• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterys lyginant su vyrais 2,5 karto dažniau patiria depresiją. Šią išvadą pagrindė Europos Neuropsichofarmakologijos koledžo mokslininkų tyrimai.

Moterys lyginant su vyrais 2,5 karto dažniau patiria depresiją. Šią išvadą pagrindė Europos Neuropsichofarmakologijos koledžo mokslininkų tyrimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikėtų pažymėti, kad į paminėtą skaičių įeina ir moterys besiskundžiančios nerimu, nemiga, silpnaprotyste ar net Parkinsono liga.  Pasak naujausių mokslinių tyrimų, šios ligos veikiausiai atsiranda reproduktyviniame amžiuje t.y. nuo 25 iki 40 metų. Šiuo laikotarpiu joms depresija pasireiškia bene trim ar keturiais kartais dažniau nei vyrams.

REKLAMA

Vienas iš tyrėjų, Hans Ulrich, aiškindamas lyčių disbalansą sakė: „Moterims padidėja depresijos tikimybė kai jos laukiasi, pagimdo ar augina kūdikius, nes joms tampa sunkiau susitvarkyti su padidėjusia šeimos atsakomybe.“ Skaičiai taip pat parodo, kad Europos moterys serga depresija du kartus dažniau lyginant su 70-aisiais ir dar anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandieninis moters gyvenimas yra labai įtemptas, ir per pastaruosius 40 metų įvykus daugeliui socialinių pokyčių, moterims sunku suderinti ir šeimyninį gyvenimą, ir sėkmingą karjerą. Nors tai ir didelis iššūkis, daugelis moterų vis tik su šia užduotimi susidoroja. Dar vienas veiksnys verčiantis moteris nerimauti, tai darbo užmokesčio nelygybė, kuri neva turėtų būti sulyginta iki 2019 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors moterys ir dažniau serga depresija, jos linkusios tai pripažinti ir ieškoti sprendimo būdų. Dar vienas tyrimas skelbia išvadą, kad viena iš trijų moterų geria antidepresantus, tuo tarpu vyrai linkę išgyventi tai tyloje, nuslėpti nuo artimųjų.

REKLAMA

„Moterys šiandien turi itin užimtą socialinį gyvenimą, turi daug dirbti, auginti vaikus, rūpintis šeima ir savimi. Svarbu paminėti, kad depresija gali pasireikšti bet kam ir bet kuriuo amžiaus tarpsniu. Vyrai taip pat gana dažnai susiduria su šia problema, bet linkę tai nuslėpti“, - tikina vienas iš mokslinio tyrimo atstovų, Paul Farmer.

REKLAMA

Psichoterapeutė Philippa Perry sako, kad visada turėjo daugiau moteriškos lyties pacienčių, bet nemano, kad galima remtis tik tokiais statistiniais duomenimis. „Šiandien turime kur kas daugiau ligos gydymo būdų nei pavyzdžiui 70-aisiais. Yra išrasta nemažai medikamentų lengvinančių ligos simptomus. Bet net ir atlikus apklausą (kodėl moterys serga depresija) sužinočiau tik priežastis, o šios priežastys yra po-racionalistiniai jausmai. Tuo tarpu jausmai negali būti išmatuoti ir sudėlioti į atitinkamas dėžutes.“

Manote, kad depresija ir psichiniai sutrikimai yra labiau paplitę tik moterų tarpe? Galbūt taip yra todėl, kad per mažai susimąstome apie savo gerovę? Jei vyrai dažniau linkę nuslėpti savo problemas, gydytojams sunkiau tai ir diagnozuoti? Ką jūs apie tai galvojate?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų