Priešingai nei manoma, ausų siera iš tikrųjų nėra blogas dalykas.
Tačiau maždaug 10 000 žmonių per mėnesį prašo nesutikti, nes jie kreipiasi į „Google“ ieškodami patarimų ir gudrybių, kaip geriausiai išvalyti ausis. Vienas iš labiausiai paplitusių mitų yra tas, kad vatos krapštukų naudojimas yra saugus būdas.
Tačiau „Boots Hearingcare“ audiologė Sophy Magee įspėja, kad šio metodo reikėtų vengti, rašo mirror.co.uk.
Ji aiškina: „Ji mano, kad reikia saugotis vatos krapštukų: „Galite manyti, kad šalinate vašką, kai pamatysite tampono gale likutį, bet neapsigaukite.
Įkišę ausų krapštuko galiuką į ausies kanalą, vašką stumkite aplink ir žemyn, todėl jis kaupiasi toliau ir jį sunkiau pašalinti.
Taip ne tik kad nepašalinsite vaško, bet ir galite sužaloti jautrią ausies kanalo odą, suspausti ausies sierą prie ausies būgnelio, o blogiausiu atveju perforuoti ausies būgnelį. Taip pat kyla didesnė skausmingų ausų infekcijų rizika.“
Pataria nenaudoti ausų žvakių
Ji sako, kad kitas metodas, kurio ji niekada nerekomenduotų, yra ausų žvakių naudojimas. Šios žvakės dedamos į ausį, o pacientas guli ant šono, žvakė uždegama ir klaidingai teigiama, kad dėl liepsnos žvakėje susidaro neigiamas slėgis, kuris išsiurbia suminkštėjusią ausų sierą.
„Jos parduodamos kaip natūrali priemonė, tačiau yra neveiksmingos ir kelia daug saugumo rizikos, dėl kurios gali būti patirti tokie sužalojimai kaip nudegimai ir ausies būgnelio perforacija“, – sako ji.
Siekdama kovoti su daugybe klaidingų nuomonių apie ausų valymą, Sophy aprašo keturis saugius būdus, kaip tai daryti:
Palikite ausis ramybėje
Nors tai gali atrodyti neproduktyvu, ausys valosi pačios, o vaškas yra svarbus ausų sveikatai. Sophy teigia: „Jūsų ausys yra savaime išsivalantis organas, natūraliai sukurtas ausų higienai palaikyti.
Taigi, nors gali būti malonu valyti ausis, rekomenduojama palikti ausis ramybėje, nebent susikaupęs vaškas kelia rimtą susirūpinimą.
„Taip yra todėl, kad ausų vaško gamyba yra svarbi ausų sveikatos palaikymo funkcija. Jis padeda išvengti tokių dalykų kaip svetimkūniai ir dulkės patekimo į ausį, sutepa ausies kanalą, kad jis netaptų sausas ir neskaudėtų, ir sulaiko bet kokias bakterijas, galinčias sukelti ausų infekcijas.“
Reguliarus plovimas
Yra veiksmų, kuriuos galite atlikti ir kurie gali padėti savaiminio išsivalymo procesui ir yra gera praktika. Sophy sako: „Kai prausiatės duše ar vonioje, švelniai nuplaukite išorinę ausų dalį muilu ir šiltu vandeniu.
„Jei norite kruopščiau išvalyti išorinę ausies dalį, švelniai nuvalykite ją drėgna šluoste. Tai gali padėti suminkštinti ausų sierą, kad ji lengviau natūraliai judėtų link ausies angos ir taip savaime išsivalytų. Tokios reguliarios procedūros turėtų pakakti švarai palaikyti.“
Atsargiai naudokite alyvuogių aliejų
Internete galite pamatyti, kad natūralūs aliejai, pavyzdžiui, alyvuogių aliejus ir eteriniai aliejai, reklamuojami ausų vaškui minkštinti, tačiau į šį metodą turėtumėte žiūrėti atsargiai.
Sophy sako: „Pagrindinis dalykas, kurį rekomenduojame, jei ką nors rekomenduojame, yra „Earol“. Tai dozuoto alyvuogių aliejaus purškalas, kuris tolygiai pasiskirsto ausies kanale. Kai kurie žmonės gali naudoti įprastą alyvuogių aliejų ir naudoti pipetę, ir tai yra gerai, tačiau jie turėtų nepamiršti įlašinti tik lašelį, o ne visą pipetę.
„Plačiai parduodami kai kurie prekių ženklai, kurių sudėtyje yra vandenilio peroksido ir natrio bikarbonato, tačiau abi šios medžiagos naikina apsauginį ausies kanalo sluoksnį kartu su epitelio odos sluoksniais.
Tokiu būdu panaikinamas ausies kanalo gebėjimas sulaikyti vandenį, todėl jis tampa jautrus išoriniam otitui, kitaip vadinamam „plaukiko ausimi„“
Ji priduria: „Eteriniai aliejai nėra tai, ką mes rekomenduojame. Daugelis žmonių mano, kad eteriniai aliejai yra „natūralūs“ ir augalinės kilmės, todėl juos saugu naudoti išoriškai. Taip yra ne visada ir iš tikrųjų tai gali sukelti skausmą, paraudimą ir net nudegimus.“
Ausų drėkinimo rinkiniai
Jei susikaupė daug ausų sieros, apsvarstykite galimybę naudoti ausų drėkinimo rinkinį, kurį galima įsigyti daugelyje vaistinių. Sophy sako: „Šie rinkiniai yra naudingi saugiam vaško pertekliaus pašalinimui, tačiau juos turėtumėte naudoti tik tada, kai tai visiškai būtina.
Prieš tai būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog tai jums tinkamas sprendimas.
„Prieš naudodami drėkinimo rinkinį, užlašinkite vašką minkštinančių lašų, kaip nurodyta. Tai padeda atpalaiduoti ausų sierą, todėl ją lengviau pašalinti irigacijos proceso metu. Į kai kuriuos rinkinius taip pat įeina vaško prevenciniai preparatai, kurie neleidžia vaškui kauptis ateityje.“
Jei jaučiate tokius simptomus, kaip susilpnėjusi klausa, ausų skausmas ar skambėjimas ausyse, geriausia, ką galite padaryti, tai kreiptis pagalbos į gydytoją arba užsisakyti nemokamą klausos patikrinimą.
Sophy priduria: „Jei vaškas susikaupė giliai, audiologas arba sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas galės nustatyti tinkamiausią metodą ir taikyti gydymą, kuris gali apimti ausų drėkinimą, mikrosiurbimą arba pašalinimą rankomis.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!