Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žurnalistė Jen Glantz iš portalo „Insider“ sako, kad reguliariai gerdavo kavą, energinius gėrimus, limonadus ir arbatą, todėl nusprendė 14 dienų praleisti be iš šių gėrimų gaunamo kofeino. Kaip jai sekėsi ir ką pastebėjo baigusi šį asmeninį eksperimentą, sužinosite perskaitę tekstą žemiau.

Žurnalistė Jen Glantz iš portalo „Insider“ sako, kad reguliariai gerdavo kavą, energinius gėrimus, limonadus ir arbatą, todėl nusprendė 14 dienų praleisti be iš šių gėrimų gaunamo kofeino. Kaip jai sekėsi ir ką pastebėjo baigusi šį asmeninį eksperimentą, sužinosite perskaitę tekstą žemiau.

REKLAMA

„Aš ne visada vartojau daug kofeino. Man nelabai patiko kavos skonis, tačiau limonadų gerdavau tiek, kiek galėdavau. Tačiau koronavirusui paveikus JAV 2020-ųjų pradžioje, pradėjau dirbti ilgiau namuose, o kofeinas padėjo man išlikti žvaliai.

Labai greitai man prireikė trijų puodelių kavos, kad jausčiausi tokia žvali, kokia anksčiau jausdavausi po vieno kavos puodelio. Visgi vakare mano širdis plakdavo greičiau, aš negalėdavau atsipalaiduoti ir man darėsi sunku užmigti“, – pasakoja ji.

Pasak bendrosios praktikos gydytojo Giuseppe Aragona, priklausomybė nuo kofeino ilgalaikėje perspektyvoje nėra tokia nekalta.

REKLAMA

„Įsivaizduokite, kad jūsų kūnas yra jūsų finansai, o kai vartojate kofeiną, atsitinka tas pats, kaip naudojantis kreditine kortele. Galų gale bankas (jūsų kūnas) norės atsiimti pinigus (šiuo atveju energiją), todėl tapsite mieguisti, prarasite dėmesio koncentraciją ir dienos pabaigoje jausitės išsunkti“, – aiškina gydytojas.

Dėl šių priežasčių Jen nusprendė iš savo kasdienio gyvenimo dviem savaitėms pašalinti kofeino turinčius gėrimus.

Kas nutiko atsisakius kavos?

„Kofeino gėrimas buvo didžiulė mano kasdienybės dalis. Paprastai išgerdavau tris ar keturis puodelius kavos ryte, limonado per pietus, energinį gėrimą popiet ir galiausiai arbatą, kad pabaigčiau darbą.

Nusprendžiau vietoj šių gėrimų rinktis kitą, kuriame nebus kofeino. Rytą pradėjau nuo trijų puodelių vandens su citrina, per pietus išgėriau stiklinę gazuoto vandens, po pietų išgėriau limonado be kofeino, o vakare arbatą be kofeino. Nors iš pradžių poveikio beveik nebuvo, tačiau vėliau diena tapo šiek tiek labiau pakenčiama“, – pasakoja ji.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas G. Aragona taip pat sako, kad viso kofeino atsisakymas gali padėti rasti natūralesnį kūno ritmą ir sumažinti nerimo lygį. Bet iš pradžių gali atsirasti didesnis mieguistumas.

„Žinoma, jūs pavargsite, bet tai natūralu, o kofeinas išsaugo tą nuovargį vėlesniam laikui – ir tikriausiai didesnėmis dozėmis po to, kai priverčiate savo kūną pervargti“, – pridūrė jis.

Moteris sako, kad pirmosios trys dienos buvo siaubingos – jautėsi mieguista, skaudėjo galvą.

„Pirmą dieną pietų metu pasnaudžiau valandą. Kitomis dienomis prisiverčiau pasisemti natūralios energijos iš kitų dalykų, pavyzdžiui, pasivaikščiojimų lauke ir rytinės mankštos, o tai, manau, šiek tiek padėjo“, – priduria ji.

Klinikinės psichologės Sabrinos Romanoff teigimu, kofeinas gali suteikti energijos pliūpsnį, tačiau ši reakcija stimuliuoja simpatinės nervų sistemos „kovok arba bėk reakciją“, todėl jūsų kūne įvyksta daugybė hormoninių pokyčių.

„Dėl to dažnai padidėja nerimo, nervingumo, pagreitėja širdies ritmas ir netgi gali paūmėti panikos priepuoliai“, – sako  ji „Insider“. „Jei esate linkę patirti nerimą, kofeinas gali sustiprinti jūsų simptomus“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Jen, ji pastebėjo, kad atsisakius kofeino ėmė nerimauti mažiau. Be to, pradėjo geriau miegoti.

Psichologė S. Romanoff paaiškino, kad reguliarus kofeino vartojimas gali turėti didelį poveikį jūsų cirkadiniam ritmui ir miego ciklui.

„Kofeino vartojimo pasekmės gali sukelti neramų miegą, dienos mieguistumą. Šis poveikis padidėja, jei geriate kavą prieš miegą“, – nurodo specialistė.

Jen pasakoja, kad bėgant dienoms, nebenorėjo gėrimų, kuriuose yra kofeino, ir dingo nuolatinis nuovargis.

„Įsibėgėti reikėjo maždaug keturių dienų, o septintą dieną jaučiausi kaip kitas žmogus. Dviejų savaičių pabaigoje pajutau, kad daug labiau kontroliuoju savo protą, kūną ir gyvenimą. Ir kofeino man netrūko tiek, kiek maniau.

Pasibaigus iššūkiui, nusprendžiau vėl integruoti kavą į savo dieną ir leisti sau išgerti vieną puodelį ryte, jei noriu. Bet aš pažadėjau visam laikui atsisakyti energetinių gėrimų, limonadų ir arbatos su kofeinu“, – sako ji.

Meciau kava del sirdies darbo, pradejau kasdien gerti 8 butelius alaus tikrai geriau jauciuosi, noriu gerti daugiau. Gerai, kad atsisakiau kavos sveikesnis busiu, juk alkoholi gamina musu organizmas tad kenkti jis negali.:)
Aš irgi atsisakisu.man niekas nepasikeitė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų