Nauda pacientui: greičiau, pigiau, geriau

Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje vyksta svarbios permainos – skubią pagalbą teikiančios gydymo įstaigos steigia specializuotus gydymo centrus (klasterius) – Lietuva teritoriniu principu padalinama į tris dalis — Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos klasterius. Toks sprendimas labiausiai naudingas pacientams, nes siekiama užtikrinti, kad žmogus gautų tinkamą pagalbą gydymo įstaigoje, kuri pasirengusi ją suteikti.

Sveikatos ministras V. P. Andriukaitis išskyrė prioritetus — ūminio miokardo infarkto, insulto, onkologijos, perinatologijos ir traumatologijos klasteriai. Šie prioritetai pasirinkti pagal sritis, kuriose yra didžiausias sergamumas ir daugiausia problemų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė, kurioje įsteigti ūminio miokardo infarkto su ST pakilimu ir ūminio galvos smegenų insulto klasteriai, susivienijo su Vakarų Lietuvos stacionarinėmis gydymo įstaigomis.

„Pradėjus veikti funkciniams ūminio insulto ir infarkto klasteriams daugiausia naudos, be jokios abejonės, sulaukia pacientai. Dabar aiškiai reglamentuota, kur ir per kiek laiko, ištikus ūminiam insultui ar infarktui, žmogus turi gauti pačią moderniausią pagalbą“, – pasakoja Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Pagal sutartį ligoninės įsipareigojo pacientus, kuriems įtariamas ūminis galvos smegenų insultas ar infarktas, kuo skubiau atgabenti į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, todėl operatyvi diagnostika, aukščiausios kvalifikacijos specialistai, inovatyvūs gydymo metodai, invazinės neurologinės ir kardiologinės procedūros yra prieinamos net ir atokiausiose Vakarų Lietuvos vietovėse ūmaus insulto ar infarkto ištiktiems žmonėms.

REKLAMA

„Svarbu pacientą į mūsų įstaigą atgabenti laiku, per „auksinėmis“ vadinamas valandas. Pagal neurologų rekomendacijas, į Insultų centrą pacientas turėtų patekti ne vėliau nei per 3,5 val. nuo ligos simptomų pradžios. Tik tuo atveju galima taikyti pažangiausią gydymo metodiką ir užtikrinti geriausią rezultatą. Tada yra galimybė atlikti neurointervencines procedūras, tokias kaip galvos smegenų kraujagyslių trombų tirpdymą arba mechaninį jų pašalinimą, kurį atlieka intervencinės radiologijos specialistai. Įtarus infarktą, ligonis iš bet kurio Vakarų Lietuvoje esančio miestelio į miokardo infarkto gydymo centrą Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, privalo patekti per dvi valandas“, – pabrėžia ligoninės direktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų