčiai šeimos sudėtyje (vaiko gimimas, jo išvykimas iš namų ir pan.); – problemos dėl alkoholio, narkotikų; – žema savivertė; – siekimas tokiu būdu nutraukti nelaimingą santuoką; – intymių santykių baimė; – priklausomybė nuo sekso ar aistros.

REKLAMA

6 žingsnis. Rodyk pastangas Parodyk partneriui savo veiksmais, jog tau rūpi santuokos ateitis, kadangi eini į konsultacijas, aptari santykius ir pan.

7 žingsnis. Kalbėk Praėjus šokui dėl partnerio neištikimybės, pabandyk su juo atvirai pasikalbėti. Nesvarbu, kaip būtų sunku, privalai išgirsti tiesą.

REKLAMA

8 žingsnis. Neskubėk Dažnai sutuoktinis, išdavęs savo partnerį, siekia kuo greičiau atsikratyti kaltės ir elgtis taip, lyg nieko nebūtų įvykę. Išduotoji pusė taip elgtis negali – jai reikia laiko.

9 žingsnis. Atleisk Daugumai šeimų neištikimybė yra didžiausias santuokos išbandymas, todėl neverta tikėtis greito atleidimo. Svarbu pamažu suvokti, ką tau reiškia šeima – tuomet atleisti bus daug paprasčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10 žingsnis. Galvok apie ateitį Susitaikymo ir išgijimo laikotarpiai sekina emociškai, tačiau įveikus krizę, šeima sutvirtėja.

Tiesa, reikia pripažinti, jog egzistuoja atvejai, kai santuokos išgelbėti nebeįmanoma dėl pernelyg didelės žalos ar kurio nors sutuoktinio noro įveikti problemą stokos, tačiau tikslingos pastangos dažniausiai apvainikuojamos sėkme.

Galbūt kovoti už santykių ir šeimos išsaugojimą bus lengviau, jei žinosi, kad į panašią bėdą papuola ne taip jau mažai šeimų: statistiniais duomenimis, 4 vyrai ir 1 moteris iš 10 būna neištikimi savo sutuoktiniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų