REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kondensacijos garų susikaupimas yra vienas iš dalykų, su kuriuo kovoja turbūt kiekvienas atšalus orams. Specialistai dalinasi patarimais, kaip užkirsti kelią kondensacijai kauptis namuose ir neprisidaryti daugiau problemų. 

Kondensacijos garų susikaupimas yra vienas iš dalykų, su kuriuo kovoja turbūt kiekvienas atšalus orams. Specialistai dalinasi patarimais, kaip užkirsti kelią kondensacijai kauptis namuose ir neprisidaryti daugiau problemų. 

REKLAMA

Kondensacijos kaupimasis namuose šaltuoju metų laiku yra viena iš problemų, su kuria susiduria bene kiekvienas. Jos nereikėtų ignoruoti, kadangi kondensacija gali sukelti didesnių problemų namuose.  

Kai temperatūra lauke nusileidžia, namuose tvyranti šiluma gali sukelti drėgmės perteklių namuoseand šaltų paviršių – taip gali būti sudaromos puikios sąlygos veistis pelėsiui. 

Ar kondensacija gali sukelti juodąjį pelėsį? 

Pelėsis - puikiai žinomas alergenas, kuris gali susikaupti bet kur, kur šlapia, šilta ir tamsu. Šios kenksmingos pelėsių sporos gali susikaupti bet kur, kur daug drėgmės – įmirkę langai dažnai būna juodojo pelėsio kaupimosi vieta.  

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai kondensacija yra tik nekenksmingas šalutinis šalto oro, besimaišančio su namų šiluma, poveikis, tačiau tai gali būti ir rimtesnis ženklas.  

REKLAMA

Sulūžę dvigubo stiklo sandarinimo įrankliai ar netinkamas šildymas ryte gali padidinti išsiskiriantį kondensatą ir namuose gali kilti pelėsio problema.  

Kaip atsikratyti kondensacijos sukelto pelėsio? 

Pelėsis, susidaręs aplink langus nėra vienintelė vieta, kurioje galima rasti kenksmingų sporų, jei kasryt tenka kovoti su kondensacija.  

Nuo langų bėgantys kondensacijos lašai gali būti ryškus ženklas, kad namuose nėra balanso tarp temperatūros ir oro cirkuliacijos. Pelėsis dažniausiai atsiras kampuose ant lubų bei sienų. 

REKLAMA
REKLAMA

Yra daugybė būdų kaip kovoti su pelėsiu, bet pagrindinis dalykas būtų tinkamai subalansuoti temperatūrą ir ventiliaciją namuose.  

Pastumdykite baldus 

Viena iš priežasčių, kodėl namuose susikaupia per daug drėgmės yra prasta oro cirkuliacija. Kai žiemą kondicionieriai namuose šildo orą, tankiai sustatyti baldai užkerta kelią sušilti visam kambariui – lieka kampų, kuriuose šalta ir drėgna. 

Sustatydami baldus atokiai nuo sienų ir gerai juos išdėliojus oras lengviau cirkuliuoja namuose ir galime lengviau išvengti kondensato namuose. Išorines sienas ypač lengvai paveikia pelėsis bei drėgmė, todėl patartina spintas ir sunkius daiktus patraukti toliau nuo šių vietų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuolat šildykite namus 

Kad per daug nepadidintumėte elektros sąnaudų, geriau namuose palaikyti pastovią žemesnę temperatūrą nei pastoviai namus šildyti karštesniu oru. Sureguliavus pastovią temperatūrą namuose kondensatą galime sumažinti iki absoliutaus minimumo, kadangi taip bus sušildomi šaltesni paviršiai.  

Venkite namus šildyti trumpai, nes tai nepadidins vidinių paviršių temperatūros. 

Padidinkite ventiliaciją 

Vienas iš efektyviausių būdų sumažinti pelėsį, kurį sukelia kondensacija namuose – tinkamai valdyti drėgmės kaupimąsi.  

Uždenkite puodus, kai verdate maistą, atidarykite langus ar naudokite drėgmės surinkėją, kai maudotės – tai pagelbės kovoje su drėgmės pertekliumi, rašo portalas express.co.uk. 

REKLAMA

Taip pat nuolatinis namų vėdinimas padės sumažinti padidėjusią drėgmę, dėl kurios ir kyla pelėsis.  

Norint neužsikrėsti kvėpavimo takų ligomis žiemą būtina pašalinti pelėsį iš savo namų. Jei pastebėjote, kad pradėjo sparčiai kauptis pelėsis, nuvalykite jį naudodami chloro baliklį – taip pašalinsite kenksmingas sporas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų