Ši istorija įvyko prieš kiek mažiau nei metus laiko – 2023 m. liepos 1-ąją. Vyrų susitikimas įvyko birželio 11-ąją, jo metu Simonui įteiktas apdovanojimas.
Skendo net šeši žmonės
Tąkart Nidos šiaurinio paplūdimio pakraštyje pradėjus skęsti merginai kiti žmonės neliko abejingi ir skubėjo ją gelbėti. Tarp ją bandžiusių gelbėti buvo ir S. Valčiukas, kuris pats ėmė skęsti.
„Situacija tapo dramatiška, nes vienu metu skendo net šeši žmonės. Gelbėjimo operacijoje dalyvavo ugniagesiai, Neringos gelbėtojai, policijos pareigūnai ir poilsiautojai.
Simonas, pasižymėjęs nepaprasta drąsa ir ryžtu gelbėti kitus, pats pakliuvęs į jūros bangų sūkurį, nepasidavė iki paskutinės minutės.
Nežinia, kaip būtų pasibaigusi ši istorija, jeigu jam į pagalbą nebūtų atskubėjęs laisvalaikį netoliese leidęs Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios pamainos vadas Emilijus Aleksandrovas, kurio dėka šiandien Simonas gali pats papasakoti, ką išgyveno jūroje.
Tądien po plaukimo jėgos aitvarais, E. Aleksandrovas tvarkė įrangą ir išgirdęs, kad skęsta mergina, kartu su draugu puolė į pagalbą. Gelbėti prireikė toliausiai nuo kranto nutolusį Simoną. Tai pareikalavo daug pastangų ir profesionalumo.
Simonas buvo išgelbėtas ir sraigtasparniu išskraidintas į Klaipėdos gydymo įstaigą“, – socialiniuose tinkluose dalinosi Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Susitiko beveik po metų
Birželio 11-ąją susitikimas įvyko laimingo atsitiktinumo dėka, paaiškėjus, kad užsienyje gyvenantis Simonas lankėsi Lietuvoje, visai netoli Nidos, todėl susitikimas buvo surengtas Neringos savivaldybėje.
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius įteikė S. Valčiukui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ženklą „Už nuopelnus gyventojų saugai“:
„Dėkojame už drąsą ir pasiaukojimą. Tai, kad padarėte šį poelgį, kad rizikavote, tegul tai įkvepia ir kitus. Linkime išlikti pilietiškam bei aktyviam“, – įteikdamas apdovanojimą kalbėjo viršininkas V. Kerševičius. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis taip pat padėkojo Simonui už narsą: „Esate švyturys, kuris dega šviesiai ir neša laimę kitiems“.
Simonas prisimena: „Buvo metai mąstymo. Permąstai visus variantus, kaip galėjo būti. Bet tą akimirką, kai reikėjo bėgti, nebuvo mąstymo, kad neturiu įrangos, ar kažkas atskubės padėti. Tiesiog buvo sprendimas padėti.“
„Apėmus panikai, situacija tampa nekontroliuojama. Duobė pagauna, tempia visada nuo kranto. Kojos į kranto pusę, galva žemyn, ir automatiškai prigeri. Bandai iškilti virš vandens, ir tave vėl meta, ir vėl geri vandenį. Ir vis panikuoji, ir vis daugiau energijos sunaudoji, kad grįžtum į krantą, “ – prisiminęs pernykščius įvykius, kalbėjo Simonas.
Kaip pastebi Simoną išgelbėjęs ugniagesys E. Aleksandrovas, tokiose situacijose labai svarbu išlaikyti ramybę, tai ir nulemia 70 procentų tiek gelbėjančiojo sėkmės, tiek skęstančiojo. Būtent šia savybe ir pasižymėjo Simonas, įsiklausęs į tai, ką jam tada sakė pagalbos ranką tiesiantis E. Aleksandrovas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!